Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Just now, gospa buba said:

pa ako hocesh precizno da lovish maksimum onda i mora sitna rezolucija :hihi:

sent from bubamoto
 

Pa to, to, što češće. Ovo dva puta dnevno je neki minimum minimuma.:tongue:

Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

Pa ja nešto i zamišljam da ti je avatar neki skandinavski vampir ili tako nekako :D

Radila sam davno neki online kviz "How evil you are?" 

Ispadne mi 98% i ovo čudo kao personifikacija. Od tad mi je avatar, ima tome ihaj godina.

Link to comment

o

4 minutes ago, gospa buba said:

pa ako hocesh precizno da lovish maksimum onda i mora sitna rezolucija hihi.gif


kinezi su krivi shto ih je brate mnogo :dry:

sent from bubamoto

ali i ti si radila igg test, a nisi lovila maksimum. mnogo ljudi radi igg nakon prelezane korone, a moglo bi da ne radi, takodje.

ne bih rekla da iko ovde zeli da lovi maksimum, samo da proveri da li ima bar neku kolicinu antitela.

 

kinez jednostavno kod odredjenog broja, a izgleda da u tom broju ima najvise onih 70+, ne pokazuje antitela na testovima. ni posle 3 nedelje. 

ti ljudi imaju vrlo prakticna pitanja i ta pitanja su narocito vazna jer se ticu najranjivije populacije, starih.

 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, čekmeže said:

Ne verujem da će iko dobiti drugu vakcinu jer na prvu nema antitela, barem ne u skorije vreme.

ni ja. 

svakako je vazno ponoviti, najpre starijima, da nema opustanja. a nije to svima lako objasniti.

Link to comment

i da jos jednom pomenem, mada sam 100 puta rekla - nije ovo nikakva ekskluziva kineza, samo vec sad ima bas dosta vakcinisanih sinofarmom, pa su brojevi upadljiviji. i kod drugih vakcina ce se pokazivati, narocito kod onih koji su ih primili a imaju slabiji imuni sistem (bolesti, uzrast...).

 

a na televizijama se penzioneri konstantno bodre izjavama "pun imunitet" i "kompletna zastita". pa im sad objasni da nije bas tako...

Edited by Aleksija
Link to comment

A da li je to jedino merilo? Da li možemo sa sigurnošću reći da neko ko nema antitela na tom testu nije razvio baš nikakvu zaštitu, da vakcina ništa nije uradila kod njega?

Link to comment
26 minutes ago, Aleksija said:

 

kinez jednostavno kod odredjenog broja, a izgleda da u tom broju ima najvise onih 70+, ne pokazuje antitela na testovima. ni posle 3 nedelje. 

ti ljudi imaju vrlo prakticna pitanja i ta pitanja su narocito vazna jer se ticu najranjivije populacije, starih.

 

 

Onda bi trebalo da znamo nesto posle koliko vremena .. 3- 5 nedelja posle druge bi moralo da bude antitela?

Ili je rano za zakljucke

Ovde je bilo dosta dobrih rezultata, doduse za dosta mladje..

Ok mi je da smo mi svi uradili sve sto mozemo i sad pazimo isto ili malo manje, da su rezultati svakakvi al kontam da mora da bude antitela kod svih, jedared ?

 

To sto se tice bar tog prvog sloja zastite, sto kao mozemo da izmerimo

Edited by villiem
Link to comment
1 minute ago, mraki said:

A da li je to jedino merilo? Da li možemo sa sigurnošću reći da neko ko nema antitela na tom testu nije razvio baš nikakvu zaštitu, da vakcina ništa nije uradila kod njega?

ne mozemo reci ni jedno ni drugo, koliko ja znam. ne mozemo to reci ni za antitela stvorena posle korone, pa su opet neki blagi indikator necega. 

tako i ovde.

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, villiem said:

 

Onda bi trebalo da znamo nesto posle koliko vremena .. 3- 5 nedelja posle druge bi moralo da bude antitela?

Ili je rano za zakljucke

Ovde je bilo dosta dobrih rezultata, doduse za dosta mladje..

