Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts


 

5 minutes ago, Klara said:

A jbga, ja sam nov član u odnosu na vas starije, pa nemam prava išta da kažem, na to aludiraš?

 
Ma jok bre, ja sam novi član :D

13 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa da, Jojogi, novi stari član, sad ćete vi da mu pokažete kako se priča na forumu. 

Ja to ne čitam kao relativizaciju. Međutim, postoji velika verovatnoća da sam nedovoljno senzibilisana na temu, pa ne prepoznajem. 


Ja sam to što je napisao videla i pročitala na jedan način, ti na drugi. To je sasvim ok. Ne pokazuje niko nikom kako se priča na forumu, ali s obzirom na temu i na to da ko zna kroz šta svako od nas prolazi ili je prošao malo obazrivosti nije naodmet.

Lepo od tebe što si stala u njegovu odbranu kad nije tu. Zaista. I ja ga neću pominjati dok ne dodje sutra.

Edited by Boksita
Link to comment

@KlaraNe aludiram na to, to ti čitaš tako. Jojogi jeste došao ponovo posle dugo vremena, a ja mislim na toplog zeca kojim je dočekan, a sve što ja vidim je osebujan način izražaja. 

 

Da bi se neko kvalifikovao da relativizuje nasilje nad ženama, mora da pokazuje bar mrvu mizoginije, koju ovaj čovek ama uopšte ne pokazuje, naprotiv. Kad gledamo šta je pisano, gledamo i ko je pisao. Sa tvrdnjama možemo da se ne složimo, ali ne bih ga horski kvalifikovala kao relativizatora. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 minutes ago, Boksita said:


 

 
Ma jok bre, ja sam novi član :D


Ja sam to što je napisao videla i pročitala na jedan način, ti na drugi. To je sasvim ok. Ne pokazuje niko nikom kako se priča na forumu, ali s obzirom na temu i na to da ko zna kroz šta svako od nas prolazi ili je prošao malo obazrivosti nije naodmet.

Lepo od tebe što si stala u njegovu odbranu kad nije tu. Zaista. I ja ga neću pominjati dok ne dodje sutra.

Ok je čitanje, ali ne i učitavanje. To nije okej. 

A ima i još nešto, ovde je manir da se podele uloge, videćeš već. 

Link to comment

my 2 cents: yoyogi je dugo van zemlje i bez kontakta sa zivim jezikom. kad je tako, prvo se gubi kontekst i razumevanje visestrukih znacenja. pokusava da ga sacuva citanjem nasih knjiga i prisustvom ovde. a ovde je preovladjujuci oblik komuniciranja jezicka dosetka ili elipticno izrazavanje.

plus humor za koji bih rekla da njemu inace malo nedostaje.

bila bih strpljiva jer mi se ne cini zlonamernim, iako primecujem i malo su mi smesna insistiranja na licnim najboljim zivornim izborima i obavezno pominjanje ovih i onih statusa. u stvari, vise zivopisni nego smesni.

 

poz

  • +1 2
Link to comment

meni je najjace pre neku godinu, sedim sa ortacima iz podgorice, svi advokati,  nesto pricam o nekom slucaju silovanje u braku..

1 mi  kaze ne razumem to.

ja diletant mu kazem pa to prepoznaje cak i nas zakon a on opet ne razumem to

ovi ostali se precutno slazu.

jebeno je to. ne moras da odes u japan da budes zatucan

Edited by bradilko
  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, Boksita said:

u njegovu odbranu

 

Ali niko ga nije napao, nema potrebe stvarati atmosferu u kojoj njega treba braniti od "nas" kad se to nije ni dogodilo.

Ja čija je drugarica silovana kao dete u prvom razredu i to od osobe kojoj je verovala ne mogu i nikad neću da stajem na stranu rečenice "ajde da tupimo još sto strana o zlostavljanju koje se dešava svakog dana" (parafraziram, tek da se zna).

Tema je osetljiva, stvarno ne znate ko je šta doživeo, a čita je ili piše na njoj, pa valjda je osnovno razmisliti prvo pre nego se lane "žrtva izmišlja".

 

Ako se več komentariše, neka se čita šta je neko pisao i koliko su mu neki postovi problematični, ma koliko on bio dobar čovek.

I kritikovaću stav, ne ličnost čoveka.

