Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Samo da prijavim, ja kacam radio u kol centru, starije gospoje su mi redovno govorile kako sam fin i da imaju unuku baš za mene, zvale na kafu i kolače, ali ja sam uvek ostajao profesionalan. :dry:

 

Spoiler

Radio uglavnom za CG tržište, nije baš blizu za banuti na slepo… 

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Da Wolt, Glovo i ostali promene politiku poslovanja i da dostavljačima ne daju brojeve telefona klijenata, već da zaposle još ljidi u kontakt centru, pa da sva komunikacija ide preko kontakt centra dostavljač->cc->klijent->cc->dostavljač.

E da, i ne samo ovi, već i ostali kuriri, maxi,idea online i ostali.

Link to comment

Ne moraju da zaposle dodatne ljude, samo im treba bolji softver. Može da te zove i piše poruke ali samo direktno iz njihove aplikacije koja ne otkriva tvoj broj telefona. 

Link to comment
15 minutes ago, Heaviside said:

Ne moraju da zaposle dodatne ljude, samo im treba bolji softver. Može da te zove i piše poruke ali samo direktno iz njihove aplikacije koja ne otkriva tvoj broj telefona. 

Ovaj dostavljač ispade uzbunjivač. Da ne  bi njegovog SMS mnogi ne bi bili svesni da svi dostavljači znaju koji im je broj telefona. Mnogi ne dobacuju do toga da je mnogo gore što je podatak mogao da zloupotrebi a da se ne predstavi, kao što je ovaj uradio.

Sem toga, dostavljači znaju i kako se klijenti zovu, na kojoj adresi i u kakvoj kući/zgradi žive, kako izgledaju. Na osnovu dostava  ponekad mogu da provale i s kim žve. Od svega pobrojanog telefon je definitivno najmanji problem.

 

  • +1 2
Link to comment

Pre par godina sam često naručivao iz jednog restorana, uglavnom istu porudžbinu, tako da je na kraju bilo posle 5 izgovrenih reči "a to ste vi", ostatak nisam morao ni da diktiram

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

Pre par godina sam često naručivao iz jednog restorana, uglavnom istu porudžbinu, tako da je na kraju bilo posle 5 izgovrenih reči "a to ste vi", ostatak nisam morao ni da diktiram

U manjim mestima se to podrazumeva.

Link to comment
On 11.8.2022. at 11:56, El Guapo said:

Ovo bi trebalo svaki put dodati, jer su mnoge opterećene horoskopom, pa bi prolaz bio lakši

ti što se razumeju u horoskope tretiraju se otprilike kao gay friends.
 

On 11.8.2022. at 20:09, mustang said:

Samo da postavim ovde te sms 

 

 

Screenshot_2022-08-11-11-06-46-06_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Nikad ne bih prijavila Wolt dostavljača na osnovu jedne poruke, makar bila i ovakva bez stila (“Ej” na početku i onaj kretenski smajli na kraju) i pizdarska (nije se potpisao svojim imenom). Ne razumem zašto je ovo tako dramatična vest koja je zapalila tviter (osim što sumnjam na prljave podle zle Glovovce podmetače).

Ne bih ga prijavila, ali bih ga oduvala na osnovu napisanog.

I to je to.

Ne vidim ništa jezivo u celom slučaju. Čuj zna gde živi i broj telefona - pa zna čim je isporučio hranu, broj telefona je tu nebitan.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Ne bih ni ja, sudeći po tome da nisam prijavila ni mnogo goreg. Da se sačuvam od mlaćenja po sudovima, za "ništa".

 

Ali principijelno, podržavam ovi devojku.

  • +1 4
Link to comment

Prva reakcija mi je bila, poruka je kretenska, a njena prijava preterana tj otkaz kao kazna za takvu (ili bilo kakvu drugu privatnu) poruku.

 

Malo sam razmisljao svojom glavom o tom slucaju.:tongue:

 

Ko zna koji je to kreten po redu koji je smara, ili da li je to bila kap koja je prelila casu (napunjenu na drugom mestu).

Ili, koliko je bilo prijava za tog radnika, pa je ovo bila poslednja.

Kako god, mozda ce drugi ljudi sada da razmisle pre nego zloupotrebe "sluzbene" kontakte.

 

 

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...