Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

@Filozof manijak

 

Fleksibilniji sam u pogledu definicije patriotizma i ne smatram da se to duboko unutrašnje koje postoji kod mnogih poništava kršenjem neke navedene stavke nekoliko puta tokom celog života.

 

Ne govorim o sebi, ne znam šta sam :D 

 

 

 

Edited by Milošica
Link to comment

Pa to se podrazumeva, moralna fleksibilnost je odličan odbrambeni mehanizam. To što ja kao duboko u srcu volim svoju državu, a svesno npr.bacam đubre u reku i uništavam živ.okolinu,  govori samo koliki sam licemer a ne patriota.

No da ne trolujem temu dalje.

  • +1 1
Link to comment

Patriotizam nije toliko moralno uzvišena i nedodirljiva osobina/osećanje pa da se ne može biti fleksibilan do neke male granice. Banalan primer, svako ko navija za repku je nekakav patriota.

 

Ti sa bacanjem đubreta u reku umećeš ekstreman primer. Ja ne znam nikoga ko sebe smatra patriotom a to radi, a da ima 12+ godina.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment
10 minutes ago, Milošica said:

Ti sa bacanjem đubreta u reku umećeš ekstreman primer. Ja ne znam nikoga ko sebe smatra patriotom a to radi, a da ima 12+ godina.

 

Zašto su nam onda reke prepune otpada svake vrste, a kese rastu na drveću?

Svi oni se deklarišu kao patriote.

Edited by msv
Link to comment

i ja sam jadna neka reprezentacija srbije, nosim i 'dres' i sva obelezja redovno kad neshto izrachunam pa o tome obavestim svet, a vi necete da chitate to i nikakve ste patriote hihi.gif

da se drzimo reke i djubreta, to je mnogo jednostavnije.

sent from bubamoto



Link to comment
19 minutes ago, Milošica said:

Patriotizam nije toliko moralno uzvišena i nedodirljiva osobina/osećanje pa da se ne može biti fleksibilan do neke male granice. Banalan primer, svako ko navija za repku je nekakav patriota.

 

Ti sa bacanjem đubreta u reku umećeš ekstreman primer. Ja ne znam nikoga ko sebe smatra patriotom a to radi, a da ima 12+ godina.

 

 

meni je to smešno da je svako ko navija za repku nekakav patrijota. E pa nije, patriotizam se iskazuje na mnogo konkretnije načine nego navijanjem za reprezentaciju ili Đokovića. Navijanje za reprezentaciju smatram običnom pripadnošću krdom, vrlo prizemnom kategorijom, dočim je patriotizam nešto mnogo mnogo više.

I da, mislim da je patriotizam moralno uzvišena kategorija i nije podložna fleksibilnosti i moralnoj ambivalentnosti.

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Filozof manijak said:

 

I da, mislim da je patriotizam moralno uzvišena kategorija i nije podložna fleksibilnosti i moralnoj ambivalentnosti.

Pa dobro, tu i jeste razlika u našim pogledima.

 

Kao kada morališem da ne volimo Vučića, a ipak navijamo za Partizan i Zvezdu. Ili na primer, ne voliš partnera ako ste se posvađali nekoliko puta i uradili nešto što ne ide u korist toj drugoj osobi. Sve iracionalno se može relativizovati racionalnim...I sve na prvi pogled ima smisla, ali složeniji je ljudski mozak od samo onog racionalnog.

 

@msv

 

Zato što je i taj "mali" procenat ljudi koji to rade prevelik.

 

I opet ponavljam, naravno da je đubre u reci ekstreman primer, oni koji sebe smatraju patriotama a ja ih poznajem, to ne rade. Čisto da se ne uhvatimo toga kao pijan plota na tvrdnju Filozofa da patriota ne postoji.

 

 

 

 

 

 

Edited by Milošica
Link to comment

Subjektivno, svi smo mi neke vajne patriote autošovinisti, objektivno baš i ne.

Opet kažem, kad mi nađu osobu koja u sukobu sopstvenih i opštih interesa, bude izabrala opšte a na svoju štetu, poješću sve što sam izasrao ovde.

Link to comment
13 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Meni treća mnogo bolja od smućni-pa-prospi druge. Naravno, nije moglo bez gluposti, Đinđić koji meditira "Je li on ovakav jer je takav, ili jer smo ga mi takvim napravili?" What. The Fuck.

 

Ali ajde, nije bilo mnogo loše. Pogotovo sastanak kod Koštunice kad Đinđić, fala kurcu više, urla "Koja bre abolicija, jeste normalni", i onda izređa The Best Of devedesetih. Mislim, moglo je to mnogo bolje, mnogo dramatičnije, i sa strane režije i Fehmiua, tek da se podvuče ko su oni i zbog čega se sve ovo radi, ali ajde, makar je notirano.

