Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

9 minutes ago, Valkyrie said:

Ih, Lančo, kad je beg bio cicija? 

Pa odneo 100k doza Česima, onako, no reason. 

Pa da, u pravu si, jednog lepog dana kad bude seo na klupu, bice lakse sastaviti onaj deo gde nije odgovoran.

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, Lancia said:

Pa da, u pravu si, jednog lepog dana kad bude seo na klupu, bice lakse sastaviti onaj deo gde nije odgovoran.

Na trenersku klupu?

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, vememah said:

Izašli recenzirani rezultati 3. faze testiranja Sinofarmovih vakcina u arapskim zemljama:

 

Da dodam i ovu tabelu, medijana starosti učesnika bila je svega 36 godina, a manje od 2% je bilo starije od 60 godina.

 

ND0yArK.png

Link to comment

Juče pričah sa ženom koja radi u timu koji priprema novu mrna vakcinu, nemačku a čiji je muž onaj lik kog sam pominjao da radi u timu biontecha koji je već napravio vakcinu pa je pitah oko korone i vakcinacija: 1) svi trenutno rade testiranja za bustere za svoje vakcine (i Biontech i njena kompanija, iako nemaju ni prvu vakcinu) jer 2) koliko se priča po njihovim istraživačkim grupama antitela drže u proseku nešto preko 6 meseci pa ćemo tamo negde u ranu jesen jovo nanovo, a imali 90% vakcinisanih a 10% ako svi ne požure sa busterima 3) da ovo sranje neće da prodje "kad dostignemo kolektivni imunitet" jer varijante, dužina antitela i da ćemo da se otarasimo covida kad svi preležimo, tj kada covid postane grip nivo opasnosti.@vememah garant imaš neki jpg za antitela i ko pravi bustere?

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Zlurad said:

Juče pričah sa ženom koja radi u timu koji priprema novu mrna vakcinu, nemačku a čiji je muž onaj lik kog sam pominjao da radi u timu biontecha koji je već napravio vakcinu pa je pitah oko korone i vakcinacija: 1) svi trenutno rade testiranja za bustere za svoje vakcine (i Biontech i njena kompanija, iako nemaju ni prvu vakcinu) jer 2) koliko se priča po njihovim istraživačkim grupama antitela drže u proseku nešto preko 6 meseci pa ćemo tamo negde u ranu jesen jovo nanovo, a imali 90% vakcinisanih a 10% ako svi ne požure sa busterima 3) da ovo sranje neće da prodje "kad dostignemo kolektivni imunitet" jer varijante, dužina antitela i da ćemo da se otarasimo covida kad svi preležimo, tj kada covid postane grip nivo opasnosti.@vememah garant imaš neki jpg za antitela i ko pravi bustere?

poenta je da treba globalno da se smanji broj zarazenih, da se ne bi stvarale nove varijante   i da se stavi pod kontrolu pandemija. da bi se to postiglo potrebno je da u svim zemljama vecina ljudi bude vakcinisana, sto je, hm, naucna fantastika. pomoglo bi i kada bi se ljudi pridrzavali mera, maske i distanca, sto je isto naucna fantastika.

realnost je da cemo neki da se vakcinisemo i pridrzavamo pravila, a neke ce da zabole, pa ce da sluze kao rezervoar virusa. i tako dok nekom ne dosadi, ja l' virusu, ja l' krdu.

  • +1 5
Link to comment

Naklon do poda medicinskoj sestri DZ Surcin koja me je bezuspesno zvala 6 puta uzastopno da me podseti za revakcinu.

Sedmi put sam zvao ja nju :D

Nedugo zatim stigla notifikacija iz E-uprave na sms i mejl. 

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, precog said:

poenta je da treba globalno da se smanji broj zarazenih, da se ne bi stvarale nove varijante   i da se stavi pod kontrolu pandemija. da bi se to postiglo potrebno je da u svim zemljama vecina ljudi bude vakcinisana, sto je, hm, naucna fantastika. pomoglo bi i kada bi se ljudi pridrzavali mera, maske i distanca, sto je isto naucna fantastika.

realnost je da cemo neki da se vakcinisemo i pridrzavamo pravila, a neke ce da zabole, pa ce da sluze kao rezervoar virusa. i tako dok nekom ne dosadi, ja l' virusu, ja l' krdu.

i da nam seru shto smo se glupaci vakcinisali. mnogo i iskreno zalim shto virus ne bira :dry:

  • +1 2
Link to comment

Jutros primio drugu Biontecha. Sada me sve boli, isto iskustvo prenose i kolege sa posla koje su isto danas primile drugu dozu. 
 

Procice, i žena se izlomila ceo dan posle druge doze prošle nedelje. 

Link to comment
13 hours ago, gone fishing said:

Kako bi mi bili primer da vakcine rade

Brojevi opadaju u citavoj evropi

U bih ili mak gde je vakcinisano manje od 10% ljudi takodje beleze pad okuzenih

Nema to veze sa cipovanjem, isto se desilo i prosle godine u ovo vreme

Duzi topliji i suncaniji dani ne pogoduju sirenju virusa, ljudi vise vremena provode napolju i sintetisu vit d :D

 

jeste, eno u indiji i brazilu ciča zima, deda mraz i irvasi piju čaj da se ugreju...

kako vam ne dosadi više jbt

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...