Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

Istine radi, tih 10 zemalja (CN, US, IN, BR, UK, DE, FR, IT, TR, RU) čini skoro polovinu svetske populacije, ali to opet znači da je druga polovina dala 3x manje vakcina.

Link to comment
Quote

 

A lawyer for the European Union asked a Brussels court on Wednesday to impose a large fine on AstraZeneca for its delays in delivering COVID-19 vaccines to the EU.

The lawyer said the EU was seeking 10 euros for each day of delay for each dose as compensation for AstraZeneca's non-compliance with the EU contract.

The lawyer said the EU was also seeking 10 million euros as penalties for AstraZeneca for each breach of the contract that the judge may decide.

A verdict is expected next month

 

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/eu-seeks-huge-fine-astrazeneca-vaccine-delays-2021-05-26/

Link to comment

Izašli recenzirani rezultati 3. faze testiranja Sinofarmovih vakcina u arapskim zemljama:

 

 

 

mfPZZxn.png

 

WIV04 = Sinopharm Wuhan
HBO2 = Sinopharm Beijing ("naša")

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
7 hours ago, vememah said:

 

E2NAMvRWUAQFJP3?format=jpg&name=large

 

E2NAOATXsAIaHCB?format=png&name=large

 

s tim sto smo apsolvirali da jedna doza sinofarma nema prakticno nikakav efekat i da se tek posle druge nesto desava.

 

u ovom slucaju, srbija bi recimo bila primer da vakcine rade.

medjutim, ja sve vise mislim da prirodna prokuzenost igra nimalo beznacajnu ulogu cak i u onim zemljama gde se mnogo vakcinisalo efikasnijim vakcinama.

  • +1 2
Link to comment

Joj ljudi prestanite više da rokate po Kinezu...Jebeno smo ga primili(većina cijepljenih u Srbij) i to je to...Verujemo da radi!!! Točka.

Link to comment
37 minutes ago, Aleksija said:

s tim sto smo apsolvirali da jedna doza sinofarma nema prakticno nikakav efekat i da se tek posle druge nesto desava.

 

u ovom slucaju, srbija bi recimo bila primer da vakcine rade.

medjutim, ja sve vise mislim da prirodna prokuzenost igra nimalo beznacajnu ulogu cak i u onim zemljama gde se mnogo vakcinisalo efikasnijim vakcinama.

Kako bi mi bili primer da vakcine rade

Brojevi opadaju u citavoj evropi

U bih ili mak gde je vakcinisano manje od 10% ljudi takodje beleze pad okuzenih

Nema to veze sa cipovanjem, isto se desilo i prosle godine u ovo vreme

Duzi topliji i suncaniji dani ne pogoduju sirenju virusa, ljudi vise vremena provode napolju i sintetisu vit d :D

Link to comment
49 minutes ago, gone fishing said:

Kako bi mi bili primer da vakcine rade

Brojevi opadaju u citavoj evropi

U bih ili mak gde je vakcinisano manje od 10% ljudi takodje beleze pad okuzenih

Nema to veze sa cipovanjem, isto se desilo i prosle godine u ovo vreme

Duzi topliji i suncaniji dani ne pogoduju sirenju virusa, ljudi vise vremena provode napolju i sintetisu vit d :D

pa to i ja kazem, ako uzmemo samo broj novozarazenih kao kriterijum, onda kod nas sinofarm radi. a mi znamo da je kod nas mnogo znacajniji faktor broj onih koji su vec imali kovid.

 

leto je kod nas donelo prosle godine i novi talas, zato sto nije bilo dovoljno prokuzenih, a mere su sklonjenje u potpunosti. ogroman broj onih koji su imali susret sa virusom je, po meni, vazan faktor.

 

Edited by Aleksija
Link to comment

Leto bi bilo bez talasanja da nisu bile dozvoljene proslave sa zivom muzikom, sto pokazuje situacija koju smo imali od sredine avg do sredine oktobra

Za zaustavljanje letnjeg talasa je bilo dovoljno zabraniti razna veselja i propisati obavezu nosenja maski u zatvorenom

Sa istim merama smo docekali i novembar kada znamo sta smo imali

Link to comment

drugim rechima, na svaku situaciju koja se zatekne (mere, odziv na mere, politichki interes i realnost na terenu) imacemo nove tehnike i dovijanja kako da se to izbegne.

meni bi draze bilo da se vakcinisalo 3/4 drzave, umesto shto zivot provode drndajuci vunu slobode nasred divaljchkog kapitalizma u vukojebini. pa da onda iz te pozicije razmatramo bilo shta. da li kinez ne radi i ko se prokuzio :sad:

sent from bubamoto

  • +1 3
Link to comment

Ne znam za vas, ja danas kompletiram fajzera :fantom: btw, vidim da sad ima boca koliko hoces, pozivaju sva godista da se prijave, optimisticno ocekuju do kraja leta da na Kanarima bude vakcinisano 70% stanovnistva. 

Ja ocekujem da ce biti pola-pola i to ce biti puna kapa. Naslusah se u poslednje vreme toliko pametnjakovica, koji nemaju nameru da se spricaju Gejtsom i slicnim glupostima.

Link to comment

Btw. da dodam, koliko mi je poznato (a vi proverite sa kvalifikovanima, tj. doktorima) - nista ne smeta da se uradi 1 booster vakcina. Recimo 1 fajzer par meseci posle (kineza, ili rusa, ili astrazeneke, kao u mom slucaju - sto i planiram... kad za to dodje vreme.) Stavise, to sam video da preporucuju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...