Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Da se cekiram samo...sutra ujutru zavrsavam obilazak Toskane u Montepulcianu i produzavam popodne na jug do Barija...Toskana je fantasticna Firenca i Siena kao iz bajke samo kad bi se uklpnile reke turista...mogu samo da zamislim kako je sve to izgledalo "nekad"...Sladoled u San Gimignanu objasnjava...2.5 evra za 3 spatule stvarno ne treba zaliti...

Link to comment
Zaboravih...ovi Italijani voze kao ludaci...voznja u BGu mu dodje kao odmor u poredjenju sa Firencom npr...
Vodi računa u saobraćaju.......što južnije ideš sve je gore i opasnije.
Link to comment
  • 3 weeks later...
bio sam u aprilu 2010. malo mi je cudno da se toliko urusilo da ne bi vredelo ici. obilazak, i to povrsan, je trajao nekoliko sati, ako se ponesto i urusilo, taman da se malo skrati obilazak :)
tek sad vidim ovo i ne znam da li behemothu još nešto znači, ali nekome sigurno hoće- bila sam u maju ove godine i zaista vredi otići. ono što je nebezbedno, obeleženo je i nije dozvoljen pristup, ali nisam primetila da ima puno toga.još je bolji i kompletniji doživljaj ako se ima vremena za arheološki muzej u napulju jer su tamo sve one vredne sitnice koje su pronašli u pompeji. kada se nađete na samim ruševinama, obavezno razgledajte vilu misterija. od nje se pruža odličan pogled na vezuv.
Link to comment

To sami sebi ostavio u amanet - Napulj da vidim onaj mozaik bitke kod Isa. Vilu Misterija sam propustio zbog ignorancije i gluposti - izvan je zidina. Žurilo nam se na kupanje i tako..

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prethodne 2 nedelje prošao sam kolima Toskanu uzduž i popreko i to velikim delom lokalnim putevima. Ako nekome treba preporuka ili savet vezano za bilo šta od vožnje do mesta za klopu vičite. Za početak preporuka za Villu Remignoli (12 ljudi, 3600 evra 7 dana)na 5km od San Gimignana i gradić Monteriggioni kao obavezno stajalište na putu ka ili od Siene.

Edited by Eraserhead
Link to comment
niste valjda sjebali ljudima kucu?¿
Mnogo manje nego sto sam mislio. Kad smo kretali ocekivao sam da Ica Bogdanov dobije dostojne naslednike. Vila je zaista sjajna i preporucujem je.
Link to comment
Prethodne 2 nedelje prošao sam kolima Toskanu uzduž i popreko i to velikim delom lokalnim putevima. Ako nekome treba preporuka ili savet vezano za bilo šta od vožnje do mesta za klopu vičite. Za početak preporuka za Villu Remignoli (12 ljudi, 3600 evra 7 dana)na 5km od San Gimignana i gradić Monteriggioni kao obavezno stajalište na putu ka ili od Siene.
Celo drustvo je tvoje?12 ljudi se sakupilo?Jel vam to bila baza za zujanje po toskani?
Link to comment
Celo drustvo je tvoje?12 ljudi se sakupilo?Jel vam to bila baza za zujanje po toskani?
Da, cela ekipa je bila moja. Nas 12. Mada suštinski svaka od 6 soba osim jedne ima svoje kupatilo u koje se ulazi direktno iz sobe. Tako da ekipa i ne mora biti toliko prisna, može samo deliti vilu i bazen. I da, to nam je bila baza za zujanje i za to je lokacija jako dobra jer je u centralnom delu Toskane. Na pola sata kolima si i od Firence i od Sijene. Do Pise ima sat a do Lucce sat i po. San Gimignano je na 10 minuta. Mi smo se uglavnom odlučivali za lokalne puteve pa nam je trebalo i više. takođe Chianti regija je na pola sata. Greve di Chianti, Radda di Chianti i ostala mestašca su sjajna, a usput ima dosta vinskih podruma u koje se može ući. Ako vas interesuje shopping tu je Barberini outlet 20 minuta posle Firence i zaista ima šta da se nađe u njemu. Podseća na Pandorf kod Beča.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Prethodne 2 nedelje prošao sam kolima Toskanu uzduž i popreko i to velikim delom lokalnim putevima. Ako nekome treba preporuka ili savet vezano za bilo šta od vožnje do mesta za klopu vičite.
stvarno najlepši deo Italije, prokrstarili smo ga nekoliko puta. nemoj da se urediš sad, ali bih stvarno volela da vidim kako bi ma kome mogao da objasniš kako da se snađe po onim lokalnim putevima. mislim, ne ti, nego iko... :)mi smo odseli u nekoj vili kod dva brata, vrlo lepo i prilično luksuzno mesto, i gledali smo na San G.blam je, ali da pomenem - napravili smo online rezervaciju za neko drugo mesto-vilu, koje nismo uspeli da nađemo blush.gif
Link to comment

sta mislite o ovim ponudama?http://www.putovanja.info/ponude/festival-cokolade-3210http://www.putovanja.info/ponude/italija-toskana-3209#mesec_2011-10http://www.putovanja.info/ponude/severna-italija-855cuo sam da je siena lep grad pa bih voleo da idem tamo. neke preporuke za ove kratkotrajne obilaske italije?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...