Jump to content
IGNORED

Split sa Deutschland


Kreuz

Recommended Posts

Je li dostavljao neko do sada Finanzamtu potvrdu o primanjima iz Srbije pre preseljenja u Nemačku?

Radio sam povrat poreza za 2019. i 2020. godinu i u rešenju za 2019. godinu pored iznosa koji mi uplaćuju stoji napomena:

 

Quote

Ich bitte innerhalb von vier Wochen nach Erhalt dieses Bescheids um Nacherklärung der Einkünfte vor Zuzug ins Inland.

 

Pozvao sam ih i rekli su mi da im treba samo Nachweise o primanjima u Srbiji pre preseljenja, dakle do decembra 2019. godine.

Jedna poreska savetnica mi kaže da im dostavim Bescheinigung außerhalb EU/EWR. To sam i probao, ali su tati u Poreskoj u Srbiji rekli da oni nemaju podatak o mojoj godišnjoj bruto zaradi u 2019. godini i da mogu "sam da upišem" kada mi knjigovođa uradi PPP-PO za 2019. godinu. Umesto toga su mu uvalili dve potvrde o rezidentnosti (2019/2020) za 4000 din. :isuse:

 

Ima neko iskustvo / ideju šta da pošaljem Finanzamtu kao potvrdu o primanjima u Srbiji u periodu pre preseljenja (01 JAN 2019 - 28 NOV 2019)?

Link to comment

Meni je za prvu godinu preseljenja poresku prijavu radio konsultant (bilo u sklopu paketa za preseljenje) i sad bas gledam kako su oni to resili. Posto sam ja te godine bio 5 meseci u Irskoj, mesec i po u Srbiji, poslao sam im one platne izvestaje iz obe drzave i dodatno iz irske poreske godisnji obracun koji sam dobio u medjuvremenu. Za Srbiju nista osim platnih izvestaja nisam prilozio. Konsultant je onda to sastavio zbirno u jedan mali dodatni dokument  nazvan "Erläuterungen zum Arbeitslohn" i gde je u par recenica opisao gde sam bio do preseljenja i onda napisao u EUR za svaku drzavu koliko je zaradjeno bruto na osnovu platnih izvestaja. Naveo je i neke clanove zakona, itd. Ako te zanima sablon tog dokumenta, mogu ti poslati u pp.

Link to comment
On 28.3.2021. at 11:23, dzoni said:

Meni je za prvu godinu preseljenja poresku prijavu radio konsultant (bilo u sklopu paketa za preseljenje) i sad bas gledam kako su oni to resili. Posto sam ja te godine bio 5 meseci u Irskoj, mesec i po u Srbiji, poslao sam im one platne izvestaje iz obe drzave i dodatno iz irske poreske godisnji obracun koji sam dobio u medjuvremenu. Za Srbiju nista osim platnih izvestaja nisam prilozio. Konsultant je onda to sastavio zbirno u jedan mali dodatni dokument  nazvan "Erläuterungen zum Arbeitslohn" i gde je u par recenica opisao gde sam bio do preseljenja i onda napisao u EUR za svaku drzavu koliko je zaradjeno bruto na osnovu platnih izvestaja. Naveo je i neke clanove zakona, itd. Ako te zanima sablon tog dokumenta, mogu ti poslati u pp.

 

 

Hvala za odgovor.

Šaljem ti mail na PM, rado bih pogledao šablon.

 

@moderacija

Moglo je ovo pitanje da ostane na DEU topiku, s obzirom da se bavi povratom poreza u Nemačkoj. Nema baš jak off-topic potencijal, mada ko zna, PPP je to...

Promenite makar naslov teme, mada bi bolje bilo da je post završio na Ekonomija i finansije > Razna pitanja.

 

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...