Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

1 minute ago, Moonwalker said:

 

Pa to sa raznosenjem i kurirske sluzbe i jeste posao za studente i one tek dosle dok se ne snadju za nesto drugo.

nemam pojma, viđao sam ih i od 50-60 godina a i znam neke lično koji su proćerdali mladost na gudrovinu i slično pa sad nema šanse da zabodu neki normalan posao pa su radili ovo. Ima ih svakakvih. 

Link to comment

@James Marshall

pa evo i ti konstruišeš i vidiš ono što želiš. Ja vidim da je 90% tnjitera, fezbuka i ostalih i u ovom slučaju na strani nasilnika i u fazonu “pa to je normalno brte”. Od preostaloh deset posto polovina je u fazonu “jeste pogrešio, al nije morala da ga druka odmah, mogla je da ga upozori”.

  • +1 1
Link to comment

Ja vidim i komentarišem samo odnos javnosti prema ovome, prema meritumu spora sam se odmah izjasnio, da, korištenje podataka dobijenih na taj način je no-no u svakom pogledu, ima i dozu jezivosti u sebi, otkaz je neizbježan, a ove ostale pretpostavke na osnovu ovog skrinšota, jednostavno ne bih da iznosim jer nemam dovoljno podataka niti sebe smatram stručnim da ja dajem bilo kakve opaske o stanju uma dotičnog

  • +1 1
Link to comment

Meni je sinoc dostavu radio neki u najmanju ruku 50+ covek.

 

Bio je jako zadihan i mokar, ne znam sta mi bi da ga ne ponudim casom vode. Mozda kratkotrajna pomoc, s obzirom da mi deluje da sa njim nesto nije okej. A mozda ima Koronu i mozda mi je sinoc preneo.

 

 

Link to comment
14 minutes ago, James Marshall said:

Ono što znamo samo ono iz onog SMS-a (ili Vajbera ili čega već), da je on navodno ostao bez posla i da je dostavljač u Voltu, to su jedine dvije informacije koje imamo, a i njih treba uzeti sa vrećom soli. Ali vidjeli smo da se na osnovu toga može iskonstruisati i da je on manijak i da je ona ljevičarska incelka i šta sve ne. Nevjerovatno je koliko je mali okidač potreban da pokulja svašta i štošta.


Slusa turbofolk, Zvezdas, crta Z po mostovima, ne dize dasku kad pisa  

Link to comment
Just now, Plajvi said:


Slusa turbofolk, Zvezdas, crta Z po mostovima, ne dize dasku kad pisa  

takav ne radi za Volt, takav radi za UltraKop, Komandanta i slične za mnogo ozbiljnije pare. 

Link to comment
7 hours ago, beatakeshi said:

Šala?

Nije šala, očekivao bih da kurir može da te pozove preko aplikacije ali da ne vidi tvoj  broj telefona. 

  • +1 6
Link to comment

@James Marshall

pa ja ni ne pričam o tvom stavu, tvoj stav je od početka jasan i razuman. pričam o tome da je, koliko ja vidim, javnost i u ovom slučaju ogromnom većinom na strani lika iz Wolta, kao i u slučaju Jutke... ti imaš utisak da je drugačije, ako sam dobro shvatio?

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, aram said:

@James Marshall

pa ja ni ne pričam o tvom stavu, tvoj stav je od početka jasan i razuman. pričam o tome da je, koliko ja vidim, javnost i u ovom slučaju ogromnom većinom na strani lika iz Wolta, kao i u slučaju Jutke... ti imaš utisak da je drugačije, ako sam dobro shvatio?

Nemam uopšte ideju ko je na čijoj strani u kom omjeru, više mi je zanimljiv sam volumen osvrta na ovo, iz nekih razloga koje sam iznio kao pretpostavku, dok je u nekim drugim slučajevima taj volumen  izostao

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Mose, ti si se sad uključio? :tongue:

 

Evo da citiram sebe s fejsa, samo mi pište notifikacije od jutros:

 

 

 

jel i vi zovete svoje klijente, stranke, pacijente i ostalo, pošaljete poruku i pitate: "e, kakvo ti je bilo juče potpisivanje ugovora?" ili "e, kakva ti je bila juče hirurška intervencija zašivanja?" ili "e, kako ti se svidela moja opomena pred utuženje što sam ti napisao?"

