Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

nije, nije. pokušaj odlaska iz slo za trs ispao je jedna golema duvaljka. kako se, naravno, nisam na vreme informisala, nego sam impuslivno odlučila da se otisnem u great unknown, a umislila takođe da je u eu sve dostupno 24/7 i svuda - namislih da skočim na vozić/busić i doteram se do trstića časkom. kaaad - autobusi idu iz ljubljane (odavde u najboljem slučaju idu do ljubljane) u neko neljudsko vreme (oko 6 ujutro). za vozove vidim samo timetable do venecije (povoljno jako, ali nisam tela veneciju nego na kafu sa đošuom). dakle, pravilo broj 1&2: informisati se unapred (joj)oranizovati se unapred (jojx2) i need a personal assistant.
Taj koji ide za Veneciju, staje na glavnoj stanici u Trstu, i onda produžava dalje, tako da taj možeš da uhvatiš. Generalno, Trst je jako loše povezan železnicom i avionima sa bilo gde. Šta znam, ne znam koliko ostaješ, ali ako budeš ponovo htela doklackaj se nekako do Sežane vozom, pa ću doći ja tamo po tebe, pa eto da se svi ispoupoznajemo (Djošua, ti, ja...........), i posle ću da te vratim tamo gde bude trebalo.
Link to comment

Ovo sam pisao Alegri na pm na pitanja o Rimu, dok sam bio u banovini. Mozda nekom bude korisno:Od imena restorana meni je u secanju ostalo jedino Peroni pivnica. Negde je u centru, svi znaju da objasne (mogu da iskopam adresu ako te zanima). Spoj solidne i ne skupe klope i domaceg piva. A ako narucis kobaju sleduje ti i 1 iznenadjenje :DNije bilo pitanje, ali ako volis anarho/pank/rege/komuna fazon, obavezno izlazi u kvart San Lorenzo. Nalazi se na 10tak minuta peske od glavne zelznicke, na dole se ide. Ovaj kvart pogotovu savetujem ako pusis i ako ne volis da placas pice 4-5 evra. Tu ima jedno 30tak kafica i svi su odlicni (licni utisak). Cene smesne, muzika odlicna, ljudi opusteni, svuda se pusi i duva.. A vrhunac je trgic na kraju kvarta gde leti sedi po nekoliko stotina mladih (nema klinaca) i bar cetvrtina ima neki muzicki instrument na kome svira.. Meni je tu bilo ubedljivo najbolje zezanje, ne samo u Rimu, vec mozda i u celoj Evropi sto sam bio.

Link to comment
Taj koji ide za Veneciju, staje na glavnoj stanici u Trstu, i onda produžava dalje, tako da taj možeš da uhvatiš. Generalno, Trst je jako loše povezan železnicom i avionima sa bilo gde. Šta znam, ne znam koliko ostaješ, ali ako budeš ponovo htela doklackaj se nekako do Sežane vozom, pa ću doći ja tamo po tebe, pa eto da se svi ispoupoznajemo (Djošua, ti, ja...........), i posle ću da te vratim tamo gde bude trebalo.
držim te za reč, kolko sledećeg puta kad budem išla u deželu. sad sam se konačno vratila kući. jedva sam se setila de stanujem. ko putujući cirkus sam od početka oktobra.
Link to comment
držim te za reč, kolko sledećeg puta kad budem išla u deželu. sad sam se konačno vratila kući. jedva sam se setila de stanujem. ko putujući cirkus sam od početka oktobra.
Dogovoreno. Ćuti, bitno je da si našla kuću. :D
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vraćao se juče kolima iz Milana. Posle Bergoma zatvorili autostradu bez ikakvog obaveštenja o alternativnim pravcima ka Veneciji tako da sam završio na nekim sporednimn putevima vozeći ka Trentu pa kasnije ka Padovi. Umesto u 6 popodne u ZG stigao u 10 a u BG oko 1 ujutro. Ako ništa drugo bar sam video deo Padanie izbliza.

Link to comment
  • 1 month later...

alitalia - odlazak 4, povratak 15. januar, kupio preko

jumbo travela - beogradska 33

prosle godine sam za isti put platio 300 evra- doduse u drugoj agenciji, ali su svuda bile slicne cene.

Edited by najgori
Link to comment
  • 1 month later...

verona: gde spavati da je pristojno a da ne kosta bubreg (i da eventualno ima parking za auto)i da li uopste ici tamo?bio sam pre jedno 25 godina na nekom inter railu u prolazu jedno popodne i uopste se ne secambicu oko bolzana jedno nedelju dana pa gledam negde da zapalim sto je u dometu voznje od sat-satipo.ako neko ima pametniju ideju neka javi. nisam neki frik za strejt turistickim atrakcijama.

Link to comment

verona jeste strejt turisticka atrakcija, mada kapiram da u februaru bas nema nalete turistickih krda.u veroni sve sto nije stari grad, tj. preko reke je ok. tu je parking free, najbitnije za one sa kolima da ne bi placali smestaj za svog ljubimca vise nego za sebe. mislim da sad vecina tih kapaciteta nije ni blizu popunjenosti, tako da mozes da biras. cene su i u sezoni vrlo razumne, narocito u poredjenju sa slovenijom, recimo.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Ja bih se radije prosetao po Bormiu i okolini, osim ako se tvoj boravak poklapa sa nekim ski-turnirom.
nisam se prosetao ni po bormiu ni po veroni, toliko je dobro bilo na alpe di siusi da mi nije palo napamet da pomeram dupe i sedam u kola
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...