Ok mi je da smo mi svi uradili sve sto mozemo i sad pazimo isto ili malo manje, da su rezultati svakakvi al kontam da mora da bude antitela kod svih, jedared ?

pa zakljucke smemo da donosimo tek posle nekoliko godina, tako da jeste prerano :)

ali, ne, jedan (jako) mali broj ljudi su nereaktori i nece razviti reakciju na vakcinu. nikada.

ono sto je ovde, izmedju ostalog otvorilo problem jesu i dve skole misljenja - jedna kaze da treba cekati 42 dana od 1. doze kineza za formiranje antitela, a druga 42 dana od druge doze. a sve to zato sto jedini objavljen podatak postoji u clanku o 1/2 fazi kineza, a i u tom clanku je podatak dvosmislen. tako da nasi virusolozi, imunolozi i mikrobiolozi nagadjaju.

meni je malo logicnija varijanta sa 42 dana nakon prve doze (pri cemu pricamo o ekstrapolaciji sa samo nekoliko stotina ispitanika iz pomenute faze).

 

i na kraju, nije ni to problem, samo treba objasniti ljudima da postoji mogucnost da nisu (svi) potpuno zasticeni, cak ni posle tih eventualnih 21+42 dana, da nam opet ne bi doslo do porasta antivakseraja.

za kolektiv je i srednja efikasna vakcina sasvim dobra i radi posao, ako se puno ljudi vakcinise. ali za pojedinca, narocito u situaciji kada jos uvek nije dostignut znacajan broj vakcinisinah, a sve uz  otezavajucu okolnost da nema dovoljno podataka, apel na opreznost moze biti i presudan.

Edited by Aleksija
  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

Ko im vjeruje onda dolazi do zakljucka da su do sada samo 52.5m doza isporucili u kineska ramena tj manje od 3% je dobilo makar jednu dozu.

Sa druge strane nude kredite da se kupe njihove vakcine.

Meni to malo sumljivo a vi kako hocete. Vakcina im je bezbjedna i kao takva je bolja nego da je nema. Licno cu preporuciti svojoj mami da je primi ako bude ponudjena.

 

 

Laički skroz razumem kineze, njima za taj imunitet krda treba bar milijarda doza a njihova je tehnologija najskuplja valjda 100-120 EUR za razliku od ovih novihh koji su za par dolara, pa nek ih izrada dođe upola jeftinije to je strateški iznos od par desetina milijardi i to bar dva puta u godini tršak reda veličine gasovoda sa rusijom a plus što je sprija proizvodnja i verovatno i njima treba par godinica, a generalno već bolje kontrolišu pandemiju drugim metodama bolje od ostalih. Tako da je najrazumniji način da malo sukcesivno bockaju sebe, malo paralelno prodaju i malo (malo više doduše) dele iz diplomatskih razloga za svakojake državne interese. Dotle razvijaju kako čujem već 16 različitih vakcina a verujem da će ovladati i ovom mirna pričom ili će napraviti dil da oni proizvode po licenci i to je onda mnogo jeftinije za njih tamo milijardu i onoliko.

 

Mislim da sam brat si i ja bi isto tako :happy:

 

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, harper said:

Razumem da je svaki dan cekanja bio po jedan mali stres za svakog od nas ali treba biti posten i reci da su ovo sasvim respektabilne brojke za raspalu drzavu kakva je Srbija

Da mi je neko rekao u decembru da ce mart izgledati ovako po pitanju vakcinacije kod nas bilo bi hahahahaha.  

Sad ce valjda nagovoriti raju da se vakcinise,  i da sto lakse prodjemo kroz ovaj talas 

  • +1 1
Link to comment

Fajzer resio da me dotuce. Juce popodne bol u ramenu, nista strasno. Tokom noci drhtavica prilicna, a ujutro 39.3 temperatura.

Popijen panadol i sad se ceka druga runda.

Neki savet?

Link to comment

E, ovom Milošu ne mož' čovek da ugodi. Prvo kuka da nije vakcinisan, sad kad su ga pelcovali kuka na reakciju, k'o da nikad korolu im'o nije.

Sve je to svileno i razmaženo, ccc :fantom:

 

 

 

 

 

 

:D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...