Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

sta mislite o ovim ponudama?http://www.putovanja.info/ponude/festival-cokolade-3210http://www.putovanja.info/ponude/italija-toskana-3209#mesec_2011-10http://www.putovanja.info/ponude/severna-italija-855cuo sam da je siena lep grad pa bih voleo da idem tamo. neke preporuke za ove kratkotrajne obilaske italije?
Zavisi da li bio i u jednom od pomenutih gradova. Ako nisi onda su ti sve 3 opcije zanimljive. E sad te bus ture su smor i najpovrsniji nacin obilaska Italije, stvoreno za penzose. I ja bih ti preporucio wizzair do Rima ili neku grupnu kolima kombinaciju u kojima za iste pare mozes kao covek da obidjes sve ono sto te interesuje.
Link to comment

+1 za avion i solo aranzman. Moj favorit za hotele je hrs.de. Meni mnogo povoljniji od booking.com, a i cini mi se da imaju bolji izbor.Inace, u onoj cokoladnoj turi se noci u mestu koje se zove Kjancano Terme. Veeeelika preporuka za bazu - idealna pozicija za setkanje po tom delu Italije. Na pola puta Rim - Firenca, a blizu ti je Perudja, Siena, gomila manjih, vrlo zanimljivih gradica (Assisi, Orvieto, Montepulciano, Arezzo, Castiglione del Lago, Citta della Pieve, ...). Voz od Rima do stanice Chiusi - Chianciano Terme je manje od deset evra regionalni a 17€ ICE. Preporucujem regionalni, produzava putovanje za 15-20 minuta, a cesto zna biti i udobniji od ICE-a. Veliki plus je u tome sto je to nekada bila veoma popularna banja u koju je dolazilo mnogo rimljana i firentinaca. Popularnost pala znacajno u poslednjih desetak godina, a hoteli ostali i podosta snizili cene a imaju i dalje vrlo visok kvalitet.

Link to comment

ne verujem da je solo aranzman jeftiniji. koliko bi me kostao transport do svih ovih gradova?! to je po jedna karta dnevno, ne verujem da to moze da bude jefitnije od autobusa.

Link to comment

sad bacih pogled i na HRS, double room sa doruckom u Kjancanu vec od 40-50 evra, za period sredinom oktobra. ti u ovom aranzmanu za Perudju imas 3 nocenja, ako se ne varam. to isto te u privatnoj varijanti kosta 120-150 evra za vas dvoje. dalje racunaj sam. a cijena drndanja u autobusu 20+ sati je za mene matorog prevelika :)

Link to comment

Jesolo je turisticko mesto sa zilijardu hotela i koristi se van letnje sezone kao spavaonica za one koji posecuju Veneciju preko turistickih agencija. Za videti nema nista. Sta videti u Veneciji? :lol: :lol: :lol: Verovatno ce ti problem biti sto ces u Veneciji biti kratko (dovezu te ujutro trajektom i odvezu popodne).

Link to comment

jako smešno hahahahaaa, baš si mi pomogao :lol: mislila sam na konkretne savete ili objekte ako neko ima da predloži za posetu... pa npr.šta se može iznajmiti, šta ne u ovo doba godine, najpraktičnija prevozna sredstva itd. ali izio mi ga đa'o

Edited by Elmer
Link to comment

Cekaj, prvo objasni kako ides, agencijiski ili u solo aranzmanu? I koliko ostajes u Veneciji? Prevozno sredstvo u Veneciji je eventualno gradski brod, ali 80% stvari se obilazi peske. Kao sto rekoh, reci koliko ostajes pa cu ti pojasniti.

Link to comment
veneciju? šta da se ne propusti? hvala
pred put pregledaj ovo:http://it.wikipedia.org/wiki/Palazzi_di_Veneziapa odaberi neke, u zavisnosti od duzine boravka i afiniteta.neke zgrade videla sam samo s broda, do nekih sam dosla (pristala) i obilazila.brodic preporucujem u svakom slucaju, u kombinaciji sa hodanjem.ako dolazis vozom, na samoj stanici imas radnjice/kioske gde se prodaju mape grada, sto moze da ti bude zgodno.nikada nisam imala narocit plan za boravak u veneciji, ali je razlog tome sto sam isla cesto i znala da cu ici opet. ipak, najbolje sam je videla tokom obilaska sa drugom koji zivi u italiji.
Link to comment
Prevozno sredstvo u Veneciji je eventualno gradski brod, ali 80% stvari se obilazi peske.
pred put pregledaj ovo:http://it.wikipedia.org/wiki/Palazzi_di_Veneziapa odaberi neke, u zavisnosti od duzine boravka i afiniteta.neke zgrade videla sam samo s broda, do nekih sam dosla (pristala) i obilazila.brodic preporucujem u svakom slucaju, u kombinaciji sa hodanjem.ako dolazis vozom, na samoj stanici imas radnjice/kioske gde se prodaju mape grada, sto moze da ti bude zgodno.nikada nisam imala narocit plan za boravak u veneciji, ali je razlog tome sto sam isla cesto i znala da cu ici opet. ipak, najbolje sam je videla tokom obilaska sa drugom koji zivi u italiji.
hvalala... zvali iz agencije da kažu da postoji mogućnost da se otkaže-nema dovoljan broj zainteresovanih angry.gif a tako sam se radovala <_< agencies suck
Link to comment
hvalala... zvali iz agencije da kažu da postoji mogućnost da se otkaže-nema dovoljan broj zainteresovanih angry.gif a tako sam se radovala <_< agencies suck
koja agencija?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...