 

  • +1 2
Link to comment

Tema je osetljiva, i još pre par godina sam pisala da se ne zna ko je šta doživeo i kome se šta desilo

 

čak i nekima od nas koji smatramo da se ne mora zaskakati neko ko je stavio upitnik na nešto, nego eventualno pitati šta misli. A ne odmah relativizacije, relativizacije. Jebote pa to ni mi u feminističkoj organizaciji koja se bavi nasiljem nismo radili 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
1 hour ago, Klara said:

 

Ali niko ga nije napao, nema potrebe stvarati atmosferu u kojoj njega treba braniti od "nas" kad se to nije ni dogodilo.

Ja čija je drugarica silovana kao dete u prvom razredu i to od osobe kojoj je verovala ne mogu i nikad neću da stajem na stranu rečenice "ajde da tupimo još sto strana o zlostavljanju koje se dešava svakog dana" (parafraziram, tek da se zna).

Tema je osetljiva, stvarno ne znate ko je šta doživeo, a čita je ili piše na njoj, pa valjda je osnovno razmisliti prvo pre nego se lane "žrtva izmišlja".

 

Ako se več komentariše, neka se čita šta je neko pisao i koliko su mu neki postovi problematični, ma koliko on bio dobar čovek.

I kritikovaću stav, ne ličnost čoveka.

 


Tamo sam napisao, sebe navodim

"Mozda da u beskraj razmatramo primere seksualnog nasilja koga je uvek bilo, celom istorijom covecanstva."

O opstosti, ne o pojedinacnim primerima. Covecanstvo, sama svest,  je bar u zadnjih 50 godina napredovalo, postoje zakoni pa je mnogima, seksualno nasilje postalo ne samo neprihvatljivo nego i neshvatljivo.
Opet, postoje "macho" kulture (kao u Juznoj Americi) gde to nije nista.
Chile, njihova tadasnja predsednica, Michelle Bachelet, se u njeno vreme pojavila na naslovnoj strani njihovog najtiraznijeg tabloida kako, zavaljena u fotelju, glave zabacene, sa rukom u gacama, u ekstazi,  samu sebe zadovoljava. Sa napomenom "na unutrasnjim stranicama ima jos vise".

Ne mogu da zamislim da britanski "Big Red" tabloid krene tako protiv ikoga, kamo li iz vrha drzave. Ne mogu da zamislim ni najgoru srpsku stampu da spadne tako nisko.


 

Link to comment

Guglaj Vanja Ćalović, Beba Popović. Inače, ako može nešto detaljnije o ovom slučaju predsjednice Čilea, zanima me.

Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Guglaj Vanja Ćalović, Beba Popović. Inače, ako može nešto detaljnije o ovom slučaju predsjednice Čilea, zanima me.


Pojedinacni slucajevi, Chile je opstost. Srbija, kakva je da je, daleko je ispred toga. Koliko god da se u Srbiji to desava, to je zakonski kvalifikovano kao nasilje, ima kakve takve institucije koje na tome rade, kako znaju i mogu, sa sredstvima i osobljem koje imaju.

Link to comment
37 minutes ago, Yoyogi said:

Chile, njihova tadasnja predsednica, Michelle Bachelet, se u njeno vreme pojavila na naslovnoj strani njihovog najtiraznijeg tabloida kako, zavaljena u fotelju, glave zabacene, sa rukom u gacama, u ekstazi,  samu sebe zadovoljava. Sa napomenom "na unutrasnjim stranicama ima jos vise".

Je l ovo bila neka karikatura? Crtež?

Ili bukvalno pozirala ex predsednica na naslovnoj tabloida?

Edited by Patty Lee
nepismena sam
Link to comment

Ok, guglaj o Palmi i Jutki pa reci da srpska kultura nije mačistička, traži one babe koje kažu "neće ker ako kuja ne mane repom". 

Ali stvarno ne nalazim ništa o ovoj predsjednici Čilea, zapravo  iz ovog tvog pisanja ni ne znam šta se zapravo desilo, je li joj neko spakovao montažu?

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Patty Lee said:

Je l ovo bila neka karikatura? Crtež?

Ili bukvalno pozirala ex predcednica na naslovnoj tabloida?

Ni meni nije jasno, valjda joj spakovali tabloidi.

Link to comment
Just now, Patty Lee said:

Je l ovo bila neka karikatura? Crtež?

Ili bukvalno pozirala ex predcednica na naslovnoj tabloida?


Njihov (tabloidni) photoshop. Svi su (citaoci) to znali ali hteli da je tako vide, bez gadjenja i prestanka citanja tog tabloida.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...