Jump to content
IGNORED

Iskustvo s Cajom


Dusan Markovic

Recommended Posts

Jedne godine je Caja u septembarskom roku menjao na drugom delu ispita iz elektronike I prof. Slobodana Lazovica na Elektronskom fakultetu u Nisu. Bio je sasvim drugi princip ispitivanja i gotovo svi smo popadali. Tog meseca sam presao na ETF i u oktobru polagao kod Caje elektroniku I. Prosao sam prvi deo ispita, a na drugom je bio usmeni. Pozvao je preko 120 (mislim da je bilo toliko) i ispit je poceo u 8 ujutro. Ja sam bio negde u sredini spiska. Javljao sam se da me ispita, ali je rekao da ce posle rucka to uciniti. Umesto u 14,30 dosao je u 17,15 i poceo da ispituje sada od kraja spiska. Na taj nacin sredina je ostala za kraj. Dosao sam na red u 23,30 i kod treceg pitanja od gladi i umora sam zastao. Tada mi je Caja rekao da sam mu poznat (taman posla da sam rekao odakle), i "idi setaj". Pogledao sam ga zacudjeno, a ronda je dodao - evo tu je groblje pa setajte kolega. Otisao sam kuci pesice u Novi Beograd, kad me je posle 2-3 dana sreo i upitao gde sam na ispitu. Rekao sam da sam shvatio da sam pao nasta je on izjavio da je do 4 ujutro ispitivao studente. Elektroniku sam polozio u sledecem (vanrednom) roku bez problema, jer sam je stvarno voleo i znao.

Ipak, nije ni djavo crn kako bi se reklo. Nekoliko godina kasnije sam ga zamolio da promenim mentora na postdiplomskim studijama jer je zvanicni mentor bio u nekim problemima i nikako nije uspevao da se posveti magistarskoj tezi, potrudio se da pronadje novog koji je prihvatio a nastavno naucno vece ETF odobrilo (prof. dr. Milan Savic, TV tehnika).

 

Dusan Markovic

IEEE 92077251

AES 36871

YU1AX

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...