Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

joj išla ja ali davno

 

i to nešto tipa maj/jun, i nije bilo vruće

za jul već ne znam

 

 

 

(a ako se baš mnogo plaše vrućine nek dođu u Berlin :P)

Link to comment

Pa kraj jula je najcesce paklen u Italiji, pogotovo u gradovima ukljucujuci Firenzu (cak i nocu zbog velike vlaznosti) tako da nije preporucljivo. Eh sad, moze da se desi da neke godine bude manje pakleno ali to ti je rulet.

Link to comment

(a ako se baš mnogo plaše vrućine nek dođu u Berlin :P)

ne ginu ti neke godine, dodushe tad cu vec morati i ja, sto ce nam svima teshko pasti :D

 

Pa kraj jula je najcesce paklen u Italiji, pogotovo u gradovima ukljucujuci Firenzu (cak i nocu zbog velike vlaznosti) tako da nije preporucljivo. Eh sad, moze da se desi da neke godine bude manje pakleno ali to ti je rulet.

hvala, to mi je dovoljno. na sve to, vec sam videla da voz iz rima, koji ne staje kod svake bele kuce, koshta kolko pola aviona, a da let, recimo do bolonje, kao blize, sa medjustajanjem traje 6 sati.

 

zbogom firenco, videce te neki drugi put ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Evo ko oce vamo za ferije, nije neka para (recimo za 4-oro po osobi je OK)... na zalost izgleda da hostesa nije ukljucena u paket.

 

 

 

 

Link to comment

hvala, to mi je dovoljno. na sve to, vec sam videla da voz iz rima, koji ne staje kod svake bele kuce, koshta kolko pola aviona, a da let, recimo do bolonje, kao blize, sa medjustajanjem traje 6 sati.

 

zbogom firenco, videce te neki drugi put ^_^

 

 

 

bubo, nisam baš ispratila sve, al ako avion nije must - ima direktna fudeksova linija bg - firenca, ide se noću, pa put i nije tako paklen a i busevi su pristojni... imaš red vožnje i cene na fudeks.rs (povratna malji deca 95, a matori 135 eura). pretpostavljam da je negde polovinom jula i manja gužva po busevima, jer studentarija ne tranzituje toliko, al ne mora da znači...

a ovo za leto potvrđujem - pako najpakleniji. ja sam doduše bila u avgustu, al ne verujem da je jul mnogo drugačiji. osim ako ove godine ne krenu neke iznenadne kišurine (u kom će slučaju biti krepavanje od vlage, al ionako se tamo leti diše arno na slamčicu...).

Link to comment

bubo, nisam baš ispratila sve, al ako avion nije must - ima direktna fudeksova linija bg - firenca, ide se noću, pa put i nije tako paklen a i busevi su pristojni... imaš red vožnje i cene na fudeks.rs (povratna malji deca 95, a matori 135 eura). pretpostavljam da je negde polovinom jula i manja gužva po busevima, jer studentarija ne tranzituje toliko, al ne mora da znači...

a ovo za leto potvrđujem - pako najpakleniji. ja sam doduše bila u avgustu, al ne verujem da je jul mnogo drugačiji. osim ako ove godine ne krenu neke iznenadne kišurine (u kom će slučaju biti krepavanje od vlage, al ionako se tamo leti diše arno na slamčicu...).

e hvala. ni to nije toliko loshe, ali ostace 1 firenca za neko drugo doba godishnje, definitivno. ta klimatska kombinacija je pure evil, necemo rizikovati. odoshe momci u prag.

Link to comment

Fudeksovim busom odlazak je OK nema guzve, ali u povratku pun autobus gastarbajtera(svercera) sa torbama krmacama, sto se moze otrpeti. Meni jesen sasvim odgovarala, jedino sto je vrt Boboli vec opusteo sto se boja i lisca tice, verujem da je u prolece spektakularniji.

Edited by halloween
Link to comment

voz milano-firenca za 1 odraslog i 1 dete u jednom smeru u najboljem slučaju košta 50eura; rim isto to 43. ako su frecce u pitanju.

regionalni su nešto malo jeftiniji (rim-fi, ista kombinacija- 30 i nešto), ali oni su često na nivou gastarbajterskih autobusa, plus je jedan baš juče do milana okasnio 90 minuta, eto tako, nije preciziran razlog. 

ejet do milana za dve osobe, po onom što sam našla je oko 70 e u jednom pravcu (do rima od 56 pa naviše), tako da su cene tu negde. eventualno je tako put kraći, ali i to pod uslovom da vozovi ne kiksaju, pa se zbog toga u manjoj jedinici vremena iznjakaš kao da si putovao 12 sati, pokušavajući da lociraš onesvešćeno dete na svakih 20 min.

ne znam, da moram da idem u italiju turistički, na kraće, da ne podnosim preterani saspens putem, vrućinčinu i gužve na nepredviđenim mestima, sa žgebetom ili bez - ne bih odabrala vozove.

 

das razumemo - volim da putujem vozom, al volim da pri tome ne moram istog dana da budem na mestu y u tačno određeno vreme i, ako je moguće, da narednog dana odsabajle ne moram da koristim mozak. u tom je slučaju italijanski voz vrlo romantičan modus transportandi.

Edited by Joshua
Link to comment

sad me ubiste. nikad necu krochiti dalje od rima. a i to samo zato sto umem lako da nadjem rim sa aerodroma :D

 

(edip, josh ako me gospod partenon pogleda, ko shto izgleda da hoce, da vidjam rim 2-3x godisnje po 4-5 dana, nije moje da se protivim -_-)

Edited by gospa buba
Link to comment

kako se kulira u Rimu za sitne pare? i nemojte mi reći "nikako", ja sam uspešno džimrijao i u Parizu

Link to comment

kako se kulira u Rimu za sitne pare? i nemojte mi reći "nikako", ja sam uspešno džimrijao i u Parizu

 

nadjes crnog brata i zavrsis jeftin hasis.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...