Jump to content
IGNORED

Quarantstralian Open 19+2


Ros

Recommended Posts

42 minutes ago, Lancia said:

Meni Osaka izgleda kao neka s puno bubica u glavi, ne bih se iznenadio da sutra napusti tenis.

Da će da napusti tenis ne verujem, deluje mi da je prepuna energije i da je tenis najbolji izvor da je kanališe (zato će i Novak igrati na visokom nivou možda još čak 4 godine dok biologija baš ne krene da radi svoje, a ne verujem da će ranije).

 

Samo je jako iritantna i bezobrazna, šta reći kada sam navijao za Serenu protiv nje pre nekoliko dana.

 

 

Jedna duhovitost posle pobede u finalu Gren Slema...:isuse:

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, čekmeže said:

Od poslednja 4 duela Đoković je izgubio 3. Kome više odgovara brza podloga?

Skoro sve što su igrali i bilo je na brzim podlogama, osim MC mastersa koji je paradoksalno dobio Medvedev, iako mu je šljaka lošija podloga. AO 2019 je bio primer nešto sporije podloge i to je dobio Đoković u 4, ali Medvedev još nije bio nivo koji je sada.

Đoković voli kontrolisane, idealne uslove, pa ovako brza podloga blago favorizuje Medvedeva (i njegov servis), ali ne mislim da je to presudno. 

Za procenu sutrašnjeg ishoda i eventualnog toka meča merodavni mogu biti njihovi susreti:

  • u Sinsinatiju 2019. godine, kada je Đokoviću meč prosto iskliznuo iz ruke nakon vođstva u setovima, jer je ovaj drugi krenuo da tuče kao sumanut, počev od servisa i ne promašuje,
  • na ATP kupu prošle godine, što je bio fantastičan i tesan meč u kome je sve prštalo i koji je na kraju dobio Đoković. Podsećam da je izgubio drugi set nakon brejka i vođstva, da je i pored izvanredne igre i brejka i vođstva i u trećem setu došlo do drame, jer Medvedev ima taj sumanuti kvalitet da šta god mu uradiš on je i dalje tu (videti: T2).

Rp za sutrašnji meč za Novaka je taj sa ATP kupa - on mora da diktira igru i da igra raznovrsno (DS, slajs, mreža i volej, kratke dijagonale, ... većinu ovoga recimo Cici nema u svom arsenalu).  Prošle godine je protiv Tima u finalu počeo tako, leteo po terenu i gotovo ni iz čega popio brejk, a nakon toga se osetio nekomforno i prepustio igru protivniku, što ga je zamalo koštalo titule. Medvedev je u sjajnoj formi, ima niz pobeda, pun je samopouzdanja i izgleda kao čovek koji ima misiju.

Nezahvalan meč za prognozu, sve opcije smatram otvorenim, jer će sutra pobediti onaj ko uspe da iznese svoju najbolju igru na teren. Pošto volim Novaka i svoje živce - Novak u tri :)

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, Mil@n said:

 

Ako ovo nije dokaz za "čovek se uči dok je živ", onda ne znam šta je. Neverovatan podatak.


Ne samo da se uci dok je ziv, nego i transformise svoju igru kroz karijeru. Siguran sam da je na serviru specificno radio i zbog toga sto nije vise u stanju da igra one lude poene od po sto sekundi. 
I ta adaptacija je razlika izmedju sportaša koji teraju do kasnih 30ih i onih koji nestanu sa scene u 31oj

  • +1 1
Link to comment

Medvedev je cini mi se ipak favorit. Nema strah od Novaka, dobijao ga je vec, spreman je i fizicki i mentalno za GS titulu.

 

Opet mozda Novak uspe nekako da podigne nivo igre za stepenicu ili dve pa budemo svedoci neizvesnog finala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...