 

E sad, oko bračnog para, i ćere. Potpuno razumem da 5 ljudi može da vidi film i da 5 ljudi može da vidi potpuno različite stvari, te ne ubeđujem nikoga da greši ili ne vidi nešto što ja vidim, ali meni je ovde sasvim fino oslikano survavanje u paranoju i ludilo. Vidim otprilike to ponašanje da se Milošević inati i inati dok ga ne sateraju u mišju rupu, pa ti onda ostaje samo Mirino lamentiranje kako se borimo do kraja, i Slobinog patetičnog "Sud će dati istorija", potpis svih luzera. Nice touch što su pomenuli istoriju Mirine majke koja je od ove napravila potpunu ludaču.

 

Marić bogami dobar kao Čeda, baš dobar.

 

Inače oko Bojkovićke i malog Đorđa koji se izgubio, valjda kontam dobro da je to neka simbolika da dok su penzosi urlali udivljeno "Slobo slobodo" da su se usrali u život vlastitim unucima koje su izgubili, ovako ili onako? Ili mi nešto izmiče?

 

Treca definitivno najbolja do sada. Vidi se da su autori uvazili kritike publike i popravili dijaloge, sto je pohvalno..:fantom:

 

Inace, ovo oko toga da svako od nas razlicito vidi iste stvari. Bas mi je sinoc prolazilo kroz glavu dok sam gledao scene gde Sloba lamentira nad svojom sudbinom kako je toliko ucinio za narod, a eto ovako mu se vraca, kako je to sasvim dovoljno da trigeruje ljude na reakciju "ma jebem ti bre mater jebote, ti uradio za narod, zivot si nam upropastio! Ma terajte se svi bre u 3pm, ne mogu bre vise da gledam ovo sranje koje ga rehabilituje!" ili nesto u tom stilu.  Iako nema ni pokusaja da se Milosevici prikazu iole pozitivno, ali prosecan gledalac je emitovno invloviran i nije u stanju objektivno da sagleda.

 

Sreca, pa je Bojan to u stanju i zaista dobro vozi celu pricu. Jako je dobro portretisao Milosevice, tacno izvukao one kljucne osobine koje su ih krasile. Kao sto je bilo uzivanje gledati Miru u panici i strahu u 2. epizodi jer je mislila da ce ih streljati, tako je i sinoc bilo uzivanje gledati kako se razbijaju Slobine iluzije o velikom i voljenom drzavniku.

 

I od mene pohvale za Marica. Dovoljno skinuo govor tela i dikciju Cede da zalici, a opet nije zeleo da imitacija pojede glumu (zato npr. ne muca ko Ceda, sto mu vidim neki zameraju). Isto i Kicic, sto rece Renne, prvi put ne glumi sebe i zato je dobar kao Bane.

  • +1 6
Link to comment
15 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Inace, ovo oko toga da svako od nas razlicito vidi iste stvari. Bas mi je sinoc prolazilo kroz glavu dok sam gledao scene gde Sloba lamentira nad svojom sudbinom kako je toliko ucinio za narod, a eto ovako mu se vraca, kako je to sasvim dovoljno da trigeruje ljude na reakciju "ma jebem ti bre mater jebote, ti uradio za narod, zivot si nam upropastio! Ma terajte se svi bre u 3pm, ne mogu bre vise da gledam ovo sranje koje ga rehabilituje!" ili nesto u tom stilu.  Iako nema ni pokusaja da se Milosevici prikazu iole pozitivno, ali prosecan gledalac je emitovno invloviran i nije u stanju objektivno da sagleda.

 

Pa jeste, ali to isto je takođe sasvim dovoljno da kod 4 druga random lika iz tih naših 5 od uzorka izazove i reakcije kakve... ne bi smatrali zahvalnim.

 

Čova 1: "A jadan. Sve je pokušao, ali nisu mu dali. Branio nas je koliko je mogao, i sačuvali smo dostojanstvo. Klintone, jebem ti..."

Čova 2: "Ma... možda i nije bio tako loš. Jeste, mnogo smo izgubili, ali ajde... radio je kako je verovao. Na kraju su ga svi ostavili."

Čova 3: "O pseto jedno majku ti jebem i ti tu sad kenjaš nad sopstvenom sudbinom pred ženom kojoj je brat pogino i koja je kao dete morala da beži traktorom od ustaša a sve od tebe!"

Čova 4: "Ma... nisam ga voleo, ali i ove demonkrate su ga jurile ko psa. Bio je smrad, ali nije trebalo da im ga izručimo, ipak je on naš"

 

Jesu li reditelji i scenaristi odgovorni za ovo što od 5 Mileta četvorica možda krenu da saosećaju s njime? Pa možda donekle, ako uzmemo preovladavajući sentiment da nije dovoljno naglašeno koliko je zla naneo svima. Ali kako bi se to dalo korigovati? Kažu neki, "Ne mogu ja da gledam ovo osim ako naslov serije nije KRVOLOCI I UBICE" ili "Ne valja ovo ništa, zašto oni nisu prikazani kao zveri". Pa sto ljudi sto mišljenja, ali kada bi napravili stvar da baš izgleda tako, mislim da bi izgledalo dosta groteskno, toliko da bi izgubilo na autentičnosti na kojoj se očigledno cilja, a ne može se autoru zamerati što mu je cilj autentičnost, možda samo kako je ta autentičnost izvedena. Možda je pomalo nerealno očekivati da Miloševići nisu prikazani kao, khm, ljudi, ako se 80% cele radnje vrti oko njih i njihovih odnosa, i njihovih odluka.

