Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Ja ne znam kako vas, ali mene gotovo na dnevnom nivou zovu razni likovi/likusše, kojima nisam da svoj broj. Nude proizvode/usluge, sprovode ankete itd.

 

recite mi kome mogu njih da prijavim? Barem neka izgube posao, ako vec ne mogu da ih tuzim za uznemiravanje i zlostavljanje.

Link to comment
31 minutes ago, Djuro said:

Ja ne znam kako vas, ali mene gotovo na dnevnom nivou zovu razni likovi/likusše, kojima nisam da svoj broj. Nude proizvode/usluge, sprovode ankete itd.

 

recite mi kome mogu njih da prijavim? Barem neka izgube posao, ako vec ne mogu da ih tuzim za uznemiravanje i zlostavljanje.

 

Ne znam kako je regulisano ti kod nas zakonom, valjda moze broj fiksnog moze da se ukloni sa belih strana na zahtev. Pretpostavljam i sa prepejd mobilnim. Kako funkcionise sa mobilnima koji nisu postpejd ne znam. Ali ocigledno da se takvi filuju podacima organizovano od negde.

 

Zovu i one jadne starce da im uvale svakojaku glupost za besmislene pare. Pa onaj ko nema visprenog mladjeg, a pozeljno da moze da zapreti "fizikom" zavrsavaju orobljeni. Pise covek u komentarima kako obucavaju radnike da ne odustaju, pritiskaju sve sa forom lazu penzioneri da su im male penzije, a i imaju steka.  Zastrasujuce.

 

Ili oni IT ovci sto su se krili kod nas i muljali americke penzose za neciji racun da investiraju u svasta nesto. Ne izrucujte nase. 

 

@Mos Hoce to da se desi (banke) i drugde, pricalo se. Primeti se kako postajes likvidniji (manje zaduzenja po osnovu kredita) pocinje intenzivno spamovanje mejlovima zumbula  kojii nicu sirom sveta da se "investira " u svasta nesto, pa ako prodje, prodje. 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

 

@Mos Hoce to da se desi (banke) i drugde, pricalo se. Primeti se kako postajes likvidniji (manje zaduzenja po osnovu kredita) pocinje intenzivno spamovanje mejlovima ovakvih zumbula kojii nicu sirom sveta da se "investira " u svasta nesto, pa ako prodje, prodje.

 

Spamuje mene moja banka (i to na viber :isuse:), čas kredit za kupovinu bele tehnike, čas nevidjeni popust u shopping molu X. Mogu da ih blokiram ali nek stoji, možda stigne nekad i nešto bitno :s_w:

 

Mislio sam više na to da konkretna osoba u banci krene da mi se obraća lično dok barata mojim podacima. 

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Čuj bibliotekarka. Zašto ne postavimo lestvicu malo ozbiljnije. Recimo, ja nikako ne bih voleo da me kontaktira na bilo koji način osim profesionalnog neko iz banke i na taj način mi ukaže da barata mojim podacima sa raznih računa, pa na bazi toga je zanima kako mi se svidja poslednji transfer koji sam uradio, ej.

 

Jednostavno sa tim nema igranja, nismo u poznoj renesansi.
 

 

Mose, ti si se sad uključio? :tongue:

 

Evo da citiram sebe s fejsa, samo mi pište notifikacije od jutros:

 

 

jel i vi zovete svoje klijente, stranke, pacijente i ostalo, pošaljete poruku i pitate: "e, kakvo ti je bilo juče potpisivanje ugovora?" ili "e, kakva ti je bila juče hirurška intervencija zašivanja?" ili "e, kako ti se svidela moja opomena pred utuženje što sam ti napisao?"

Neverovatno, šta ljudi ne razumeju. Neverovatno.

  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, Mos said:

Mislio sam više na to da konkretna osoba u banci krene da mi se obraća lično dok barata mojim podacima. 

 

Ma provalili su da su  kod nekih banaka u svetu curili podaci o likvidnosti klijenata i isti dospevali do raznoraznih prevaranata na netu  koji spamuju sa predlozima za investiranje. "Dobro" je dok te baba spamuje, bar imas neki uvid ko njoj moze da uvali neku glupost.

 

Edit: Ja sad vidm da pises o banci, a ne o baki :isuse: . Pogresni djozluci, a i iznervirao me onaj tekst o prevarama starih sa prodajom preko telefona.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Djuro said:

Ja ne znam kako vas, ali mene gotovo na dnevnom nivou zovu razni likovi/likusše, kojima nisam da svoj broj. Nude proizvode/usluge, sprovode ankete itd.

 

recite mi kome mogu njih da prijavim? Barem neka izgube posao, ako vec ne mogu da ih tuzim za uznemiravanje i zlostavljanje.

 

Ja ih pitam uvek, počnu nešto da melju, uvek se taj razgovor oduži s moje strane. 

Link to comment

Meni jedino nije jasno zašto je veća histerija na netu oko ovog slučaja nego (bar mi se tako čini) u slučaju Marije Lukić, gdje je na sve ovo bio i momenat profesionalnog odnosa, subordinacije, političkog pritiska itd. Možda zato što su i mediji i veliki broj Srba pizde pa ne bi da se zamjeraju Jutki i SNS-u ali zato se vježbaju za linč na nekom anonimusu koji je ostao bez posla i jadniji je očigledno i od većine komentatora. 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Svemir Zeka said:

Neverovatno, šta ljudi ne razumeju. Neverovatno.

