Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 minute ago, ragasto said:

Gde je onda zabuna? Matični broj, neki drugi podatak...?

Bilo je tesko, ali mislim da sam jos juce ukapirao. Na certifikatu je primetio problem - verovatno pogresne vakcine, pogresni datumi, javio im i oni ispravili digitalni pasos, ali nisu ispravili potvrde o vakcinaciji gde su i dalje stari podaci...

Ali sa digitalnim pasosem mu ne trebaju potvrde o vakcinaciji. Osim ukoliko je primio i buser i hoce da pokaze sve vakcine, jer digitalni pasos pokazuje samo prvu i poslednju... Pa moze uvaliti u problem nekoga ko je kao ja primio 2 kineza i kasnije primi fajzer kao buster jer ce mu na dig pasosu pisati 1. kinez, poslednja doza fajzer, sto nije validni protokol vakcinacije za putovanja...

A u potvrdi o vakcinaciji pisu sve doze, ali u njegovom slucaju i dalje je pogresan podatak, pokupljen od strane neke druge osobe.

  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, Spooky said:

Bilo je tesko, ali mislim da sam jos juce ukapirao. Na certifikatu je primetio problem - verovatno pogresne vakcine, pogresni datumi, javio im i oni ispravili digitalni pasos, ali nisu ispravili potvrde o vakcinaciji gde su i dalje stari podaci...

Ali sa digitalnim pasosem mu ne trebaju potvrde o vakcinaciji. Osim ukoliko je primio i buser i hoce da pokaze sve vakcine, jer digitalni pasos pokazuje samo prvu i poslednju... Pa moze uvaliti u problem nekoga ko je kao ja primio 2 kineza i kasnije primi fajzer kao buster jer ce mu na dig pasosu pisati 1. kinez, poslednja doza fajzer, sto nije validni protokol vakcinacije za putovanja...

A u potvrdi o vakcinaciji pisu sve doze, ali u njegovom slucaju i dalje je pogresan podatak, pokupljen od strane neke druge osobe.

 

Vidiš da je bilo lako. :)

 

U suštini, potvrda o prvoj i drugoj primljenoj vakcini kao i digitalni sertifikat koji su mi poslali sve je bilo na moje ime i prezime ali drugi datum rođenja. 

Primetio sam tek na sertifikatu a posle sam tek provalio da su obe potvrde na istog čoveka. Poslali su mi ispravan DS ali kažu da mi ne trebaju potvrde ispravne jer imam njega.

U suštini, kontam da je to to al rekoh da proverim, bolje da ih smaram dok je još vruće, ukoliko ima potrebe.

Edited by Mil@n
  • Hvala 1
Link to comment

sad slušam nekog našega lika, doktor je medicine valjda, živi i radi u rusiji, ne znam precizno, već je gostovao na n1, sada priča kako je mnogo bolje da se kao treća doza primi sputnjikV, jer eto vidimo šta se dešava u izraelu, kao, fajzer je radio samo sa spajkom wuhanskog soja, a sputnjik je kao uključio više tipova, pa i delta ???

 

e sad, kad su to rusi stigli da uključe deltu, da mi je samo znati :blink:

 

ed.

nepismenos'

Edited by dùda
Link to comment
Just now, Mil@n said:

Duda postaje skeptik na naše oči. :D

:sad:

 

pa jbg, nisam slušala to na hepiju, ipak su ovi sa n1 pozvali čoveka da nešto priča

ok, nije ni meni to nešto uverljivo, naročito zato što je spomenuo deltu

 

a već su mi neki prijatelji počeli da se dvoume oko toga koju bi kao treću primili

kao, šekler primio sputnjika, ovo, ono

 

Link to comment

videh oko sputnjika jos jednu dilemu, posto je nosilac adenovirus, ako se primi samo jedna doza, moguce da je osoba vec imuna na taj konkretni adenovirus, pa organizam uopste i ne odreaguje (ima smisla, to je razlog zasto se prva i druga doza sputnjika uopste i razlikuju).

 

 

Link to comment

Bakute i dede dok sam cekao red svi masovno kineza treceg. Midlife i mi mladi™ opalili po Fajzeru. :D

Boli me ubodeno rame i donja ledja kao da sam balvane utovarao, 0 energije, ali nemam temperaturu. 

Link to comment

Prekjuce, treca doza Fajzer.... jan/feb kinezi... mart/april korona  (pocetak upale pluca). DZ Vracar - bez poziva. Danas, mama DZ Zvezdara, 81god,  bez poziva, Fajzer, posle kineza. Kaze 50-50 kinez, fajzer.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...