Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

Plan mi je na leto da napravim neku turneju po Italiji i to kolima...viamichelin kaze da je putarina izuzetno skupa, pa razmisljam da odem trajektom Bar-Bari a da se vratim kopnom i obidjem sve sto mi je usput...ima li neko neka iskustva sa tim trajektom i isplati li se to uopste? A i kako izgleda to placanje putarine po Italiji? Koliko sam video moze karticama, kesom a i onim njihovim Telepass karticama, pa sta je najbolje?Inace u nekom mestascu pored Barija ce mi biti baza jer me tamo ceka trosoban stan preko leta, a plan mi je da obidjem koliko mogu Napulj, Rim, verovatno Toskanu, a gledacu da stignem i do jezera Komo bar na jedan dan...

Link to comment
Koliko sam video moze karticama, kesom a i onim njihovim Telepass karticama, pa sta je najbolje?
kartice su zgodnije od kesa, alina telepass-u je najmanja guzva, tj nema je nikad. samo ne znam ko moze da dobije telepass
Link to comment

Nisam nailazila na neke guzve po ita naplatnim rampama, bar na severu. Ka fra cini mi se da ima onih automata gde samo sipas novcice u fisek i on prebroji sve sam pa ide jos brze jer ne moras da ubacujes sve pojedinacno

Link to comment
Plan mi je na leto da napravim neku turneju po Italiji i to kolima...viamichelin kaze da je putarina izuzetno skupa, pa razmisljam da odem trajektom Bar-Bari a da se vratim kopnom i obidjem sve sto mi je usput...ima li neko neka iskustva sa tim trajektom i isplati li se to uopste? A i kako izgleda to placanje putarine po Italiji? Koliko sam video moze karticama, kesom a i onim njihovim Telepass karticama, pa sta je najbolje?Inace u nekom mestascu pored Barija ce mi biti baza jer me tamo ceka trosoban stan preko leta, a plan mi je da obidjem koliko mogu Napulj, Rim, verovatno Toskanu, a gledacu da stignem i do jezera Komo bar na jedan dan...
Telepass (onaj elektronski TAG) ne možeš da dobiješ kao stranac.Inače putarinu možeš da plaćaš kešom kod inkasanta, kreditnom karticom, možeš da kupiš prepaid ViaCArd (na severu), možeš da plaćaš kešom na automatu (kasa koja uzima kovanice i novčanice i vraća kusur), na istom tom automatu kreditnom karticom, dakle imaš sve moguće opcije. Nekad je bila standardno gužva na naplatnoj rampi Mestre (iako je imala 20 lane-ova), ali sada, od kad su napravili novu petlju, gužve više nema. Gužve mogu da budu leti, i danima kad se završavaju odmmori ili neki praznici.Na auto-putu se treba paziti Tutora, jer tu samo pljušte kazne.
Link to comment
Plan mi je na leto da napravim neku turneju po Italiji i to kolima...viamichelin kaze da je putarina izuzetno skupa, pa razmisljam da odem trajektom Bar-Bari a da se vratim kopnom i obidjem sve sto mi je usput...ima li neko neka iskustva sa tim trajektom i isplati li se to uopste? A i kako izgleda to placanje putarine po Italiji? Koliko sam video moze karticama, kesom a i onim njihovim Telepass karticama, pa sta je najbolje?Inace u nekom mestascu pored Barija ce mi biti baza jer me tamo ceka trosoban stan preko leta, a plan mi je da obidjem koliko mogu Napulj, Rim, verovatno Toskanu, a gledacu da stignem i do jezera Komo bar na jedan dan...
ja sam bas tako isao prosle god, bar-bari u odlasku, povratak gore kopnom, samo to je bilo van sezone, ne znam kako je u sezoni... trajekt je skuplja stavka, ako se dobro secam, 200+ evrica za dvoje i auto.predlozio bih ti nesto suprotno od ovog sto pitas, izbegavaj autoputeve i idi lokalnim dzadama koliko god je moguce, mnogo je interesantnije tako. npr. isli smo od barija do leccea i dok smo isli lokalnim putevima prosli smo kroz desetine zivopisnih mesta, a kad smo presli na autoput, zanimljivosti = 0...matera ti je blizu barija, alberobelo takodje, to obavezno obidji... napulj zaobidji koliko god mozes, umesto da trosis vreme tamo bolje idi juznije do sorenta, amalfi, pozitano itd... doduse tu je verovatno jeziva guzva u sezoni...
Link to comment

svaka cast zeleznici ali ponegde je mnogo brze i sigurnije autobusom, a i redovne avio linije nisu toliko skupe. da ponovim - ozbiljna tura preko rima do sicilije i nazad kostala me 210 evra.btw. ako se registrujes na trenitalia mozes online da kupujes karte.

Link to comment

Voz, bus whatever... samo da ne razmisljam o voznji,ogranicenjima brzine, pravcima, parkiranju i sl.Mene 8 karata sa sve taxama i prtljagom i provizijom za MasterCard 80e.Plus do/od Temisvara i vozovi

Link to comment

Pa nasao sam low-cost povratna karta za oko 80 evra po osobi. To je manje nego sto bi me kostala samo putarina u jednom pravcu do Barija.E sad, meni je gust da vozim i ne bih da se cimam sa koferima i torbama po vozovima i busevima. Jos uvek nisam odlucio sta i kako, ali je sve izvesnije da cu ici avionom, a tamo po potrebi da iznajmim neki automobil.Naravno, sve preporuke za obilaske u tom delu Italije vrlo rado primam. :)

Link to comment
  • 1 month later...

Na kakve probleme bih mogao da naiđem ako bih krenuo kolima na slepo u trougao Bolonja-Verona-Padova? Je l' bi mi odrali kožu za smeštaj ova četiri dana oko 1. maja? Ili bi pomoglo ako neko zna neki jeftiniji smeštaj. Zafaljujem.

Link to comment
  • 2 months later...

Nakon odlicnog iskustva prosle godine sa Sardinijom, i na insistiranje bolje polovine, morali smo i ove godine na istu destinaciju.Hotel je bio na izvanrednoj lokaciji (nedaleko od Porto Cerva, ali sa sasvim normalnom cenom) , sobe su odlicne, ima cak i svoju privatnu plazu sa lezaljkama a osoblje je izuzetno ljubazno (pogotovo devojka iz Hrvatske):post-747-13104008055826.jpgZbog izuzetne lokacije uspeli smo da obidjemo citav sever Sardinije. Prvo Azarchena, (koja i nije nesto posebno , ali posto je bila blizu i duvao je pogani Maestral isplatilo se ako nista zbog odlicne kafe):post-747-13104008949385.jpgSledeci je Palau koji je istovremeno i polazna tacka za ostrvo La Madallena i Caprera. Gradic ima zanimljive restorane na obali:post-747-13104009653242.jpgTrajekt za Maddalenu je jeftin (22€ za kola i dve osobe). Maddalena je tipicno italijansko mesto i meni je licno nasarmantnija od svih lokacija na Sardiniji:post-747-13104010836611.jpgpost-747-13104010924516.jpgpost-747-13104010980781.jpgpost-747-13104011040655.jpgCaprera je susedno ostvro spojeno mostom sa Maddalenom. Ima izvanredne plaze koje su besplatne, a i nema guzve. Mi smo bili apsolutno sami na ovoj sa slike:post-747-13104011982891.jpg

Edited by bags
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...