Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

1 minute ago, radisa said:

Verovao ili ne, postoje neki softwarei, koji omogućavaju da zaposleni (osim malog broja DBA i programera) u stavri nikada na vide tvoj broj telefona... Pogotovo ti koji ti dolaze u kuću...

 

To možda košta, ali ih niko ne tera da se bave poslom koji košta, zar ne?

 

Postoje i neki protokoli i svašta neštto, potpuno je moguće isključiti bar takav set ličnih podataka iz dostupnosti...

 

To je vec paranoisanje. Po toj logici nikom zivom ne bi se smelo davati broj telefona, jer nikad se ne zna. Nije telefon nista vise lican, od adrese koju neko zna jer je dosao da isporuci neku uslugu.

 

Postoje pravila i postoji krsenje pravila. Zato se i zove zloupotreba. I to se mora kaznjavati. A ne da niko ziv na svetu ne moze doci do necijeg telefona. Telefonski imenici bi onda bili zabranjeni..

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, radisa said:

To što je zaposleni zloupotrebio podatke i firma ga kaznila, ne znači da firma treba da bude oslobođena svog dela problema? Zašto firma dozvoljava svojim zaposlenima da dođu do tuđih podataka, i to niko ne spominje?

 

 

Pa, moj možda prvi post na ovoj temi je da je ovo blam za Wolt jer se saznalo da dostavljačima daju brojeve telefona. Onda je bilo čuđenje sa sve prepričavanjima situacija u kojima je neophodno da te dostavljač pozove. Moj odgovor je bio ovo što si ti napisao u sledećem postu - da bih očekivao da firma te veličine koja radi i u EU ima softver koji dostavljačima omogućava da pozovu klijenta, ali ne i da vide njen/njegov broj telefona. Mislim da se i bags nadovezao na to. Amazon ima to na primer.

Link to comment
10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

To je vec paranoisanje. Po toj logici nikom zivom ne bi se smelo davati broj telefona, jer nikad se ne zna. Nije telefon nista vise lican, od adrese koju neko zna jer je dosao da isporuci neku uslugu.

 

Postoje pravila i postoji krsenje pravila. Zato se i zove zloupotreba. I to se mora kaznjavati. A ne da niko ziv na svetu ne moze doci do necijeg telefona. Telefonski imenici bi onda bili zabranjeni..

Amazon na većim tržištima radi tako, lokalna dostava hrane koju koristim takođe...Postaće to trend, prosto nema razloga da znaju tvoj broj telefona. Treba da znaju samo ono što moraju da znaju i ništa više.

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Amazon na većim tržištima radi tako, lokalna dostava hrane koju koristim takođe...Postaće to trend, prosto nema razloga da znaju tvoj broj telefona. Treba da znaju samo ono što moraju da znaju i ništa više.

 

Zasto je imati neciji broj telefona gore od znati gde neko zivi? A bio si da dostavis hranu ili si majstor koji ulazi ljudima u kucu da popravis nesto?

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Znati nečiju adresu i broj telefona je gore od znati samo adresu. Mislim, nije ni bitno, zašto bi znao moj broj telefona? Nema razloga jednostavno, a sprečavaju ovakve zloupotrebe i maltretiranja mušterija.

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Zasto je imati neciji broj telefona gore od znati gde neko zivi? A bio si da dostavis hranu ili si majstor koji ulazi ljudima u kucu da popravis nesto?

 

Ok, veća je šansa da će neko nešto da pokuša ako ima broj telefona, nego ako zna gde živi, za ovo drugo moraš da budeš malo veća budala. I slažem se da bi bilo bolje da dostavljači ne mogu da znaju broj telefona onome kome dostavljaju, ali svakako neke stvari ne možeš da eliminišeš, baš iz razloga koje si ti naveo. Prosto, treba da postoje jasna i stroga pravila za zaposlene i da se moguće neprijatne situacije po mušterije svedu na minimum.

 

 

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Zasto je imati neciji broj telefona gore od znati gde neko zivi?


A mozda zato sto je daleko verovatnije da te neko smara porukama jer misli da ga nista ne kosta da pokusa, nego da ti bas dodje na gajbu kao totalni ludak

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Znati nečiju adresu i broj telefona je gore od znati samo adresu. Mislim, nije ni bitno, zašto bi znao moj broj telefona? Nema razloga jednostavno, a sprečavaju ovakve zloupotrebe i maltretiranja mušterija.

 

Zasto se uopste daju kontakt telefoni? Od banalnih stvari, kada zakazujes neki pregled kod lekara, pa ostavis i telefon. Kada narucujem sociva, uvek ostavim i pozovu me da su stigla i da mogu da ih preuzmem. Uvek moze neko da zloupotrebi, ali je besmisleno tako razmisljati.

Link to comment
Just now, Leia said:


A mozda zato sto je daleko verovatnije da te neko smara porukama jer misli da ga nista ne kosta da pokusa, nego da ti bas dodje na gajbu kao totalni ludak

 

I ti ga blokiras. Mene kad su zvali iz SNS-a pred izbore, prvo se nisam javio, potom posle drugog puta kad su me probudili ih blokirao..

Link to comment

Nude dostave i onu opciju beskontaktne dostave. Nećeš uopšte da gledaš dostavljača, izvoli, nema šta da te smara. Plati karticom, gledaj kroz špijunku kad ode, pokupi klopu, sve super.

Link to comment
9 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Zasto se uopste daju kontakt telefoni? Od banalnih stvari, kada zakazujes neki pregled kod lekara, pa ostavis i telefon. Kada narucujem sociva, uvek ostavim i pozovu me da su stigla i da mogu da ih preuzmem. Uvek moze neko da zloupotrebi, ali je besmisleno tako razmisljati.

 

Upravo i zato je na firmama da zaštite svoje korisnike na adekvatan način. Ne može da se živi u paranoji.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

Nude dostave i onu opciju beskontaktne dostave. Nećeš uopšte da gledaš dostavljača, izvoli, nema šta da te smara. Plati karticom, gledaj kroz špijunku kad ode, pokupi klopu, sve super.

 

To je narocito zgodno kad ti dostave sporet koji si narucio, pa ga ti sam tegli iz hodnika..

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
23 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

I ti ga blokiras. Mene kad su zvali iz SNS-a pred izbore, prvo se nisam javio, potom posle drugog puta kad su me probudili ih blokirao..


Ja mu se prvo najebem svega, onda ga prijavim firmi, i na kraju ga naravno i blokiram. A svega toga ne bi ni bilo da shugava firma 1)ima softver o kom se prica ovde 2)organizuje nekakav trening za osoblje gde se objasni sta je dozvoljeno a sta ne i kakve su sankcije.

SNS da me nazove, pa… :lolol: Recimo da bi sigurno zapamtili taj poziv.

 

edit. Nakon svega sto sam cula o dostavi u Srbiji mislim da mi ne bi palo na pamet da narucujem hranu kuci, cekam sat ipo da mi stigne hladna pizza i jos da se mislim hoce li me dostavljac begenisati :ph34r:

Edited by Leia
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...