Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

11 minutes ago, Sammael said:

Postoje nijanse, ali red flag je kad je nekome to stalna ili primarna tema...

Ja baš namerno volim da se zezam na tu temu, pogotovo ako je društvo vrlo antimizogino nastrojeno.

Ali to sam ja i moja kontraška priroda.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Mogu da ti ih ja dovedem koliko hoćeš, da pročitaš xy prijava koje sam čitala ili žene koje sam vodala po sudskoj medicini i u 29.

Osim ako nećeš da zabavljaš narod i Maršala, 


Sa prvom recenicom se slazem. To je drzavna uloga da ima sluzbenike za to.
Druga recenica, moze da se oprosti ili zanemari, ipak je ovo Forum gde svako moze da kaze sta hoce, dok je u okviru pravila.

  • Wub 1
Link to comment
Just now, Yoyogi said:


Sa prvom recenicom se slazem. To je drzavna uloga da ima sluzbenike za to.
Druga recenica, moze da se oprosti ili zanemari, ipak je ovo Forum gde svako moze da kaze sta hoce, dok je u okviru pravila.

Slažem se. 

Retko će ti ko reći "ja zlostavljam žene", a doslovno niko da je seksualni nasilnik, jer to vuče dodatnu sramota a i tretira se drugačije i među muškarcima. 

Ako gledaš statistike, kod nas kažu da je svaka druga žena doživela neko nasilje, a svaka treća fizičko nasilje. Znači, tu smo, tu su. 

Meni je ova tema mnogo uticala na život i profesiju, tako da mogu opušteno da kažem da mi je percepcija na to vrlo dobro nabaždarena. Pa mi je smešno kad se nađu veći katolici od pape.

Volela bih da po sat vremena poslušaju SOS telefon svi koji mi nešto dokazuju (ranije sam i ja optuživana da relativizujem nasilje :D)

Tačno im više ne bi palo na pamet jedno vreme ni da pročitaju vest o tome, kao da je to samo jedna gomila stavova i agenda

Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Slažem se. 

...

Volela bih da po sat vremena poslušaju SOS telefon svi koji mi nešto dokazuju (ranije sam i ja optuživana da relativizujem nasilje :D)

Tačno im više ne bi palo na pamet jedno vreme ni da pročitaju vest o tome, kao da je to samo jedna gomila stavova i agenda


Zeko, to je onda mnogo grdje nego sto sam mogao da zamislim. Opet, svaka druga zena dozivela nasilje, treba mi vise uveravanja da je bas tako. A svaka treca fizicko nasilje (bila tucena, prebijena). 
To su alarmatni podatci, iz tih porodica dolaze i deca koja su svedoci ili i sami zrtve.

Link to comment
58 minutes ago, Yoyogi said:


Zeko, to je onda mnogo grdje nego sto sam mogao da zamislim. Opet, svaka druga zena dozivela nasilje, treba mi vise uveravanja da je bas tako. A svaka treca fizicko nasilje (bila tucena, prebijena). 
To su alarmatni podatci, iz tih porodica dolaze i deca koja su svedoci ili i sami zrtve.

Znaš kako, dešava se da žene nemaju termin u savetovalištu da zakažu po tri nedelje, toliko je popunjeno. Helpline radi non stop pet sati koliko traje smena. To su moja lična iskustva. Plus koliko mi je njih ispričalo o tome kad čuju iz koje sam priče. 

Deca su takođe svedoci u većini puta. 

Ovo su moje reči nepotkrepljene linkovima, ima ih koliko hoćeš.

Link to comment
12 hours ago, James Marshall said:

James Marshall pravo ime Džimija Hendriksa. 

 

Fali nam Sramim se priznati TIL tema. :whistle:

Link to comment
1 hour ago, Midžeta said:

Expouzuju Al-Fayeda da je bio serijski silovatelj 🤢

 

 I am shooketh.

Takođe, ima nešto, neka specijalna veza* između UK i čekanja da serijski silovatelji crknu pa da BBC istovari kombajn dokaza koji seže decenije unazad i kao let's talk about it.

 

 

 

* English defamation law, probably

Edited by Patty Lee
  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Patty Lee said:

 I am shooketh.

Takođe, ima nešto, neka specijalna veza* između UK i čekanja da serijski silovatelji crknu pa da BBC istovari kombajn dokaza koji seže decenije unazad i kao let's talk about it.

 

 

 

 

 

Isto, ko se ovome nad'o.

 

Da, to im je tm, sad ceo dan drve o Al Fajedu i pustaju pricu jedne o zrtava, pa dovode analiticare i ine, ceo fazon, kao eto new revelations, svi smo shocked and appaled.

Tako su i za onu spodobu Sevila isto imali lets talk about it, lets do a prayer circle, zu su bili jos gori jer su diretkno involvirani 🤢

 

Dosta jak je i stejtment Harrodsa koji povremeno procitaju, nicim izazvano kako je Harrods today, a i since 2010 ili kad je vec Al Fayed prodao very different company and enviroment 

 

  • +1 2
Link to comment

@Midžeta Ima već i podcast i dokumenetarac. :D

Brt, Sevil, pa onaj Lord Mountbaten...

