Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

.U vezi GHBja - imate studije na temu - prisutna je kod 0.2 - 4.4% žrtvi silovanja - u zavisnosti od studije (alkohol i druge droge su češće). Najčešće se zapravo uzima dobrovoljno (nisam ni ja ovo znao do skoro), a ti slučajevi sipanja nevoljnoj žrtvi su zapravo baš retki.

 

Ne govorim ovo da bih obeshrabrio žene da paze na ovakve stvari - ali bi bilo šteta da potencijalne žrtve zanemare mnogo verovatnije opasnosti - silovanje od poznatog silovatelja u nekoj kućnoj atmosferi gde je možda i sama žrtva dobrovoljno uzela alkohol i/ili droge.

Link to comment
7 hours ago, Spooky said:

Ne govorim ovo da bih obeshrabrio žene da paze na ovakve stvari - ali bi bilo šteta da potencijalne žrtve zanemare mnogo verovatnije opasnosti - silovanje od poznatog silovatelja u nekoj kućnoj atmosferi gde je možda i sama žrtva dobrovoljno uzela alkohol i/ili droge

Ništa od navedenog ne isključuje nijedno. 

Zapravo ako ćemo statistike, najčešće je silovanje u braku, pa nećemo reći "ne udajte se". 

U kućnoj atmosferi se i dešava ono što sam gore navela, dejt rejp. Slučaj koji sam izložila je bio s nedobrovoljnim gratis dodatkom droge, francuski muž stajl. 

Dakle, svakakve su situacije moguće. 

Lično, pravim priručnik za devojke i jedna od stavki je ta. Postoje i razlike u tome koje su najverovatnije situacije za žene različitog starosnig doba. Devojke od 18-24 će biti u najvećem riziku od seksualnog nasilja, najvulnerabilnije, i najčešće opažene kao lake žrtve (nedostatak iskustva, manja verovatnoća opažanja nasilja kako ga mi matorci opažamo, sklonost ka okrivljavanju sebe, pa samim tim i ćutanju itd.) 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unlocked this topic

 

On 21. 10. 2024. at 1:00, Svemir Zeka said:

Lično, pravim priručnik za devojke i jedna od stavki je ta. Postoje i razlike u tome koje su najverovatnije situacije za žene različitog starosnig doba. Devojke od 18-24 će biti u najvećem riziku od seksualnog nasilja, najvulnerabilnije, i najčešće opažene kao lake žrtve (nedostatak iskustva, manja verovatnoća opažanja nasilja kako ga mi matorci opažamo, sklonost ka okrivljavanju sebe, pa samim tim i ćutanju itd.) 

Američki lekari postavljaju ženskim pacijentima do starosnog doba od 50 godina pitanja o zlostavljanju tokom procesa anamneze, bez obzira na šta se pacijent konkretno žali. Pala si i slomila ruku? Dobićeš pitanja o partneru, kakav je odnos medju vama, da li je agresivan, itd. Imaš upalu sinusa? Isto. 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...