Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

za tako nesto mora da postoji "podrska drzave" tj opsta preporuka inace kako da zakazes termin (pojavis se na istom) kad te vec imaju u sistemu kao full vakcinisanog?

  • +1 1
Link to comment

Nema sumnje da Sinopharm deluje ali šta se planira za jesen kad bude prestala zaštita? Mnoge rizične grupe vakcinisane zimus biće opet izložene. Treća doza, nisu sigurni ni stručnjaci (globalno) a kamo li mi koji samo nagađamo.

Link to comment

Nema sumnje da Sinopharm deluje ali šta se planira za jesen kad bude prestala zaštita? Mnoge rizične grupe vakcinisane zimus biće opet izložene. Treća doza, nisu sigurni ni stručnjaci (globalno) a kamo li mi koji samo nagađamo.

Link to comment
8 minutes ago, Re-ac-tor said:

Nema sumnje da Sinopharm deluje

 

Otkud nema sumnje... Kako rekoh, verovatno donekle (i za neke) deluje, kao sto je i preneo vememah.

Link to comment

Mislim da pre septembra to sigurno nece biti na dnevnom redu.  Sad ce da vakcinisu koliko mogu onim sto imamo. Racuna se da ce leto biti "mirno" 

Link to comment

Prvi smo počeli sa Sinofarmom (dobro, i UAE), red je da se prvi zapitamo šta posle. Možda bude sve u redu ali ipak neka strategija mora već sad postojati. Ovde se kvalifikovani ubiše raspravom o procentu potrebnom za kolektivni imunitet. Ako se i usaglase, realnost može sutra da ih demantuje. Onda se opet vraćamo na mart 2020.

Link to comment

Izgleda da je gotovo sa Sinofarmom, Brnabićka jutros na dočeku pola miliona vakcina rekla da je to zadnja isporuka po ugovoru i nije spominjala novi ugovor ni pregovore o njemu.

 

Quote

Avion sa pola miliona doza vakcina kineske kompanije Sinofarm sleteo je jutros na beogradski aerodrom „Nikola Tesla”.

Isporuku novog kontigenta vakcina dočekale su na aerodromu predsednica Vlade Ana Brnabić i ambasadorka Kine u Srbiji Čen Bo, javio je Tanjug.

Brnabićeva je rekla na aerodromu da je Srbiji do sada isporučeno 4,2 miliona doza te vakcine.

Ona je rekla da je jutros stigla poslednja isporuka Sinofarma po ugovoru, što je ukupno četiri miliona doza vakcina koje su kupljene od Kine i dopremljene u osam letova od januara do sada.

Brnabićeva je napomenula da je Vojska Kine donirala još 200.000 doza Sinofarm vakcina.

Istakla je i da je u Srbiji do sada vakcinisano 45,3 odsto punoletnog stanovništva.

http://www.politika.rs/sr/clanak/479887/Stigla-poslednja-isporuka-Sinofarm-vakcina-po-ugovoru

 

Realno Kinezi jesu puno pomogli, ali je s obzirom na zaraznije varijante koje se sve više pojavljuju vreme da se što više prelazi na efikasnije vakcine koje su sada puno dostupnije nego u januaru.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

 

26 minutes ago, MadMax said:

Odakle ovo "verovatno i donekle" kada je vememah preneo da deluje 80% protiv simptomatskog zaražavanja?

 

Izvinjavam se... moj ujak je umro pre 6 dana od kovida 19, iako je bio kompletno vakcinisan sinovakom - tako da je moje misljenje sigurno pristrasno (svakako ne usled sinofobije, od koje mislim da ne patim.)

  • Tužno 3
Link to comment

Ako nema vise isporuka Sinofarma, nasi koji su primili kinesku ce dobiti neku drugu tamo na jesen. A mozda i covid volsebno nestane 

Link to comment
5 minutes ago, Sandradjer said:

@Indy

Sinovac ili Sinofarm?  U Srbiji? 

Sad sam tek saznao da to nije jedno te isto - naravno, u pitanju je kineska vakcina koja se daje u Srbiji (pretpostavljam da je to Sinopharm.)

Link to comment

Žao mi je zbog tvog ujaka. Moja tašta koja je takođe kompletno vakcinisana Sinofarmom je jedva pretekla. Više od mesec dana na infektivnoj. Ima relativno puno takvih priča. Moj otac se sva sreća nije zarazio ali nema antitela posle dve doze Sinofarma.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...