Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Just now, Svarog said:

https://rs.n1info.com/posts/kisic-tepavcevic-vakcina-bilo-kog-proizvodjaca-kao-treca-doza-jedan-izuzetak

 

 

blah... još da saznam nekako šta je meni bila prva komponenta.

Sputnjik je jedina heterogena vakcina, sa dve razlicite komponente (koristili su dva razlicita adeno-virusa kao vektore). Imaju problema sa proizvodnjom druge komponente, pa su registrovali i samo prvo komponentu kao jedno-doznu vakcinu - Sputnik light.

Upravo zbog tog nedostatka druge komponente mozes samo da primis prvu komponentu kao trecu vakcinu... Prva komponenta je logicno - ona sto se prva primala.

Link to comment

aha. znači svi su prvo primali prvu komponentu? mislim, znam da zvuči logično ali svašta je moguće.

 

a ako ja Kisićku dobro razumem - ukoliko odlučim da ne primam baš Sputnik onda mogu bilo koju drugu.

Link to comment
20 minutes ago, Svarog said:

aha. znači svi su prvo primali prvu komponentu? mislim, znam da zvuči logično ali svašta je moguće.

 

a ako ja Kisićku dobro razumem - ukoliko odlučim da ne primam baš Sputnik onda mogu bilo koju drugu.

mozes :D

Link to comment

Pozvan sam da se javim od ponedeljka za treću dozu. Deset dana od isteka 6m posle druge. 

Mislim da ću se opredeliti ponovo za kineza, a poslušsću preporuku lekara.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam isto primila fajzer jutros, bila sam u DZ Stari Grad, niko mi nije trazio poruku s e-uprave. Malkice se ceka jer prave grupe od po pet ljudi za fajzer, ali nisam ostala duze od 45 min.

 

Skoro svi su bili za trecu dozu, i troje za prvu. 
 

Dobije se na kraju ista ona potvrda samo sad pise i treca doza. 
 

Nije mi nista - za sad - malkice mi se mozda spava, ali posto sam morala da ustanem u 5 ne bih to pripisala vakcini. 
 

Rade svaki dan od 8 do 16 i bukvalno ne treba nista da se ponese ako vam je proslo 180 dana od vakcine, a onaj papir se popunjava na licu mesta i isti je kao i za prvu dozu. 
 

Nadam se da se vidimo uskoro na temi “Putovanja u doba Korone” a - da se ne lazemo - primila sam i radi zdravlja, ja sam prelezala najlaksi kovid na svetu ali eto posle i srcanih problema i stalnog umora i kojecega, tako da ja radije ne bih vise bolovala od korone ako ne moram. 

  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...