Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Imam utisak da sad već polako ne znaju šta će sa preostalim vakcinama, pa počinju da zovu sve redom (osim bube i rennea :D), ja uopšte nisam očekivao da ću dobiti poziv i izgleda da su počeli da masovnije distribuiraju po domovima zdravlja. Kad sam se vakcinisao u subotu na Čukarici, svi su bili zakazani i veliki broj ljudi je bio uzrasta oko/ispod 40 godina, tek nekoliko penzionera. Verovatno su tu odlučili da donekle promene proceduru pa sad šalju te SMS-ove, nadam se da to neće dovesti do nekih problema u komunikaciji.

Meni je doktorka koja me je vakcinisala rekla da ću dobiti poziv za drugu dozu, ali mi je za svaki slučaj na onom papirčetu (i to je novo) napisla datum revakcinacije i rekla da dođem na isto mesto. 

Link to comment
14 minutes ago, angelada said:

Ja sam na tviteru videla da je neko dobio SMS "upravo ste obavili..." inače nikog ko znam nije dobio.

 

Ja bih pisala i mejl batutu, da imate i pisano ako se budete ganjali posle sa njima.

 

U ostalim vestima - ova osobica ima sinusitis i to vulgaris posle druge doze, ali to mi se i inače dešava u ovo doba godine.

 

Meni je u nedelju stigao SMS nakon vakcinacije u subotu.

Link to comment
Just now, Halvard said:

 

Meni je doktorka koja me je vakcinisala rekla da ću dobiti poziv za drugu dozu, ali mi je za svaki slučaj na onom papirčetu (i to je novo) napisla datum revakcinacije i rekla da dođem na isto mesto. 

nije novo, to valjda svi dobijaju. 

Link to comment

Meni nikad ništa od tih povratnih, pa sam skenirala potvrdu (koja je takođe trebalo da stigne na mejl) ali rekao je na televiziji onaj čovek iz euprave da će napraviti da na portalu može da se skine potvrda kao što se skida za PCR test.

 

Link to comment
4 minutes ago, Joe D said:

nije novo, to valjda svi dobijaju. 

Ne znam, moji roditelji nisu to dobili nakon prve doze pre 3 nedelje. 

Inače, mami je stigla potvrda na mail da je obavila vakcinaciju, tati ne, iako su se oboje vakcinisali na istom mestu i to još tata dan ranije. 

Link to comment

Pardon, nisam citao ovu temu, jel postoji neki sistem kod prijave za vakcinaciju ili ne? Moju staramajku uopste ne zovu iako je redovno i na vreme prijavljena. Jel bi trebalo neka sluzba da se okrene, ili sta vec?

Link to comment

Nema pravila, prioriteti se ne poštuju, razlikuje se situacija od opštine do opštine. Ništa nećeš dobiti okretanjem neke službe. Možeš eventualno da ponoviš prijavu, ali nismo sigurni ni šta to donosi.

Edited by mraki
  • Hvala 1
Link to comment
17 hours ago, Spooky said:

Ja juce promenio prijavu bez problema, ovaj put na stari grad (posle palilule i vračara) Valjda ce biti treća sreća

 

Nisam ispratio koji izbor je u pitanju? Moje iskustvo - pre nekih mesec dana prijavljen na Stari grad (nisam ništa potom, a ni pre toga, menjao), samo Rajfajzen. Još ništa. Prošle nedelje kad su počeli nju da rokaju ponadao se, al džabe. Tako da good luck ;)

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, ducca said:

 

Nisam ispratio koji izbor je u pitanju? Moje iskustvo - pre nekih mesec dana prijavljen na Stari grad (nisam ništa potom, a ni pre toga, menjao), samo Rajfajzen. Još ništa. Prošle nedelje kad su počeli nju da rokaju ponadao se, al džabe. Tako da good luck ;)

Kod mene je od pocetka bilo koja vakcina. Mislim da je i sama činjenica da su pustili izbor populistična i pogrešna (https://www.bbc.com/news/health-56132291), da je svaka vakcina bolja od nikakve i da ste vi koji ste izabrali samo jednu razmazeni.
Hvala!

Edited by Spooky
  • +1 1
Link to comment

Oprostite vi sa mišljenjem. Za koje vas, uzgred, niko nije pitao.

 

A misliš li da je možda mogućnost promene opštine i šaranje po istima takodje precenjena, i stvar za razmažene, ili bi svako trebao da se drži svoje? Pretpostavljam ne, pošto je vaše dupe u pitanju. Samo je izbor vakcine pogrešna opcija. 

 

Aršini, aršini...

Edited by ducca
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...