Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

И данас је СЗО експлицитно поновила да подаци са терена уопште не указују да је бустер доза потребна. :fantom: (потребна је само мањини популације) Јел смо ми тотално авангардни, односно ми и арапски Емирати, или има још нека земља где је навелико почела навала "имуно солидних" на треће дозе? Ово све више подсећа на "самолечење", свако бира комбинације вакцина по неким сопственим афинитетима. Изгубила се она почетна идеја да је вакцинација чин заједничке, солидарне борбе са вирусом. Ја сам националиста, оно тотално сам у том патриотско-националном фазону, али ово је сад неки ружан облик национализма: "Ми имамо, дај да потрошимо, да не истекне рок"... :dry:Ја бих изделио вакцине околним ексЈу земљама, јер ће кружити около вирус, преко економије, туризма и општег протока људи. То би нас неописиво боље и дугорочније заштитило него трећа доза. 

 

Link to comment

Danas sam se fajzerovala u Siminoj, bez poziva, bez guzve, bez problema. Pre toga dve doze kineza, bez antitela. Samo ponesite potvrdu o vakcinaciji. Hala 11 na sajmu isto, par mojih prijatelja se danas cipovalo.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Danas sam se fajzerovala u Siminoj, bez poziva, bez guzve, bez problema. Pre toga dve doze kineza, bez antitela. Samo ponesite potvrdu o vakcinaciji. Hala 11 na sajmu isto, par mojih prijatelja se danas cipovalo.
Kada si se cepila kinezom?
Link to comment

decooo, koja je pricha bila za ljude koji su pili antibiotike zbog bilo chega, koliko su morali po prestanku pijenja, da bi se posle vakcinisali?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
[mention=135]gospa buba[/mention]
Pominjalo se da bi trebalo čekati bar mesec dana, da je to neki rok tokom kojeg se organizam vrati u normalu nakon uzimanja antibiotika.
uuu, dosta.

jel ima neko krace mislenje? [emoji38]ol:

pitam za drugaricu (stvarno).

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel ovaj booster pfizer, a koja se prima posle sinofarma, ide u jednoj ili dve doze?

jedna.

 

ima li neko informaciju da li vakcinalni punktovi u domovima zdravlja rade i vikendom, da li uopste rade posle podne? 

  • Hvala 2
Link to comment

na tw se vodi poprilicno argumentovana rasprava izmedju istrazivaca (a i teoreticara) u vezi sa opravdanoscu i tajmingom bustera za mrna vakcine. koliko mogu da razumem, obe strane imaju dobro obrazlozene razloge, ali ni jedna za sada ne preovladjuje.

tako da to nije samo nas specijalitet, ovog puta se zaista ulazi u neistrazenu teritoriju.

inaktivisane vakcine niko i ne pominje, doduse.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...