Jump to content
IGNORED

Iskustvo s Cajom


Dusan Markovic

Recommended Posts

Jedne godine je Caja u septembarskom roku menjao na drugom delu ispita iz elektronike I prof. Slobodana Lazovica na Elektronskom fakultetu u Nisu. Bio je sasvim drugi princip ispitivanja i gotovo svi smo popadali. Tog meseca sam presao na ETF i u oktobru polagao kod Caje elektroniku I. Prosao sam prvi deo ispita, a na drugom je bio usmeni. Pozvao je preko 120 (mislim da je bilo toliko) i ispit je poceo u 8 ujutro. Ja sam bio negde u sredini spiska. Javljao sam se da me ispita, ali je rekao da ce posle rucka to uciniti. Umesto u 14,30 dosao je u 17,15 i poceo da ispituje sada od kraja spiska. Na taj nacin sredina je ostala za kraj. Dosao sam na red u 23,30 i kod treceg pitanja od gladi i umora sam zastao. Tada mi je Caja rekao da sam mu poznat (taman posla da sam rekao odakle), i "idi setaj". Pogledao sam ga zacudjeno, a ronda je dodao - evo tu je groblje pa setajte kolega. Otisao sam kuci pesice u Novi Beograd, kad me je posle 2-3 dana sreo i upitao gde sam na ispitu. Rekao sam da sam shvatio da sam pao nasta je on izjavio da je do 4 ujutro ispitivao studente. Elektroniku sam polozio u sledecem (vanrednom) roku bez problema, jer sam je stvarno voleo i znao.

Ipak, nije ni djavo crn kako bi se reklo. Nekoliko godina kasnije sam ga zamolio da promenim mentora na postdiplomskim studijama jer je zvanicni mentor bio u nekim problemima i nikako nije uspevao da se posveti magistarskoj tezi, potrudio se da pronadje novog koji je prihvatio a nastavno naucno vece ETF odobrilo (prof. dr. Milan Savic, TV tehnika).

 

Dusan Markovic

IEEE 92077251

AES 36871

YU1AX

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...