Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mama primila fajzer buster u Knez Danilovoj, kaze bilo guzve i ceka se oko dva sata, ona je usla preko reda kao njihova novopecena penzionerka. 

Edited by angelada
  • +1 6
Link to comment

Kakve dileme kod mojih...Roditelji, baba i deda su Sinofarmeri, svi razmišljaju šta da uzmu za treću, pa se i kod mene raspituju šta se piše po ozbiljnim forumima...

Edited by Milošica
Link to comment
Kakve dileme kod mojih...Roditelji, baba i deda su Sinofarmeri, svi razmišljaju šta da uzmu za treću, pa se i kod mene raspituju šta se piše po ozbiljnim forumima...

Nema tu neke dileme:

Dnevnik objašnjava da je Madjarima preporučeno da oni koji su prvo primili inaktiviranu vakcinu Sinofarm, sada treba da se prime neku mRNA vakcinu poput Fajzera ili Moderne ili vektorsku vakcinu poput Jansena ili Astrazeneke, ali da i oni koji su primili neku od tih vakcina sada dobiju neku drugu.

Sličnu je preoporuku krajem jula i u Srbiji dao nacionalni koordinacioni tim za vakcinaciju, ali je ona povučena neposredno pre početka davanja treće doze. Umesto toga, Beograd predlaže da se ostane pri dosadašnjoj vakcini, ili da se ona promeni u dogovoru sa lekarom.

"Pored političkih obzira prema Pekingu, verovatno su i ekonomski razlozi odvratili Beograd od otvorenog distanciranja od Sinofarma. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je još u martu najavljivao izgradnju fabrike za proizvodnju Sinofarma, a sada preti opasnost da ostane da sedi na zalihama od 1,6 miliona doza Sinofarmove vakcine", kostatuje luksemburški Tageblat.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Hvala 1
Link to comment

Ja danas sreo komsiju penzionera i pitam ga za trecu dozu, primio je pre nekoliko dana, kaze konsultovao je struku tamo na licu mesta i rekli su mu moze da bira ali oni preporucuju isto sinofarm za starije jer fajzer je jaca vakcina pa moze da izazove i jacu reakciju organizma. I on uzme opet sinofarm

Edited by de Sisti
Link to comment
51 minutes ago, barrcode said:


Nema tu neke dileme:

Dnevnik objašnjava da je Madjarima preporučeno da oni koji su prvo primili inaktiviranu vakcinu Sinofarm, sada treba da se prime neku mRNA vakcinu poput Fajzera ili Moderne ili vektorsku vakcinu poput Jansena ili Astrazeneke, ali da i oni koji su primili neku od tih vakcina sada dobiju neku drugu.

Sličnu je preoporuku krajem jula i u Srbiji dao nacionalni koordinacioni tim za vakcinaciju, ali je ona povučena neposredno pre početka davanja treće doze. Umesto toga, Beograd predlaže da se ostane pri dosadašnjoj vakcini, ili da se ona promeni u dogovoru sa lekarom.

"Pored političkih obzira prema Pekingu, verovatno su i ekonomski razlozi odvratili Beograd od otvorenog distanciranja od Sinofarma. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je još u martu najavljivao izgradnju fabrike za proizvodnju Sinofarma, a sada preti opasnost da ostane da sedi na zalihama od 1,6 miliona doza Sinofarmove vakcine", kostatuje luksemburški Tageblat.


Sent from my iPad using Tapatalk

nemoguce da orban vise voli bake i deke nego sto ih voli vucic  :cry:

Edited by Aleksija
  • +1 2
Link to comment
57 minutes ago, Milošica said:

Kakve dileme kod mojih...Roditelji, baba i deda su Sinofarmeri, svi razmišljaju šta da uzmu za treću, pa se i kod mene raspituju šta se piše po ozbiljnim forumima...

 

Moji tata (veterinar) i deda (lekar) su za to da se uzme kod busterizacije ista doza jer se onda nadograđuje ista vrsta imuniteta. Na moje ja ću posle sinofarma fajzer kao gospođa, rekli su mi da mi je to kao da se ispočetka vakcinišem, ništa ne dobijam. 

 

Oni su na početku dobili sinofarm, dakle, sad će isto. Niko nije proveravao at. 

Imam još dve nedelje do 6 meseci, pa ću da prelomim. 

