Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

48 minutes ago, Halvard said:

Potpuno je neverovatno, bukvalno se nikad nije pominjao taj period od 40 dana, a sad to pominju maltene usput, kao nešto što se podrazumeva. I tako od 7-10 stigosmo do 40, valjda više neće produžavati. :dry:

To ti je u Srba izgleda neki vremenski milestone, taj br 40.

40 dana da se beba ne iznosi napolje

40 dana da se preminuli definitivno preseli na onaj svet 

40 dana da se vakcina primi u telou

.. 

  • +1 2
  • Haha 6
Link to comment

jel imao neko neke simpotme nakon drugog kineza? zena se revakcinisala pre nedelju dana i ima malo povisenu temperaturu sada, samo to od simptoma i onaj osecaj koji prati takvu temperaturu. 

Link to comment
To ti je u Srba izgleda neki vremenski milestone, taj br 40.
40 dana da se beba ne iznosi napolje
40 dana da se preminuli definitivno preseli na onaj svet 
40 dana da se vakcina primi u telou
.. 
Neko mi rece ili sam citao...da je tih 40 dana prekretnica u mozgu coveka da prihvati novu realnost, neki reset ili kako vec to nazvati...

Link to comment

^^

 

Meni danas doktorka rekla da su češći simpromi posle revakcinacije nego posle prve doze.

 

Ja je pitao da li sutra mogu na planinarenje, odgovorila nipošto.

Edited by Anonymous
Link to comment
9 minutes ago, Valkyrie said:

To ti je u Srba izgleda neki vremenski milestone, taj br 40.

40 dana da se beba ne iznosi napolje

40 dana da se preminuli definitivno preseli na onaj svet 

40 dana da se vakcina primi u telou

.. 

narednih 6 nedelja je kljucno:D

Link to comment
3 minutes ago, vookela said:

Neko mi rece ili sam citao...da je tih 40 dana prekretnica u mozgu coveka da prihvati novu realnost, neki reset ili kako vec to nazvati...
 

 

Bojim se da su u pitanju biblijski motivi. Mojsije je postio 40 dana pre nego sto je sishao sa Sinaja noseci 15... ups... 10 Bozijih zapovesti, prorok Ilija je 40 dana picio po pustinji da bi postao prorok, Isusova kusnja u pustinji je trajala 40 dana a i toliko je hodao po zemlji mrtav dok se nije konacno uzneo na nebo.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

jel imao neko neke simpotme nakon drugog kineza? zena se revakcinisala pre nedelju dana i ima malo povisenu temperaturu sada, samo to od simptoma i onaj osecaj koji prati takvu temperaturu. 

koliko sam ja upucena, propratne reakcije se javljaju odmah nakon ili u prvih par dana posle vakcinacije, nije uobicajeno da se desavaju sa pauzom od 7 dana. valjalo bi to malo ispratiti.

 

ja sam posle prve doze imala bol duz cele ruke i malu temperaturu nekih dan i po. posle druge doze samo bol u ruci nekoliko sati. sta god da se desilo, kod mene se desilo posle prve doze :D

Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

I ja imam neku jezu veceras, sad nznm jel od vakcine, korone il sjebanosti nerava

Izmericu sutra T

radi te kinez :)

instalira apdejt protiv juznoafrickog, tad oce malo da najezi :happy:

Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

radi te kinez :)

instalira apdejt protiv juznoafrickog, tad oce malo da najezi :happy:

:D bar nesto

drug koji jutros rajfajzenovan kuka na bol ruke i osecaj samlevenosti..a vec ima antitela od decembra..

Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

:D bar nesto

drug koji jutros rajfajzenovan kuka na bol ruke i osecaj samlevenosti..a vec ima antitela od decembra..

nekima nikad dosta antitela :dry:

dve koleginice koje su imale koronu letos, posle prve doze sputnika rekle da nece primati 2. dozu. izlomio ih obe, dva dana nisu ustajale.

Link to comment

Za masovnu vakcinaciju najbolje je imati razmak izmedju doza od 3-4 mjeseca. Izrael bi sada poceo da revakcinise. Ali za testiranje vakcine u doba pandemije to nije dobro jer se gube 2-3 mjeseca i potencijalno milion zivota.

Stvarno je delikatna situacija i Oksfordska vakcina iako je generalno neuspjesan projekat je ipak donijela ovim svojim nespretnim ispitivanjem neke dokaze da je veci razmak ustvari dobra stvar sto se i potvrdjuje na terenu svakodnevno. Vjerovatno i manja doza za vise ljudi bi imala jos bolji efekat.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...