Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Just now, katana said:

Ja sam malopre vakcinisana u DZ Palilula, kinezom. Rekli mi hladne obloge ako bude neka neprijatnost na mestu uboda i nikako alkohol tri dana. Il četiri... Nisam više sigurna, al bilo je više od dva 😄

 

Ih, jednom muceniku u Siminoj se rekli da se ustrucava godinu dana. Mozda ima neke veze s tim sto je pre njega kod istog lekara usla njegova supruga.:laugh:

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

isto. setila sam se da pitam.

rekli su mi da u ponedeljak mogu da podignem potvrdu u siminoj.

jel neko od vas koji ste se vakcinisali 2 puta ima neki papir o svemu ovome?

Meni su posle prve doze dali cedulju na kojoj je bio datum za drugu dozu, nikakva potvrda nije stigla.

A kad sam otišla po drugu dozu dobila sam odštampanu potvrdu o vakcinaciji od lekarke koja me je primila, tako da sam prvo dobila potvrdu pa tek onda vakcinu.

Zbog toga što su lekari unosili sve podatke i štampali potvrde je drugi put išlo dosta sporo i pravila se gužva.

  • Hvala 1
Link to comment

Pozvana mi mater za sutra. Prijavila se za Fajzer, Sputnik i Modernu (ambiciozna) ali sad se premišlja da li da pita može li Sinofarm jer je "alergična na penicilin". Jedva je ubedih da nema nikakve veze to i da ćuti i ne kenja tamo mnogo inače će da je vrate nešpricanu kući. 

 

 

Tatu (Sputnik only) nisu zvali, naravno. 

 

Definitivno nije trebalo da biramo ništa nego kome šta zapadne i a u pm. 

Edited by Valkyrie
  • +1 6
Link to comment
3 hours ago, Joe D said:

i meni su na revakcinaciji rekli 7-10 dana. ne znam zasto, nigde drugde to nisam cuo. 

 

Ona doktorka na N1 je rekla 40 dana, što takođe niko nikad nije čuo. Struka se frlja podacima samo tako i nastavlja da ugrožava ljudske živote.

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Anonymous said:

 

Ona doktorka na N1 je rekla 40 dana, što takođe niko nikad nije čuo. Struka se frlja podacima samo tako i nastavlja da ugrožava ljudske živote.

 

Potpuno je neverovatno, bukvalno se nikad nije pominjao taj period od 40 dana, a sad to pominju maltene usput, kao nešto što se podrazumeva. I tako od 7-10 stigosmo do 40, valjda više neće produžavati. :dry:

 

Inače je malo bezveze da poziv stiže manje od 24h pre zakazanog termina. OK, subota je, ali imam i druge obaveze sutra popodne, srećom pa se poklopilo tako da ću taman moći da odradim vakcinaciju.

Link to comment
7 minutes ago, Anonymous said:

 

Ona doktorka na N1 je rekla 40 dana, što takođe niko nikad nije čuo. Struka se frlja podacima samo tako i nastavlja da ugrožava ljudske živote.

marija gnjatovic, koliko sam ja uspela da izguglam, jeste doktor nauka, ali tehnolog-mikorbiolog iz inep-a

tih 40 dana je izvukla iz pete, odnosno iz clanka o 2. fazi kineske vakcine, i to nikako nije relevantan podatak. ne mora da bude netacan, ali je vise improvizacija nego utemeljena preporuka.

za fajzer je revakcina na 21 dan, a imunitet negde oko 28 dana, tako kazu infografici koje smo i ovde gledali.

mislim  da je bezbedno cekati 2 nedelje da se izgradi neki imunitet od kineza, kao sto nam uglavnom i govore lekari nakon vakcinacije. isto tako je bezbedno ocekivati nesto slabiji imuni odgovor od vakcine sa inaktivisanim virusom (kineske) u odnosu na nove vakcine. kao sto sam vec rekla, dok je intenzitet virusa visok, ponasanje se ne menja mnogo - mozda smo samo nesto mirniji, ali mere zastite i dalje ostaju najpouzdanije sredstvo protiv korone.

 

ako smo nesto naucili tokom pandemije, to je da nije svaka struka podjednako strucna i da, ako hocemo da se ozbiljnije pozabavimo temom korone, moramo uloziti odredjeno vreme i vezbati se u prepoznavanju lose i senzacionalisticke "nauke". ako necemo da ulazemo vreme, sto je sasvim ok i za vecinu ljudi pametnije, ponasamo se zdravorazumski - ne rizikujemo dok nemamo vise informacija, kao i obicno u zivotu. nov virus, nove vakcine, kad smo cekali godinu dana, sacekacemo jos nekoliko meseci da vidimo sta i kako radi.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Samo nas sludjuju..ali, to  ti je kad imas net i miliajrdu razlivitih informacja..pre 20 godina, ne bi znali nista, samo da je opasno i da se lako prenosi..mutacije, siljci,anitela,sve bi to bili SF termini za nas...po meni, najbolji su oni, koji sve lepo objasne, kao Sekler za maske npr..ima takvih jos i po svetu, ali, oni ne piskaraju po twitteru 24/7, i nema ih u medjima uglavnom..

Edited by Misko
Link to comment

Tih 28 dana pominju i u UAR-u (za kineza i fajzera):

 

Quote

Both vaccines require two jabs spaced apart by 28 days, and 28 days after receiving the second shot, patients are no longer required to quarantine, but will still have to wear masks and practice social distancing, the country’s National Emergency Crisis and Disaster Management Authority has said.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...