 

Po mišljenju Mog Visočanstva, da, vrlo su očigledni propusti da se podvuče tu i tamo, kroz likove, koliko je zapravo katastrofalan i zlikovački pečat Bračni Par ostavio po državu i društvo. Ali ti propusti se moraju slikati kroz treća lica, nikako da se crtaju Sloba i Mira kako im krv curi niz bradu i iskolačenih očiju žele da pobiju sve.

  • +1 3
Link to comment

Izvinjavam se što padam sa marsa, nemam stomak da gledam, pa vas uglavnom čitam... Dali je jednom rečiju pomenut Stambolić ili Ćuruvija?

 

Oko Stamboliča se mogao napraviti jak otklon od simpatičnosti, da se htelo, na najjednostavniji način...

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

pomenuo je Đinđić u rantu oko abolicije, negde pred kraj epizode, ali ne po imenu, nego parafraziram ubistva političkih protivnika, ubistva novinara.

Ali konkretna imena nisu spomenuta

 

 

esid: moj lični i neobavezni utisak, za nekog ko se ne seća ovih dana i događaja, Milošević lagano može predstavljati pozitivnu figuru, prosto da se čovek saoseti s njim

Edited by Filozof manijak
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

pomenuo je Đinđić u rantu oko abolicije

Поменуо је Милошевић (Исаковић) у конверзацији са Легијом, парафразирам: "Знам шта је твоја банда радила", "По вашем наређењу председниче" , "Немаш доказе за то".

Link to comment
9 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Pa jeste, ali to isto je takođe sasvim dovoljno da kod 4 druga random lika iz tih naših 5 od uzorka izazove i reakcije kakve... ne bi smatrali zahvalnim.

 

Čova 1: "A jadan. Sve je pokušao, ali nisu mu dali. Branio nas je koliko je mogao, i sačuvali smo dostojanstvo. Klintone, jebem ti..."

Čova 2: "Ma... možda i nije bio tako loš. Jeste, mnogo smo izgubili, ali ajde... radio je kako je verovao. Na kraju su ga svi ostavili."

Čova 3: "O pseto jedno majku ti jebem i ti tu sad kenjaš nad sopstvenom sudbinom pred ženom kojoj je brat pogino i koja je kao dete morala da beži traktorom od ustaša a sve od tebe!"

Čova 4: "Ma... nisam ga voleo, ali i ove demonkrate su ga jurile ko psa. Bio je smrad, ali nije trebalo da im ga izručimo, ipak je on naš"

 

Jesu li reditelji i scenaristi odgovorni za ovo što od 5 Mileta četvorica možda krenu da saosećaju s njime? Pa možda donekle, ako uzmemo preovladavajući sentiment da nije dovoljno naglašeno koliko je zla naneo svima. Ali kako bi se to dalo korigovati? Kažu neki, "Ne mogu ja da gledam ovo osim ako naslov serije nije KRVOLOCI I UBICE" ili "Ne valja ovo ništa, zašto oni nisu prikazani kao zveri". Pa sto ljudi sto mišljenja, ali kada bi napravili stvar da baš izgleda tako, mislim da bi izgledalo dosta groteskno, toliko da bi izgubilo na autentičnosti na kojoj se očigledno cilja, a ne može se autoru zamerati što mu je cilj autentičnost, možda samo kako je ta autentičnost izvedena. Možda je pomalo nerealno očekivati da Miloševići nisu prikazani kao, khm, ljudi, ako se 80% cele radnje vrti oko njih i njihovih odnosa, i njihovih odluka.

 

Po mišljenju Mog Visočanstva, da, vrlo su očigledni propusti da se podvuče tu i tamo, kroz likove, koliko je zapravo katastrofalan i zlikovački pečat Bračni Par ostavio po državu i društvo. Ali ti propusti se moraju slikati kroz treća lica, nikako da se crtaju Sloba i Mira kako im krv curi niz bradu i iskolačenih očiju žele da pobiju sve.

 

Ne mislim da je scenarista/reditelj odgovoran ukoliko se drzi autenticnosti, a Bojan se drzi, i zaista ne vidim tu krupne propuste. Serija je o poslednjim zajednickim danima Milosevica, ne sudski proces o njemu/njima. Sve ono sto je karakterisalo njegovu vladavinu, vidimo i u ova tri dana.

 

A slazem se da bi izgledalo groteskno ovako kako si opisao da bi mnogi zeleli da Milosevici budu prikazani. Ljudi koji nisu u stanju da gledaju ovo, a da ne pozele da razbiju televizor neka lepo ne gledaju. Nije pod moranje.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...