Jump to content

Italija


Indy

Recommended Posts

ne mora rezervacija..u stvar u ovo doba godine verovatno mora. dobijes i obavestenje da imas valjda 2 sata fore, al to je sasvim dovoljno. muzej nije prevelik ali je stvarno...uh

Link to comment

ulazi se na dva sata, ne moze se uci dok je prethodna grupa jos unutra. zato nije lose rezervisati, moze ti se desiti da moras da cekas 4 sata...

Link to comment

tipovane su mi, pored ove borghese, još i villa ada i villa pamphili (po veličini br 2 i 1 u rimu).posebno fini leti, malo su dalje od ovog parka kod v. borghese, pa ima i manje sveta, a kad otopli organizuju i koncertiće kojekakve :)

Link to comment
Nego šta nego mora rezervacija za Borgeze, mi zvali 4 dana unapred, i poljubili vrata™ - nema mjesta.
+1iz tog razloga propustila da vidim bolesnog bahusa...pa lezala bolesna u parku satima :-)(kad si presao na jekavicu?)
Link to comment

udarijo mu razum glasni šamar pa se obratijo.Doria Pampfili je lepa, u Adi nisam bio al najveći park je Caffarella gde su 2-3 katakombe i kroz koji prolazi Appia Antika. Dušu dao za obilazak biciklom

Link to comment

smešteni smo kod terminija, navodno jedinog kraja u rimu koji treba izbegavati :)hvala za tipovea mlatko, to sa bajsevima, ima li ih se iznajmiti u kafareli?klopa, klopa, klopa! šta treba da znam, gde da jedemo za male pare?

Link to comment

ma kul je termini, ne brini. e sad, za hranu mi je teze da te posavetujem, u rimu sam se obicno hranio kod kuce :) fini, a ne mnogo skupi restorancici su pre par godina nikli po kraju koji se zove testaccio. na obali tibra, ali stari sirotinjski kraj koji sad ulazi u modu. jako je blizu centra. vino uzimajte della casa, nema greske. pizza al taglio niposto nije za izbegavanje, osim bas u turistickim krajevima, a obavezno probaj alla salsiccia. al to pitajte neke lokalce za preporuku, to se menja stalno. sasvim je kul jesti i po mestima gde se prodaju gotova jela za rucak, puno italijana tu jede u pauzi posla, nema se vremena da se ode kuci. a posto italijani puno drze do kvaliteta hrane, ko god nije dobar brzo propadne.

Link to comment

e, u samom parku villa borghese imas dve rent-a-bike kompanije, mi smo bili sa bebcima, pa smo uzeli neke dosta komforne tricikle. bike rent ima i na piazza di spagna, ali bio je dosta skup. verovatno da se sad mogu naci i drugi, jeftiniji, cujem da je pocelo mnogo masovnije da se pedala po rimu. al to ce vec mlatko znati, a mogu i ja jos malo da se raspitam. uostalom, svastika mi je turisticki vodic u rimu :)jos jedan savet - ako mozes da nabavis bilo novinarsku karticu, bilo neku strukovnu, uradi to obavezno! ajde sto udjes dzabe u mnoge muzeje, nego sto udjes preko reda, a redovi znaju biti ogromni...

Link to comment
+1iz tog razloga propustila da vidim bolesnog bahusa...pa lezala bolesna u parku satima :-)(kad si presao na jekavicu?)
Ja to iz zjezanja. :)
Link to comment
smešteni smo kod terminija, navodno jedinog kraja u rimu koji treba izbegavati :)hvala za tipovea mlatko, to sa bajsevima, ima li ih se iznajmiti u kafareli?klopa, klopa, klopa! šta treba da znam, gde da jedemo za male pare?
ima bajseva u centralnom punktu parka Po gradu pak nije baš preporučljivo, nedeljom je svakako najboljeZa biciklanje ne preporučujem Appia Antiku koja je kaldrmasta već zone malo južnije sa obe strane Appie Antikasa leveacquedotto50d1b04c189ab.jpgsa desneimg20070612141007.JPGTermini je kraj koji je postao neatraktivan ali ne i za izbegavanje. Centralna stanica vozova, gradskih autobusa i ukrštanje podzemne železnice. Mnogo turista u prolazu, bude haos kad je gužva ali čuvari reda češljaju i paze da svi budu bezbedno. Ipak bude često krađe novčanika u prepunim autobusima, metrou ali i skučenim prolazima. Što se tiče okolnih ulica, sve same prodavnice suvenira, barovi sumnjivog kvaliteta a na gornjim spratovima hotelčići.Da bi se nešto (kvalitetno) pojelo u mirnijem kraju mora se otići malo dalje. najbliža zona je Via Merulana (počinje iza bazilike Santa M. Mađore), gde ima par tipičnih restorana u kojima jedu i lokalci kao npr. Tempio di Mecenate koji preporučujem (oko 20e po osobi). Kao što reče i Aram tu su i italijanski kvalitetni fast food (zovu se tavola calda: topao sto), gde možeš naći isto dobar kvalitet svega kao i u restoranu, samo u neformalnijem obliku (10-15e). Pizza al taglio je ok uglavnom, može biti malo suva ponekad, ja volim crvenu (pomodori parmiđano) pazi da izgledaju sveže i ako te pita " riscaldo?" kaži "si" :lala: toplije su ukusnije (oko 2 evra 100 grama). nađe se i dobar kebab (kao gyros) po gradu i to nije skupo, da ti zamota u piadinu 3,5 evra ili u tanjiru 5, izabereš priloge koje hoćeš.
Link to comment

najtoplije svima preporučujem odlazak kod pizza nazija - baffetto, u centru samomene znam tačno koja mu je politika sa decom jer me stvarno ne bi čudilo da ne pušta ljude sa malom decom (ima neka pravila tipa minimum 1 pica po osobi u restoranu i mora da se uzme piće i dezert, a nije mu nimalo problem da vam to kaže. onda ako ima 1 prazna stolica za stoom, tu će vam staviti nekoga radi maskimalnog iskorišćenja kapaciteta...). ulicu pored je i restoran njegovog sina, baffetto 2, ako oriđiđi pizza nazi bude suviše težak za hendlovanje.ja sam, nepravedno & ničim izazvano, imao baš neprijatne primedbe od njega kada sam ušao i naručivao, najebao mi se svega na italijanskom. jedva da nisam izašao od popizda, skenjan dobio picu, probao najbolji komad ičega u životu i totalno me izboleo kurac dok je nastavio da mi kenja kada sam odbio da naručim dezert. neki fazon, sad me i izbaci, al ja sam jeo!ovo je red kada sam izašao iz baffettta. najbolje je otići negde oko 6, pre nego što navale za večere i tad nema reda. pica kuće je 12€, čini mi seDSCN0398.JPG

Pizzeria_Baffetto2.jpgna 2:50 prolazi kroz kadar. inače ljudi koji su snimali su sedeli na identičnom mestu gde sam i ja sedeo pri posetihttp://www.youtube.com/watch?v=u25Z52an8cE

osim toga termini je kul. nije baš za izbegavati

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...