Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

12 minutes ago, msv said:

 

 na lični zahtev kod onih koji su se revakcinisali pre više od 6 meseci.

 

 

Kako da uputimo lični zahtev, jel preko eUprave ili u domovima zdravlja ili....? Reče li nešto?

Link to comment

bas kao sto sam i mislila i vise puta rekla.

samo ne znam zasto su odugovlacili i davali 15 kontradiktornih izjava na dan od kraja jula, kada je nacionalni komitet za imunizaciju rekao maltene isto ovo.

Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kako da uputimo lični zahtev, jel preko eUprave ili u domovima zdravlja ili....? Reče li nešto?

 

Nije rekla, sutra kao odlučuju gde će biti to treće čipovanje.

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, msv said:

 

Objasnila je. Odnosi se na osobe sa različitim imunodeficijetnim stanjima (zbog hemodijalize, imunosupresivne terapije, hemoterapije...) i 70+. Pored njih, prvi kandidati su i osobe koje se nalaze u ustanovama socijalne zaštite, zaposleni u zdravstvenim ustanovama i ustanovama socijalne zaštite, ali i putnici u međunarodnom saobraćaju.

Biće omogućeno i uzimanje 3. doze na lični zahtev kod onih koji su se revakcinisali pre više od 6 meseci.

Sve kombinacije su dozvoljene, osim kod Sputnjika. Tu mora ponovo da se primi 1. komponenta.

strecnu me. moze i sa ruskom da se kombinuje

Quote

moguća kombinacija svih vakcina sa jednim izuzetkom, a to je da ako je neko dobio dve doze vakcine ruskog proizvođača, koja ima prvu i drugu komponentu, za treću dozu, ako se odluči za ovu istu vakcinu, treba da primi prvu komponentu,

 

  • Hvala 1
Link to comment

imam jedno pitanje.

primio vakcinu i revakcinu i iz nekog razloga hocu da primim neku drugu. sta se desava u telu? jel to opasno?

npr uzeo sam pfajzera ali hocu i kineza. 

npr ne osecam se zasticeno samo sa pfajzerom

 

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ne paranoiši

ma nisam nego me nesto zanimalo. cuo sam da je 1 primio 6 puta razne vakcine zbog kinte i pitao bih njega no ga ne znam 😂

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, gone fishing said:

ako se novčić zalepi za rame i stoji dok normalno hodate, znači da je rajfajzen još uvek aktiviran i radi posao :happy:

Ne znam to za novčić al' ako ti wifi uredno radi znaci da ne mora/s da primis sledecu vakcinu. 

 

3 hours ago, bradilko said:

primio vakcinu i revakcinu i iz nekog razloga hocu da primim neku drugu. sta se desava u telu? jel to opasno?

Vidi gore.

Link to comment
4 hours ago, Malkmus said:

Izgleda da su se pomirili sa time da kampanja za prvu vakcinu nece imati bitan odziv.

 

Quote

Vakcinacija trećom dozom protiv koronavirusa u Srbiji počinje u utorak, najavila je večeras za RTS članica Kriznog štaba za borbu protiv kovida i ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević...

Na pitanje da li ljudi koji ne pripadaju ovim kategorijama a žele da prime treću dozu mogu da je prime, odgovorila je da svi građani kojima je od primanja druge doze prošlo više od šest meseci treću dozu mogu da prime na lični zahtev.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4480708/koronavirus-srbija-vakcina-treca-doza.html

 

 

(deo o dostupnosti svima počinje na 2:34)

Edited by vememah
Link to comment
9 hours ago, bradilko said:

imam jedno pitanje.

primio vakcinu i revakcinu i iz nekog razloga hocu da primim neku drugu. sta se desava u telu? jel to opasno?

npr uzeo sam pfajzera ali hocu i kineza. 

npr ne osecam se zasticeno samo sa pfajzerom

 

Питаш на лаичком форуму нешто око чега научници дебатују и око чега немају коначан и усаглашен став. Све се одвија таквом брзином да је немогуће рећи. Да је опасно - није опасно, препоручио бих мојим родитељима да исто то ураде, да комбинују са трећом дозом. Али прилично је непознато како ће то да утиче на имуни систем некога ко је релативно здрав, испод 60 година и у "фулу" вакцинисан. 

Link to comment
10 hours ago, bradilko said:

imam jedno pitanje.

primio vakcinu i revakcinu i iz nekog razloga hocu da primim neku drugu. sta se desava u telu? jel to opasno?

npr uzeo sam pfajzera ali hocu i kineza. 

npr ne osecam se zasticeno samo sa pfajzerom

 

kako javlja cnn - nemci to aktivno preporucuju. 

procitah negde da je dobro mesati tehnoloski razlicite (recimo adeno i mrna), tako da organizam moze bolje da nauci da reaguje na kovid-siljak, a ne na recimo adenovirus ako se on ponovi

 

uz to, moje laicko shvatanje celog problema: sve klascine revakcine koje dobijamo ne dolaze od istog proizvodjaca (tipa, ne moram primiti istu onu DTP od istog onog proizvodjaca kad sam bio mala biba) a posto smo na forumu matori, verovatno se i tehnoloski menjaju. ako je to dovoljno dobro za bebe vec decenijama, ne vidim zasto bi sad ova kovid odjendom bila opasna ili losa

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Zverilla said:

 dovoljno dobro za bebe vec decenijama

Ово је нешто сасвим другачије, од класичних болести, по брзини модификације (еволуције) вируса, по брзини израде вакцина, по брзини свега. Ово је сад неки моменат кад нас вирус, врло могуће, престиже. И тера нас да импровизујемо решења. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...