Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

7 minutes ago, giuseppe said:

Btw, 'iskazointeresna' forma na eupravi ne radi već dva dana... Videćemo dal će je neko popraviti kad krene radna nedelja.

sinoć radilo

Link to comment
Ja juce promenio prijavu bez problema, ovaj put na stari grad (posle palilule i vračara) Valjda ce biti treća sreća
E ti bokca, sa SBB neće, sad mi otvorio sa Telenor mobilnog neta. Haha, nije valjda da blokiraju SBB...
Link to comment
58 minutes ago, nezvanova said:

meni se ne dopada, ukoliko ne bude postojala mogucnost da se objasni zbog cega neko ne moze da primi tu vakcinu. i kod mene u firmi prilioikom izjasnjavanja za vakcinisanje je bila samo opcija da ili ne, i koju vakcinu ljudi zele da prime, bez mogucnosti da se dopise iz kojih razloga ja ne mogu da se vakcinisem, a htela bih (a ne mogu da je primim zbog terapije, citostatik) ja samo u mom gradu znam nas 7-8 zena koje primamo kselodu i koje zbog toga ne mozemo da budemo vakcinisane, a sve smo funkcionalne, zivimo kvalitetno, radimo... znam da u slucaju pilota to nije moguce, tj da budu onkoloski bolesnici i da obavljaju posao koji obavljaju, ali mislim da bi birokratija, pogotovo u velikim korporacijama, ili prilikom prelaska granica, ukinula mogucnost objasnjavanja razloga za mnoge izuzetake, kojih ce sigurno biti ne samo u slucaju onkoloskih bolesnika i time nas videti kao neke antivaksere ili nas izloziti trosku vecem nego kod onih koji nemaju problema sa vakcinisanjem....

pa valjda se podrazumeva da oni koji ne mogu da prime vakcinu iz zdravstvenih razloga, donesu potvrdu od doktora i da to bude uvazeno. i da nemaju nikakve troskove.

 

bar bi trebalo da se podrazumeva.

  • +1 3
Link to comment

The Health Ministry on Thursday launched the long-awaited “Green Pass” certificate which will enable those vaccinated or recovered from the coronavirus to take part in various reopened activities. Passes will be issued starting Sunday.

 

 

Health Minister Yuli Edelstein during the announcement of the ‘Green Pass’ certification on February 18, 2021 (Health Ministry)

“The vaccinated and recovered will be able to enter gyms, events, hotels and synagogues that are registered under the Green Pass certificate from Sunday,” Health Minister Yuli Edelstein said. “This is how the first stage will look in the return to your almost normal lives.”

 

U Izraelu su recovered potpuno izjednačeni sa vaccinated. 

Link to comment
sinoć radilo
takoe, ja sinoc samo ponovila identichnu prijavu, bez problema. kako sam se prijavila tako cu se i vakcinisati [emoji38]ol:

rene zove li te kogod?

sent from bubamoto

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

takoe, ja sinoc samo ponovila identichnu prijavu, bez problema. kako sam se prijavila tako cu se i vakcinisati emoji38.pngol:

rene zove li te kogod?

sent from bubamoto
 

Renne čeka u onoj pomenutoj kafani :)

eto i eupravu ste pokvarili <_<

treba prepisati recept i testirati što više ljudi, uvesti obavezan test jednom nedeljno za sve koji rade sa ljudima i školarce. Omoguciti besplatno testiranje. kakav sam sanjar :lol:

Edited by maheem
Link to comment
U vezi nevakcinacije i poslovnih posledica - Air serbia, posada koja putuje za NY (a330) prioritetno vakcinisali fajzerom, kao nije bilo obavezno,  mnogi odbili.
 
Sad stigao mail da će nevakcinisani ubuduće od svojih para plaćati PCR testiranje (9000 din) pred svaki let.
IMG-3fee2ac8f68a54c3bb44d5145d514036-V.jpg.766b99e4d2adb866989fb1d8b64ea186.jpg
to se kaze - pa ti prichaj pod cilindrom shta hocesh :rolf:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment

The Health Ministry said Saturday that coronavirus vaccines were “dramatically” effective and the latest data showed the shots were 98.9% effective at preventing death caused by COVID-19.

 

Ne znam šta ovo znači? Oko 1% je CFR i bez vakcine. Ili ja nešto propuštam u razumevanju napisanog.

 

Link to comment
2 hours ago, Spooky said:

U vezi nevakcinacije i poslovnih posledica - Air serbia, posada koja putuje za NY (a330) prioritetno vakcinisali fajzerom, kao nije bilo obavezno,  mnogi odbili.

 

Sad stigao mail da će nevakcinisani ubuduće od svojih para plaćati PCR testiranje (9000 din) pred svaki let.

IMG-3fee2ac8f68a54c3bb44d5145d514036-V.jpg

Ovakvih slucajeva vec ima, brit.firma u uae, u kojoj radi drugarica- vakcina nije obavezna al ako neces moras pcr na 2 nedelje

  • +1 1
Link to comment

a super je euprava, ja dobih neki fotokopirani papirić i rekli mi da čuvam to kao oči u glavi inače neću moći da se revakcinišem :isuse: a na sms me obavestilo da sam se vakcinisao i da treba još jedna doza.. još da su i napisali gde

Link to comment
9 minutes ago, Kelt said:

a super je euprava, ja dobih neki fotokopirani papirić i rekli mi da čuvam to kao oči u glavi inače neću moći da se revakcinišem :isuse: a na sms me obavestilo da sam se vakcinisao i da treba još jedna doza.. još da su i napisali gde

salju i sms i mail pre revakcinacije na uzorku moje familije i okruzenja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...