Jump to content

Italija


Indy

Recommended Posts

Gledao sam bas da izbegnem taj feragosto ali sam kontao da nece valjda pre avgusta a i let iz Beograda za Alghero preko Rima je bio 200e pa sam morao to da iskoristim. Hvala na savetima, pogotovu za ta dva manja ostrva koja mi nisu bila u planu a i za rental posto sam mislio da kola iznajmim tek tamo. Sad cu da se bacim na guglanje pa da nadjem nekog sa ok cenama i sa pick upom u centru grada posto em slecem u 22:30 em bih bar ta prva 2-3 dana iskoristio samo za Alghero i blizu okolinu.

Link to comment

Trajekt za Maddalenu ide iz Palaua, a za Bonifacio moras da stignes na bar onaj trajekt iz St. Terese d. Gallure u 10h (ako već ne onaj u 7) jer je sledeći tek u 3 posle podne (to ako se vraćaš istog dana)E da, od restorana u kojima sam bio na severu ostrva (od tih kao rustičnih) mogu da preoručim ovaj koji bi ti bio prilično usput na putu od Alghera do severoistoka.

Link to comment
Sicilija je mnogo kompleksnija, pojasni gde i koliko odsedas i cime ides?
Nisam znao da ima topic :)odoh tamo... Edited by Kayser
Link to comment

@Manc hvala za info za trajekte. Mislio sam da idu cesce a kad dodjem tamo potrazicu i tu knjizicu za plaze. Jel i za Maddalenu treba da poranim ili ima i cescih polazaka?

Link to comment
@Manc hvala za info za trajekte. Mislio sam da idu cesce a kad dodjem tamo potrazicu i tu knjizicu za plaze. Jel i za Maddalenu treba da poranim ili ima i cescih polazaka?
Za Maddalenu iz Palaua imas svakih pola sata.
Link to comment

posto sam nov sa tim iznajmljivanjem kola jel nece da mi prave problem ukoliko kola iznajmljena na Sardiniji ukrcam na trajekt za Korziku?

Link to comment
Nisam znao da ima topic :)Idem poslednju nedelju jula i prvu u avgustu i bicu izmedju Palerma i Trapanija.Nasao rent-a-car za nesto preko 200e na aerodromu Palermo (Fiat Punto or similar) tako da planiram da obidjem stagod je interesantno.Moze neki info za neke manje plaze bez onih jednobraznih lezaljki i sl?
Gde tacno izmedju Palerma i Trapanija? Onako od oka obavezan si da obidjes Erice, ostrvo Favignana, Palermo, Cefalù, hram Segestu, Etnu, Taorminu. Ako si dokon, mozes na brzi obilazak Marsale, Selinuntea, Mazare del Vallo i Trapanija u istom danu. Plaze imas na topiku o Siciliji a ako te nesto konkretno interesuje samo pitaj ;)
Link to comment
posto sam nov sa tim iznajmljivanjem kola jel nece da mi prave problem ukoliko kola iznajmljena na Sardiniji ukrcam na trajekt za Korziku?
Sengen rules ;) , nece niko ni obracati paznju na tebe (osim ako nisi neka dobra riba) a auto rentiran u Italiji vazi automatski za celu UE.
Link to comment
zavist je svakako prisutna
no it isn`t
(ali) rim nije stvoren juče
yes it is
otkud ti znaš šta se peva?
jes, paz da nece zbogdana da pevaju na tibarskoj magistrali
Link to comment
  • 1 month later...

Evo posto sam se vratio da bacim par utisaka sa Sardinije.Hvala Lo Zingaru i Mancu na preporukama. 524463_10151983624890171_1151209955_n.jpgPlaze su prelepe, cak je i ona gradska sa kristalno prozirnom vodom (da ne spominjem Pelosu, Bombardero i ostale na Maddaleni i Capreri ) doduse Italijani su cudni ljudi pa bukvalno niko ne pliva vec si udju u vodu do ispod kolena i onda sprataju levo desno paralelno sa plazom ili igraju badmington. Cim odem na dva metra dubine vec sam ubedljiv najdalje od svih. Sto i nije toliko lose posto koliko god da moze da bude guzva na plazi (a guzvu sam primetio samo na Pelosi) kada se udje da se pliva nema nikakvih problema309444_10151983630615171_1772315212_n.jpg599595_10151983631855171_255092914_n.jpg375746_10151983668300171_1601074833_n.jpgKlopa je fantasticna: Pogotovu Sa Mandra i prasetina. Vredelo je svakog evra. Cak sam se i malo smorio kada su mi prvo doneli jagnjetinu pre prasetine ali je i ta jagnjetina bila toliko dobra da je nestala u sekundi. A kada sam vec kod evra, iznenadilo me je sto im je hrana jeftinija nego li kod nas a jedno hiljadu puta bolja i ukusnija. Na sve strane su natpisi "Bez Glutena i bez konzervanasa" cak i na najotrcanijim fastfudovima. Na kraju glavne ulice pred stari grad ima jedno mesto koje se zove Milese sa savrsenom fokacom u koju stave prsutu, tunjevinu, rukolu, incune, cluk, kuvano jaje, paradajz i sve to preliju maslinovim uljem i sirecetom. Savrsenstvo za 2.5 evra. I u principu cela Sardinija je bila dosta jeftinija nego sto sam ocekivao.Nazalost Casu Marzu nisam uspeo da nadjem :( svi prodavci na koje sam naletao su mi govorili da ne drze to i da je zabranjeno a lokalci u mi rekli da je to ipak zimski proizvod i da se tesko nalazi leti pa sam morao da se zadovoljim pekorinom sardo ii obicnim Casuom. Korziku, Nurage i Garibaldijev grob/kucu sam ostavio da obidjem neki drugi put posto sam na kraju ipak odlucio da ovo bude manje aktivan odmor a vise otkrivanje sto vise manjih i skrivenih plaza.Inace jedini Srbin koga sam sreo na odmoru je bio neki matori lik iz Rashke koji je prodavao nakit i ogrlice u vodi na Pelosi i koji je odmah pitao iz kog smo sela, kada ce Vlada, kada ce neko da ubije ono govno Dacica, da je Tadic peder bio uvek i da je i trebao da popusi zato sto je poslao Sheleta u Hag. Osim toga sve je bilo prosto savrseno i za svaku preporuku. Kome treba preporuka za smestaj ja sam nasao odlican B&B za 25e po danu po osobi.309343_10151983651770171_454269526_n.jpg382543_10151983664995171_1862638027_n.jpg

Edited by pavllle
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...