Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

11 hours ago, Filozof manijak said:

vidiš kako se lako rešava problem prevelikog broja penzionera i opterećenja penzionog sistema :fantom:

Ceo svet se ponaša kao da je na snazi savez sa virusom u cilju rešenja prevelikog opterećenja penzionog sistema. Razvijeni deo sveta ne zaostaje mnogo u varijacijama lapota od onog manje razvijenog. Stvarno bi bilo iluzorno očekivati od SNS junoša da nas ne žrtvuju njenoj svetosti ekonomiji, kao i svojim razrađenim šemama.

  • +1 3
Link to comment

U najvakcinisanijim saveznim državama SAD udeo pozitivnih kreće se oko 1%, u najmanje vakcinisanim ide i do 10%.

 

Na grafiku ispod je udeo pozitivnih testova (y-osa) u odnosu na broj datih doza na 100 stanovnika po saveznim državama SAD.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Juče mi jedna doktorka rekla, da ono što je ona pitala pacijente za AZ ko je prvi put imao reakciju, drugi put nema, i ko je prvi put bio bez reakcije, revakcina ima reakciju.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Astro Zeka...nije bilo reakcije ni posle prve, niti posle druge doze :sad:

+1

Ni žena ni ja, ništa, ni da pipne

Link to comment

Procenat uzoraka krvnog seruma osoba vakcinisanih dvema dozama Sinovak vakcine (isto inaktivisani virus kao Sinofarm) koji uspeva da neutralizuje različite varijante virusa:

 

82% - prvobitni tip
približno kao prvobitni tip - britanska varijanta B.1.1.7
34% - brazilska varijanta P.1
5% - južnoafrička varijanta B.1.351

 

Nema podataka za indijsku varijantu.

 

Quote

Serum neutralising activity against SARS-CoV-2 variants elicited by CoronaVac
...
After two-dose inoculation, 76 (82%; geometric mean titre [GMT] 51·3) serum samples were capable of neutralising wildtype pseudovirus. Compared with activity against the wildtype strain, post-vaccination sera were equally effective in neutralising D614G, B.1.1.7, and B.1.429 variants, whereas serum neutralisation efficiency was significantly decreased for B.1.526 (by a factor of 4·03, 95% CI 3·26–4·80), P.1 (by a factor of 3·92, 3·18–4·65), and B1.351 (by a factor of 5·27, 4·19–6·34). Moreover, only a small proportion of post-vaccine sera was capable of neutralising B.1.526 (24 [26%]; GMT 29·0), P.1 (32 [34%]; GMT 26·1), and B.1.351 (five [5%]; GMT 69·2; appendix).

https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00287-5/fulltext

Link to comment
34 minutes ago, Sokrat said:

+1

Ni žena ni ja, ništa, ni da pipne

Ccc

Pa ko Vam je to radio, gospođo? 

 

 

@vememah s obzirom na opadajući %, za indijski soj je efikasnost Sinovaca vrv 0 koja teži beskonačnosti. 

Link to comment
12 hours ago, DragiButrose said:

Naklon do poda medicinskoj sestri DZ Surcin koja me je bezuspesno zvala 6 puta uzastopno da me podseti za revakcinu.

Sedmi put sam zvao ja nju :D

Nedugo zatim stigla notifikacija iz E-uprave na sms i mejl. 

 

 

 

Ovi što su dolazili kod mene da me vakcinišu rade non stop. Em su komunikativni i ekspeditivni, videli gomilu knjiga na mojim policama pa su i za to iskazali interesovanje ali očigledno ih straji jašu jer su ubrzo otrčali na drugo mesto da vakcinišu nekog drugog, Kudos za oboje. <3

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...