Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

17 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Isto, desetak dana nakon vakcine pojavilo se neko peckanje u grlu. Sutradan i narednih par dana sline teku kao potok iz nosa, ne možeš ubrisati. Sad mi se pojavile neke kraste pored nosa od silnog brisanja. :dry:

 

Ala ga je smućkao Si.

Meni danas 15. dan od prve doze kineske, imam slicne simptome vec 2, 3 dana

Link to comment

Ja jutros dobio drugu dozu Rajfajzena™... Upozorili da dosta ljudi dobije temperaturu, malaksalost, i to traje 1 dan....

 

Eto, javljam sutra kakva je situacija...

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, gospa buba said:

momak zvan sinoc, vakcinisan u 12h, sajam. prijavio sve osim kineza, dobio kineza. long liv kung fu panda :D

sent from bubamoto
 

 

pgN1xBG.gif

  • Haha 3
Link to comment

Zvao kol centar da pitam za moje, zašto ih još nisu pozvali.

Kažu sve ok, na spisku su i pozvaće ih, ali su gužve velike a kreće i revakcinacija.

Reko ok, to sam znao i bez poziva. 

Link to comment
55 minutes ago, gospa buba said:

momak zvan sinoc, vakcinisan u 12h, sajam. prijavio sve osim kineza, dobio kineza. long liv kung fu panda :D

sent from bubamoto
 

 

Vara vas momak, sve je zaoukruzio. :fantom:

  • Haha 1
Link to comment

Nimalo optimisticni Dr Zujovic

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/zujovic-moguce-da-lekari-i-ovo-leto-provedu-u-skafanderima/

 

“Mislim da će Krizni štab biti neprijatno iznenađen brojem zaraženih tokom juna i jula…Zadržavam ozbiljnu dozu opreza da ovo neće biti kraj ove priče. Ljudi bi trebalo da budu umereni optimisti, ne bih voleo zbog kolega i sebe da jun, jul, avgust opet provodimo u skafanderima, a može lako da se desi takva situacija“, kaže.

 

On je objasnio da i ako bude dobar procenat vakcinisanih i ako kolektivni imunitet bude ostvaren sa 40 odsto ljudi koji su primili vakcinu, može da se desi visok broj obolelih svakog dana „jer ne znamo puno prirodu ovog virusa“. Dr je naglasio da su se ljudi koji su oboleli javljali i za mesec – dva po izlasku iz bolnice sa istim simptomima. „Moramo biti oprezni, ne smemo spuštati gard“.

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
12 minutes ago, ronin said:

Pa kakve to veze ima sa vakcinom? 

Ne znam, par ljudi ovde na forumu koji je primilo kinesku prijavilo je slicne simptome ~ 2 nedelje nakon prve doze. Pa mozda jeste simptomaticno... Takodje sam nesto citao da se antitela u stvari intenzivnije razvijaju tokom 3. nedelje od prve doze i onda 1. i 2. nedelje nakon 2. doze. 

Link to comment

Ako vam to nešto znači :

Posle 16 dana od vakcinacije moja žena (43), ja (47), tast i tašta (preko 75 godina starosti) ne osećamo niti smo osećali bilo kakve tegobe, temperature itd. Žena se žalila samo na mali bol u ramenu samo tog dana kada je primila vakcinu i to je to.

 

brat Si je u pitanju.

Edited by BlackGeorge
  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Ne znam, par ljudi ovde na forumu koji je primilo kinesku prijavilo je slicne simptome ~ 2 nedelje nakon prve doze. Pa mozda jeste simptomaticno... Takodje sam nesto citao da se antitela u stvari intenzivnije razvijaju tokom 3. nedelje od prve doze i onda 1. i 2. nedelje nakon 2. doze. 

Ja sam jedan od njih... stomacne tegobe, buckanje po crevima , blago povisena temperatura i jedan dan osecaj malo jaceg umora.

Link to comment
10 minutes ago, cartman said:

Ja sam jedan od njih... stomacne tegobe, buckanje po crevima , blago povisena temperatura i jedan dan osecaj malo jaceg umora.

i ja :( neposredno nakon primanja vakcine spavala sam sigurno 10 sati, potpuna smlaćenost. u narednim danima gastro tegobe, da bi 11 dan od vakcinacije počelo grlo da me boli, temp 37.4 i evo traje i dalje, s tim što nemam više temp samo neko grebuckanje i golicanje grla. postoji i mogućnost da sam se i u mintajmu zarazila, i eto kako sam čekala vakcinu ko ozebao sunce sad čekam sredinu nedelje da uradim IgM antitela da bih znala šta mi je dalje činiti :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...