Link to comment

među uposlenicima nacionalne tv stanice počele da kolaju priče da će od septembra(što septembra?) početi da diskriminacijom avaxa i potencijalnim prinudnim odmorima

 

kao već na putovanja šalju samo vakcinisane. zovu se advokati, preti se tužbama, čitaju zakoni…

 


 

 

  • +1 1
Link to comment

Kod mene u firmi kao da “kazne” avakse - rekli im da moraju da rade od kuce, ovi jedva docekali:happy:

 

A mi ostali popunjavaj kvotu od 60 posto ljudi u kancu, koju je direktor - koji, uzgred, zivi u inostranstvu i nikad ne dolazi - zamislio radi druzenja i socijalizacije. 
 

Uzgred i moja mama - ona je pedijatar u penziji - je razmisljala da je logicno da se kao buster uzme ista vakcina ili da se prime dve doze druge, ali je ipak uzela Fajzer po principu “nek ide zivot”. 

Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

među uposlenicima nacionalne tv stanice počele da kolaju priče da će od septembra(što septembra?) početi da diskriminacijom avaxa i potencijalnim prinudnim odmorima

 

kao već na putovanja šalju samo vakcinisane. zovu se advokati, preti se tužbama, čitaju zakoni…

 


 

 

Počeli su da isplaćuju neke bonuse onima koji su se čipovali. 

Link to comment
6 minutes ago, angelada said:

Uzgred i moja mama - ona je pedijatar u penziji - je razmisljala da je logicno da se kao buster uzme ista vakcina ili da se prime dve doze druge, ali je ipak uzela Fajzer po principu “nek ide zivot”. 

 Pa da, DVE doze druge, al niko ne govori o četvrtoj dozi. 

Link to comment

Da li se za trecu dozu Fajzera daje obican Fajzer ili neki "specijalni" koji je bas za trecu dozu?

 

Da li to znaci da ce ti sto se Fajzerisu posle Kineza, morati i drugog da prime (cetvrta doza), ako nisu imali antitela posle 2 Kineza?

 

Trecedozasi™ da li ste proveravali antitela ili ste otisli jer su vas zvali?

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment
među uposlenicima nacionalne tv stanice počele da kolaju priče da će od septembra(što septembra?) početi da diskriminacijom avaxa i potencijalnim prinudnim odmorima
 
kao već na putovanja šalju samo vakcinisane. zovu se advokati, preti se tužbama, čitaju zakoni…
 

 
 
Već je onaj debil Bujošević poslao "obaveštenje" da nevakcinisani ne mogu na puteve/snimanja van beograda.
No pre par dana razgovarao sa jednim uposlenikom:
---Gde si?
Na službenom putu...
---Pa ti se nisi vakcinisao, koliko znam?
Ekeke ja imam antitela tako da mogu...

A inače to uslovljavanje službenih putovanja, prava slika PTC.
Ne diraj im u sl. putovanja gde mogu da muljaju sa dnevnicama.
Zna Bujke...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
53 minutes ago, Milosh76 said:

Da li se za trecu dozu Fajzera daje obican Fajzer ili neki "specijalni" koji je bas za trecu dozu?

 

Da li to znaci da ce ti sto se Fajzerisu posle Kineza, morati i drugog da prime (cetvrta doza), ako nisu imali antitela posle 2 Kineza?

 

Trecedozasi™ da li ste proveravali antitela ili ste otisli jer su vas zvali?

Ma ne, imunitet se bustuje kada prepozna napasnika, a kako sve vakcine ili sadrže ili prave spajk protein, a neutralizacija spajk proteina je osnovni mehanizam kojom antitela zaustavljaju širenje koronavirusa, za očekivati je da efekat bude sinergijski, posebno jer vakcine malo drugačije isporučuju taj spajk. Pa kineska ima i neke druge proteine (koji nemaju značaj u razmnožavanju korone kao spajk), mrnk ima i taj mrnk koji takođe može biti napadnut od strane imunog sistema, a vektorske imaju te adenoviruse koji takođe mogu biti meta imunog sistema (povod astrazdnekinog dužeg razmaka među dozama).

 

Buster je slično kao kad posle zaraze primiš jednu dozu (što je bio protokol u nekim zemljama).

 

Jedini razlog što se od početka nisu mešale vakcine i za prve dve doze i sl je što ispitivanja nisu tako rađena, pa nisu u toj kombinaciji odobrene, niti se pouzdano zna za efikasnost.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...