Ja još pokušavam da ispratim ovo o Diddiju, ali užasno mi je cela priča... prljava, nekako.

Bre, nije mi ni onaj Epstajn skandal bio ovako prljav. Ovo je baš gadnost. I žao mi je Cassie, ja sam se uvek pitala zašto ta žena nema bolju/veću/bilo kakvu karijeru, jer ja sam negde kontala da je zato sa ovim upropaštavačem Bigijevih pesama.

Trenutno, jedino malo izvlači stvar 50 jer se fore bukvalno sad same od sebe pišu. Sreća pa mi ovde nemamo mimove na topiku, mora ipak neki nivo ozbiljne konverzacije da se drži. :lolol:

Link to comment
9 minutes ago, Patty Lee said:

@Midžeta Ima već i podcast i dokumenetarac. :D

Brt, Sevil, pa onaj Lord Mountbaten...

Ja još pokušavam da ispratim ovo o Diddiju, ali užasno mi je cela priča... prljava, nekako.

Bre, nije mi ni onaj Epstajn skandal bio ovako prljav. Ovo je baš gadnost. I žao mi je Cassie, ja sam se uvek pitala zašto ta žena nema bolju/veću/bilo kakvu karijeru, jer ja sam negde kontala da je zato sa ovim upropaštavačem Bigijevih pesama.

Trenutno, jedino malo izvlači stvar 50 jer se fore bukvalno sad same od sebe pišu. Sreća pa mi ovde nemamo mimove na topiku, mora ipak neki nivo ozbiljne konverzacije da se drži. :lolol:

 

Kad pre :D

gledace se ofc

 

Jao jeste i za Lorda su se pravili toše, mada za Sevila je najgore bilo, bar meni nekako.

 

Jeste, ovo sa Didijem, da ne kazem Dilerom je stvarno ogavnost, cak i kad znas i ocekujes da su zlostavljanje i exploatacija deo Hellwierda, opet budes u fazonu :puke:

Mene zanima da li ce JLo involvment da come to light, na LSA od pocetka razvod sage kazu da se datum koji su naveli ko split poklapa sa Didi raids i da je Benny from Boston (morala sam, prastajte) otisao nakon posete FBI-ja.

Za Cassie sam se isto pitala, ali je ispada da joj je on fakticki blokirao karijeru ;(

I nastavio i nakon sto je konacno otisla da je taunt i zahvaljuje joj u govorima :puke:

 

 

Uncle Curtis je unexpected svetlo na kraju tunela u ovoj prici, fore su vrhunske i sto kazes same se pisu,  Fiditm blista, ovo mu he a field day, on mi je u top 3 omiljena kretena, njega i Yeezusa ne mogu da mrzim nikako, uz sve mane budem ipak awwww :lol:

 

Isprićavam(o) se za ovaj lighthearted off 

  • +1 2
Link to comment

Njena umesanost u Didjeve poslove, pucnjava u klubu u vreme kada su bili vereni, mogucnost da je i on tapestm,

 

e:

Moram da prekinem da koristim srbinglsih

Edited by Midžeta
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
6 minutes ago, Midžeta said:

Njena umesanost u Didjeve poslove, pucnjava u klubu u vreme kada su bili vereni, mogucnost da je i on tapestm,

 

e:

Moram da prekinem da koristim srbinglsih

 

opa

Link to comment
1 minute ago, Midžeta said:

Jeste, ovo sa Didijem, da ne kazem Dilerom je stvarno ogavnost, cak i kad znas i ocekujes da su zlostavljanje i exploatacija deo Hellwierda, opet budes u fazonu :puke:

...

Za Cassie sam se isto pitala, ali je ispada da joj je on fakticki blokirao karijeru ;(

 

Mislim da mi je glavna (ne baš velika ali) razlika u odnosu na Epstajna ili Vajnstajna to što je ovo čist pleasure i eto, može mi se (za Didija), nije čak ni quid pro quo, ili materijal za ucenu ili bilo šta... nego demonstracija sile koja je sama sebi poenta. Za JLo mislim da je false news, iskr, i za Jay Z-ja isto, čini mi se da ljudi više navijaju da i oni zglajznu jer ih ne vole, eno analiziraju već dva dana sve fotografije gde su zajedno, govor tela, pogledi... bullshit... ali ništa za sad ne ukazuje na to da su bili umešani u ovo.

Za Cassie se čak poklapa i kad god bi bile leakovene neke njene ekspilicitne fotke/snimci, to je ustvari puštao ovaj manijak kad god bi htela da ode.

 

5 minutes ago, Midžeta said:

Moram da prekinem da koristim srbinglsih

Naravno da ne mora. :mad:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...