Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

36 minutes ago, ducca said:

 


Radnici u kulturi, špricali su ih još u januaru mislim po pozorištima, odatle je nastao i slučaj Vedrane Rudan izmedju ostalog.

 

Znam,  znam.  To behu dani zestokog javasluka 

Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Kad se samo setim da me nisu zvali dok sam imala prijavljene sve vakcine,  muka mi je i sad.  A vidi ga ovaj vec mu prosle dve nedelje od druge doze, koja li je prioritetna grupa :D 

 

Verovatno nijedna. Meni je u sredu proslo dve nedelje od revakcine a znam ljude, takodje neprivilegovane, koji su se revakcinisali nedelju dana pre mene. Prijava, poziv, cao, nikakva gimnastika sa preskakanjem privilegovanih. Jednostavno su neki ljudi imali vise srece, neki manje. U svakom slucaju, danas je 6. mart, 46 dana je proslo od pocetka vakcinacije a na prste jedne ruke se mogu izbrojati forumasi koji zive u Srbiji da nisu vakcinisani, uglavnom vakcinom kojom su i hteli da se vakcinisu. Skoro 1.6 miliona ljudi je primilo makar jednu dozu za 46 dana, to je nesto preko 34.7 hiljada ljudi dnevno u proseku. Razumem da je svaki dan cekanja bio po jedan mali stres za svakog od nas ali treba biti posten i reci da su ovo sasvim respektabilne brojke za raspalu drzavu kakva je Srbija.

 

Samo se cuvajte i dalje jos neko vreme. Ja od juce imam neke blage simptome koji nepodnosljivo lice na koronu, dakle 16 dana nakon revakcine, ako sam zakacio pretpostavljam da je to bilo kad sam vodio kevu na revakcinu pre desetak dana. Svaki dan koji je preporucen da se saceka do punog imuniteta treba da se ispostuje, pa i neki dan preko ako se ispostuje nece da se baci.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, harper said:

Skoro 1.6 miliona ljudi je primilo makar jednu dozu za 46 dana

 

Ne, nego je dato ukupno 1,6 miliona doza. Vakcinisanih makar jednom dozom je nešto preko 1 milion, od toga 600 hiljada obema, a 400 hiljada samo jednom.

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Ju, što sam slatka na tuđim ekranima :lolol:

Ko Čuma jebote 

 

Pa ja nešto i zamišljam da ti je avatar neki skandinavski vampir ili tako nekako :D

Link to comment
12 minutes ago, vememah said:

 

Ne, nego je dato ukupno 1,6 miliona doza. Vakcinisanih makar jednom dozom je nešto preko 1 milion, od toga 600 hiljada obema, a 400 hiljada samo jednom.

 

Onda je i mene navukao nacin pisanja novinara jer evo odakle sam uzeo taj podatak.

 

https://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/srbija-i-dalje-medju-vodecim-zemljama-po-stopi-vakcinacije_1215242.html

 

Doduse, sad vidim da je prvi broj broj doza.:frust:

Link to comment
Quote

 

According to the latest figures from Friday, Israel has inoculated almost 4.9 million people (53.2 percent of the population), with over 97,000 people receiving a jab on Thursday. Of the overall figure, more than 3.6 million people (39 percent of the population) have received the second dose of the vaccine.

More than 90 percent of Israelis 50 and over received at least the first dose of the vaccine so far, with the highest inoculation rate among the 70-79 age group.

 

https://www.haaretz.com/israel-news/israel-vaccine-data-how-many-have-already-been-inoculated-for-covid-pfizer-1.9592979

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Kako napreduje ispitivanje vakcina za populaciju ispod 16 godina, radi li neko to?

rade kinezi. samo ne znamo da li ce da objave rezultate, to ih obicno mrzi :D

  • +1 2
Link to comment

Stigao poziv za gospođu i mene, ponedeljak 10:45. Idem da vidim kad će mi pomeriti pošto mi je u ponedeljak 4 nedelje kako sam dobio simptome. Gospođa će se cenim vakcinisati pošto je bila negativna i nije imala simptome.

Šta je na meniju nemam pojma, cenim rođendanski Kinez.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

Kako napreduje ispitivanje vakcina za populaciju ispod 16 godina, radi li neko to?

Znam da rade za Zečetinu. Mislim da je ispod 1000 malih dobrovoljaca samo da bi bili sigurni da je bezbjedna i za mališane. Vjerovatno su u pitanju djeca tih ljudi sto su radili na vakcinama.

  • +1 1
Link to comment

Mislim da bi trebalo raditi test na antitela, barem dva puta dnevno(ujutru na šte srca i predveče) jedno mesec dana kontinuirano, da se prati to kako valja.

  • Haha 2
Link to comment
4 minutes ago, Moracikus said:

Znam da rade za Zečetinu. Mislim da je ispod 1000 malih dobrovoljaca samo da bi bili sigurni da je bezbjedna i za mališane. Vjerovatno su u pitanju djeca tih ljudi sto su radili na vakcinama.

Jel su počeli kinezi da se vakcinišu? 

Link to comment
11 minutes ago, Tresko said:

Jel su počeli kinezi da se vakcinišu? 

Ko im vjeruje onda dolazi do zakljucka da su do sada samo 52.5m doza isporucili u kineska ramena tj manje od 3% je dobilo makar jednu dozu.

Sa druge strane nude kredite da se kupe njihove vakcine.

Meni to malo sumljivo a vi kako hocete. Vakcina im je bezbjedna i kao takva je bolja nego da je nema. Licno cu preporuciti svojoj mami da je primi ako bude ponudjena.

 

Link to comment

ako sam dobro razumeo vučkaru, tek 35% seniora :happy: od 75+ se čipovalo, u uzrastu od 65 do 74 godina je nešto veći odziv 40% 

Link to comment
Mislim da bi trebalo raditi test na antitela, barem dva puta dnevno(ujutru na šte srca i predveče) jedno mesec dana kontinuirano, da se prati to kako valja.
pa ako hocesh precizno da lovish maksimum onda i mora sitna rezolucija hihi.gif


kinezi su krivi shto ih je brate mnogo :dry:

sent from bubamoto


  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...