 

Zato što posmatraju iz romantičarskog ugla - ih, sad i ona, pa nek se deca vole šta joj teško - umesto iz ugla: zna gde živiš, zna ti telefon, zbog tebe otkaz dobio, sad će vidiš skim imaš posla.

 

Kad staviš ljude u ovu drugu poziciju percepcija ume da se promeni hitro. :fantom:

 

 

  • +1 5
Link to comment
17 minutes ago, James Marshall said:

anonimusu koji je ostao bez posla i jadniji je očigledno i od većine komentatora.

 

Ima jedan aspekt ove price koji nije pomenut.

 

Kad zivis u manjoj sredini gde svako svakoga zna direktno ili posredno drugaciji su vidovi komunikacije. Mozda manje podozrenja, ali sa druge strane i vise kocnica jer prelazak preko nekih granica moze i da ima posledice, osim ako nisi Jutka&co 

 

Ovde je rec o osobi (ako je stvarna) koja se preselila u grad od 1,5 miliona ljudi, plus jos pola od toga udje svaki dan da nesto radi, plus oni u tranzitu. Nacin ostvarivanje kontakta bilo koje prirode nije isti i ljudi u velikim sredinama su iskustveno rezervisaniji.

 

Svaki prelaz i sopstvenog manjeg okruzenja u novo trazi neki period da se "pokupi" socijalni kodeks sredine. Neki su kulturoloski, neki su univerzalni za mesta gde zivi milion i kusur ljudi.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

 

Ima jedan aspekt ove price koji nije pomenut.

 

Kad zivis u manjoj sredini gde svako svakoga zna ili makra zna nekog koga zna drugaciji su vidovi komunikacije. Mozda manje podozrenja, ali sa druge strane i vise kocnica jer prelazak preko nekih granica moze i da ima posledice, osim ako nisi Jutka&co 

 

Ovde je rec o osobi (ako je stvarna) koja se preselila u grad od 1,5 miliona ljudi, plus jos pola od toga udje svaki dan da nesto radi, plus oni u tranzitu. Nacin ostavarivanja kontakta bilo koje prirode nije isti i ljudi u velikim sredinama su iskustveno rezervisaniji.

 

Svaki prelaz i sopstvenog manjeg okruzenja u novo trazi neki period da se "pokupi" socijalni kodeks sredine.

 

Ono što znamo samo ono iz onog SMS-a (ili Vajbera ili čega već), da je on navodno ostao bez posla i da je dostavljač u Voltu, to su jedine dvije informacije koje imamo, a i njih treba uzeti sa vrećom soli. Ali vidjeli smo da se na osnovu toga može iskonstruisati i da je on manijak i da je ona ljevičarska incelka i šta sve ne. Nevjerovatno je koliko je mali okidač potreban da pokulja svašta i štošta.

  • +1 8
Link to comment
11 minutes ago, James Marshall said:

Meni jedino nije jasno zašto je veća histerija na netu oko ovog slučaja nego (bar mi se tako čini) u slučaju Marije Lukić, gdje je na sve ovo bio i momenat profesionalnog odnosa, subordinacije, političkog pritiska itd. Možda zato što su i mediji i veliki broj Srba pizde pa ne bi da se zamjeraju Jutki i SNS-u ali zato se vježbaju za linč na nekom anonimusu koji je ostao bez posla i jadniji je očigledno i od većine komentatora. 

 

Čuj, bilo je još x slučajeva gde nije odreagovano ni izbliza. Čak i ovde sam ponekad ostavila link, pa skoro ništa. Na fb, ništa, nula, zero. Između ostalog o seksualnom zlostavljanju i silovanju studentkinja bogoslovije.

 

Mene u celom ovom slučaju više nerviraju projekcije ljudi da se na neki način moraju muvati žene.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Ono što znamo samo ono iz onog SMS-a (ili Vajbera ili čega već), da je on navodno ostao bez posla i da je dostavljač u Voltu, to su jedine dvije informacije koje imamo, a i njih treba uzeti sa vrećom soli. Ali vidjeli smo da se na osnovu toga može iskonstruisati i da je on manijak i da je ona ljevičarska incelka i šta sve ne. Nevjerovatno je koliko je mali okidač potreban da pokulja svašta i štošta.

 

Pa to sa raznosenjem hrane  i kurirske sluzbe i jeste posao za studente i one tek dosle dok se ne snadju za nesto drugo.

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Ono što znamo samo ono iz onog SMS-a (ili Vajbera ili čega već), da je on navodno ostao bez posla i da je dostavljač u Voltu, to su jedine dvije informacije koje imamo, a i njih treba uzeti sa vrećom soli. Ali vidjeli smo da se na osnovu toga može iskonstruisati i da je on manijak i da je ona ljevičarska incelka i šta sve ne. Nevjerovatno je koliko je mali okidač potreban da pokulja svašta i štošta.

 

Ako sam ja iskonstruisala da je manijak, nek primi izvinjenje. 

Buba je prilično lepo objasnila o čemu je reč, i da li treba da razmišljamo je li to ili nije (ne ovaj tip, nego inače). Tih dilema nema u obrnutim slučajevima, osim u filmovima

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...