Neverovatno, šta ljudi ne razumeju. Neverovatno.

 

Ne razumem šta je smisao ovog citata. Ja uredno i redovno zovem svoje klijente da ih pitam ova pitanja koja su navedena, a i moja žena uredno kontaktira svoje pacijente da ih pita kako su npr. prošli na nekom skeneru ili kod neurohirurga gde ih je poslala. U mojoj struci se to smatra dobrom poslovnom praksom, dok se odsustvo takvog interesovanja smatra neprofesionalnim, jer je moj posao da pružim dobru uslugu klijentu u ostvarivanju njegovih prava od prvog razgovora o tome do okončanja nekog posla. Tako je i npr. kontaktiranje suprotne strane da bi se videla njena reakcija na poslatu opomenu pred utuženje nešto sasvim normalno (npr. možda opomenuti hoće da postupi po njoj, ali sa malim odlaganjem, pa može biti kontraproduktivno da mi šibneš tužbu).

 

Mislim da se ni u kom slučaju ne mogu dovoditi u istu ravan odnosi pacijenata i klijenata sa lekarima i advokatima, koji su intimni odnosi najdubljeg poverenja o osetljivim i problematičnim stvarima oko kojih treba pomoć, sa površnim i tehničkim odnosima koje imaju dostavljači ili službenici u ekspozituri banke.  

  • +1 6
Link to comment

Džizs.....

I ja se javim svojim klijentima, koji me i očekuju na takav način, jer ih pratim.

 

Pitam povremeno: Dobar dan, kako ste? A ne: e :thumbsup: kakav je bio juče kontratransferčić? 

(ne sa smajlićem i konotativno s motivacijom koja nije PRAĆENJE KLIJENATA )

Post na fb je ironija

 

 

Over + out 

 

 

Link to comment

@Svemir Zeka

Исправи ме ако грешим, чак и да клијент буде заљубљен у тебе, тј. да он иницира љубавни однос, а не ти, у твојој специфичној области - може да се изгуби лиценца због тога, чак и ако има правих осећања са обе стране. Јел тако? Или грешим? Али то није правило за све професије и за сваки однос са клијентом. Некад људи ризикују и праве разне глупости због љубави. Ми не знамо унапред да ли је неко прогонитељ, предатор, или просто неуспешан удварач са осећајем или без осећаја за меру. То тек време покаже. 

  • Haha 1
  • -1 2
Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

Nije šala, očekivao bih da kurir može da te pozove preko aplikacije ali da ne vidi tvoj  broj telefona. 

 

Ovako radi Amazon u Becu, cak ti pise automatski na telefonu kad zovu. Kurir koristi naravno specijalnu aplikaciju, razgovor se snima. Takodje moze poslati sms, na koji ne mozes odgovoriti.

  • +1 6
Link to comment

У свему томе највише ми смета стерилни и двоструки корпорацијски морал. У банци ми кажу: "Пређите на банкомат", кажем: "Нећу", они кажу: "Морате", ја кажем: "Нећу и не морам, проучио сам то, имам фобију од банкомата" , они кажу: "Морате, морате, ми вам нећемо исплаћивати новац, морате", ја кажем: "Нећу, питао сам више менаџере ваше банке, рекли су ми да не морам", они опет: "Ви морате, ми ћемо вам показати, то је лако.." ..... И то тако траје годинама, кад се жалим добијем корпорацијски одговор да они у ствари мене љубазно моле. А са друге стране да ми службеница банке пошаље љубавно мувалачку поруку: "Импресионирана сам вашом доследношћу, хајмо на кафу" :blush: , добила би можда отказ. Иако би ми улепшала дан. И где је сад ту правда и етика.

  • Haha 2
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...