Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

16 minutes ago, Lena said:

Ima on neku svoju grupu na fejsu. Evo linka... Objava od 17. avgusta.

 

https://www.facebook.com/groups/1548500258673318

jeste da bih džaba analizu antitela ako može i rado bih bila zamorče, al ova objava/poziv za učešće u istraživanju je stvarno neozbiljna. od načina na koji je napisana pa do nedostajućih podataka. inače mi je ovaj Šekler, na osnovu onoga šta sam iz medija ukačila od njegovih izjava, baš simpatičan. jednostavno to se tako ne radi. ili se možda radi? mislim, stvarno se ne razumem, al ovo mi nekako vašarski poziv skroz

Link to comment
jeste da bih džaba analizu antitela ako može i rado bih bila zamorče, al ova objava/poziv za učešće u istraživanju je stvarno neozbiljna. od načina na koji je napisana pa do nedostajućih podataka. inače mi je ovaj Šekler, na osnovu onoga šta sam iz medija ukačila od njegovih izjava, baš simpatičan. jednostavno to se tako ne radi. ili se možda radi? mislim, stvarno se ne razumem, al ovo mi nekako vašarski poziv skroz
Poziv sa fejsbuka za slanje ličnih podataka jeste malo neozbiljan pristup ali ako je provereno i ako je tako jednostavnije neka bude i tamo. Ionako je internet postao jedno veliko selo gde svako o svakom svašta zna pa ako procuri nije kraj sveta.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Friend said:

Bilo bi lepo videti pfizer vs zeneca ali na istim intervalima izmedju 2 doze. Kazu da pfizer zakiva ako se razmak izmedju doza poveca na 8-12 nedelja.

 

mislim da je bio isti razmak, u srbiji je bio 3 nedelje, uk je na početku imala mislim čak 12 pa posle 8 nedelja

 

https://www.rtv.rs/sr_lat/koronavirus/fajzer-najbolje-stiti-u-razmaku-od-8-nedelja-izmedju-2-doze_1259384.html

Link to comment
7 hours ago, Friend said:

Vecini ce treca buster doza biti ne preko igle vec live virus, da se ne zavaravamo sad kad skole krenu uz delta varijantu :fantom:

Vecini ce biti prva doza ako nisu prelezali. Zakucali smo se na 40% vakcinisanih. Mnoge zemlje u Evropi hitaju ka duplo vise od nas. 

A imamo vakcine. Uzasni smo i to je to 

 

  • +1 2
Link to comment

Ovde su  praktično sveli stvar na dve vakcine: Pfizer i Moderna. AstraZeneca i Johnson&Johnson praktično više ne postoje. Proše nedelje dato: 190.000 doza Pfizera, 110.000 doza Moderne, 2.500 Johnson&Johnson i 300 doza AstraZenece. Verovatno kad potroše zalihe AZ I J&J više ih neće ni naručivati.

Tako da će boostere samo ukrstiti: ko je primio Pfizer primiće Modernu, i obrnuto.

  • +1 1
Link to comment

Premijerka...

Quote

Problem je vakcinacija mladih, a upitana kako namerava da ih natera – vaučerima, kovid-propusnicama, ona kaže da to nije tako jednostavno.

Ja ne mogu u ovom trenutku da kažem hoće li je biti. Sve priče o tome nas odvlači od našeg civilizacijskog pitanja. Doći će neke druge bolesti i vakcine. Šta onda upitala je ona. “Počeće ljudi da nam umiru od kuge i kolere…”

 

Link to comment

Nek crkavaju kad su glupi i sebični, nemam ni kvant empatije i žalosti za takvima.

Žalosno mi je samo što kao vrsta regresiramo, no...izgleda da to nije po prvi put u istoriji.

Link to comment

Ljude treba terati kao ovde, suptilno na vakcinaciju. Počeli su već, a širiće se stalno ograničavanje pristupa svuda, ako nisi vakcinisan i nemaš potvrdu o tome. Već ne možeš da udješ u restoran(zatvoreni) ako nemaš green pass, ne možeš na bazen, ne možeš na gomilu drugih mesta, od jeseni nećeš moći da udješ u prostorije državnih organa bez toga. Tako, vakcinacija nije obavezna, ali............ako hoćeš access, moraš da se vakcinišeš. Ljudi su se bunili jako, protestovali, ali na kraju će da legnu na rudu.

  • +1 7
Link to comment
16 hours ago, gospa buba said:

koja bi, da ponovimo, ostala u najdonjoj fijoci, jer novac, da nije izbilo globalno moranje. ako nishta drugo, bice spektakularnih lekova koji nece bash morati da koshtaju 2 miliona dolara :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

tako. Sahin je još 2005. objavio članak o mogućim upotrebama mRNK (između ostalog i da kažemo "vakcina"), a evo koliko je prošlo i šta je moralo da se desi pa da neko uloži pare. Katalin Kariko ceo svoj život nije mogla da iskamči grant za istraživanje... 

 

1 naučni put i razvoj™ je komplikovan i dugotrajan, ali na konto ove tehnologije ćemo da očekujemo jeftiniji insulin (možda i ponovnu proizvodnju u svom telu kod dijabetičara, makar kao bazalni), "vakcine" za tumore (po principu, uzme se biopsija, nadju se epitopi, napravi se odgovarajuća mRNK i da se pacijentu), retke bolesti raznih tipova... Meni je posebno zanimljivo što su rekli da je sekvenca za covid napisana u pidžami uz kafu za jedno prepodne još u januaru 2021.. sad, što je moralo da prođe da se pokrene logistika i pravni deo, to je drugo

 

Sledećih 10-20 godina medicine/biotehnologije će biti super uzbudljivo, posebno što će ove pare koje su namakli od COVID19 će da upotrebe u razvoj koječega ostalog.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...