Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

veruj mi, neki threadovi su milion puta informativiji od bilo cega, sa referencama na sva moguca istrazivanja, ozbiljne casopise i zvanicne izvore, koji se onda ukrstaju sa regionalnim i lokalnim podacima. nije bas da sam zapratila mileta i slavicu da citam o buster dozi.

Link to comment

„Mi smo juče imali sastanak direktora kovid bolnica s juga Srbije. Imamo 130 pacijenta u Kruševcu, svega jednog nakon vakcinacije Fajzerom, jednog nakon Sputnjika i jednog nakon AstraZeneke, i prilično veliki broj, znači više od 20 procenata onih koji su primili Sinofarm. Svi koji leže u Kruševcu su stariji od 60 godina, dakle, oni sigurno nisu išli ni u Budvu, ni na Egzit, oni su se zarazili od mlađih ljudi“, tvrdi Janković.


https://rs.n1info.com/vesti/jankovic-nemamo-vise-snazan-bedem-vakcinisanih-politicko-koketiranje-s-temom/

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

„Mi smo juče imali sastanak direktora kovid bolnica s juga Srbije. Imamo 130 pacijenta u Kruševcu, svega jednog nakon vakcinacije Fajzerom, jednog nakon Sputnjika i jednog nakon AstraZeneke, i prilično veliki broj, znači više od 20 procenata onih koji su primili Sinofarm. Svi koji leže u Kruševcu su stariji od 60 godina, dakle, oni sigurno nisu išli ni u Budvu, ni na Egzit, oni su se zarazili od mlađih ljudi“, tvrdi Janković.


https://rs.n1info.com/vesti/jankovic-nemamo-vise-snazan-bedem-vakcinisanih-politicko-koketiranje-s-temom/

Kakva statistika. Samo treba dodati i koliko je ukupno primili sinofarm a koliko ostale ostale.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

na tw se vodi poprilicno argumentovana rasprava izmedju istrazivaca (a i teoreticara) u vezi sa opravdanoscu i tajmingom bustera za mrna vakcine. koliko mogu da razumem, obe strane imaju dobro obrazlozene razloge, ali ni jedna za sada ne preovladjuje.

tako da to nije samo nas specijalitet, ovog puta se zaista ulazi u neistrazenu teritoriju.

inaktivisane vakcine niko i ne pominje, doduse.

 

Moze neki link za neki od tih threadova?

 

Da li se diskusije vode oko eventualnih negativnih efekata previse vakcina, ili je vise pitanja koje kombinacija je najefikasnija? 

Link to comment
Kakva statistika. Samo treba dodati i koliko je ukupno primili sinofarm a koliko ostale ostale.
I kada je ko primio koju vakcinu. Stariji su vakcinisani Sinofarmom na početku, dok se na Fajzer čekalo.
Link to comment

@Aleksija u Siminoj rade u subotu do 16, jutros sam pitala. Tamo primaju bez sms-a, samo s potvrdom o vakcinaciji (starijoj od 180 dana)

 

ja cu verovatno u subotu i da odem, bi mi jutros frka da me ne uhvati treskavica od fajzera a bas imam mnogo posla

  • Hvala 2
Link to comment
4 hours ago, Kampokei said:

 

Moze neki link za neki od tih threadova?

 

Da li se diskusije vode oko eventualnih negativnih efekata previse vakcina, ili je vise pitanja koje kombinacija je najefikasnija? 

pronaci cu, sad sam u maloj guzvi.

najvise polemike ima oko toga da li brojevi govore u prilog potrebe za busterom, odnosno da li pokazuju neefikasnost dovoljnu za opstu preporuku (i da i ne), kao i o idealnom slucaju koji neki zastupaju kao jos uvek moguc, da se po svaku cenu nadje nacin za sto veci obuhvat sa prve dve doze.

"preterani imunitet", odnosno reakcija na "previse" doza se pominje, ali samo kao teorijski koncept za sada i nesto sto bi valjalo ispratiti, ako se uopste pojavi. bar ovde gde ja citam.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, burekuser said:

Kao i većina kineza kukao sam za fajzerom.  Ipak danas u foto finišu preteče ga treći kinez. 

Nekako na emociju šta znam... 

Ha ha. I ti i @BlackGeorge. Iako svi rezultati pokazuju da je ocigledno najslabija od nama ponudjenih vakcina... Ovo budalesanje da je najbolja sa delta varijantom je samo provaljivanje ovih nasih i marketing da nam ne bi rezerve ostale neiskoriscene... U bolnicama je trenutno najvise vakcinisanih kinezom, od vakcinisanih. I najveci procenat vakcinisanih kinezom se do sada razboleo (1.5% prema 0.3% kod fajzera)... A i ujedinjeni protiv kovida ih prozivaju da ne smeju da objave domace studije o opadanju titra posle druge doze na razlicite tipove vakcina...

Anyway, jedini razlog sto cu uzeti trecu vakcinu je da se upgradujem sa kineza na fajzera...

  • +1 3
Link to comment
32 minutes ago, burekuser said:

^

Sve je ovde moguće pa i da si ti u pravu.

 

Fajzer svakako nije više toliko ubedljiv kao što je bio za britanski soj... 

 

 

Pa britanska studija koju si ti sherovao kaze da fajzeru posle 3 meseca opada efikasnost na 75% protiv delta soja. Sto je prema istrazivanju (https://www.danas.rs/drustvo/sinofarm-efikasan-u-tri-cetvrtine-slucajeva/)  pocetna efikasnost sinopharma protiv osnovnog alpha soja na koji su sve vakcine pravljene...

Mislim, kako oces, uzmi sta mislis da treba (svaka kuca svoj krizni stab), meni je matematika jaca strana i u ne vidim univerzum u kojem se sinopharm pokazuje boljim protiv fajzera.

Opet, kao sto sam rekao, i ja sam primio prve dve sinopharm (prijavio se za sve), i svakako u situaciji kad nema za biranje treba uzeti bilo sta, ali kad moze da se bira, onda samo najbolje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...