Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

5 hours ago, Apollo Creed said:

Jebo ovog kineza,počelo grlo da me boli:happy:

 

Isto, desetak dana nakon vakcine pojavilo se neko peckanje u grlu. Sutradan i narednih par dana sline teku kao potok iz nosa, ne možeš ubrisati. Sad mi se pojavile neke kraste pored nosa od silnog brisanja. :dry:

 

Ala ga je smućkao Si.

Link to comment

Šta vam je sad svima :blink: ?

Jesam li ja za sada najstarija na forumu koja je čipovana ?

A kao da su mi ubrizgali bogojavljensku vodicu :D. Videčemo šta će biti posle druge doze ?

 

Link to comment

Mozda se i EMA oglasi uskoro, bio bi red :D

 

Mađarski Centar za javno zdravlje odobrio je rusku vakcinu protiv koronavirusa, saopštilo je tamošnje Ministarstvo zdravlja.

„Nacionalni centar za javno zdravlje završio je zvanično testiranje… Vakcina (Sputnjik V) može da se daje ljudima“, izjavio je mađarski ministar zdravlja Mikloš Kasler.

Link to comment

Kurc želi da se ruska i kineska vakcina protiv korona virusa proizvode i u Austriji

Quote

Austrijski kancelar Sebastijan Kurc izjavio je danas kako želi da se ruska i kineska vakcina protiv korona virusa proizvode i u Austriji, javila je agencija Hina prenoseći njegovu izjavu za nedeljno izdanje nemačkog dnevnika Di Velt (Die Welt).

 

„Uslov za proizvodnju je izdavanje dozvole za ove vakcine i u Evropskoj uniji. Tada bi Austrija sigurno pokušala da proizvodne kapacitete kod austrijskih kompanija stavi na raspolaganje za proizvodnju ruske i kineske vakcine“, rekao je Kurc.

On je objasnio kako je u ovom trenutku najvažnije da se u najkraćem mogućem obezbedi što je više moguće sigurnih vakcina.

Austrijski kancelar je rekao da on sam ne bi imao ništa protiv da se vakciniše ruskom ili kineskom vakcinom.

„Kod vakcina se pre svega radi o efikasnosti, bezbednosti i dostupnost, a ne o geopolitičkim borbama“, ocenio je Kurc.

On je Evropskoj agenciji za lekove (EMA) zamerio sporost i suvišan birokratski pristup u procesu izdavanja dozvole za vakcine, naglašavajući da je „taj proces izvan EU puno brži“.

Po oceni austrijskog kancelara, popuštanje epidemiološke situacije nastupiće u leto, ali će sledeći meseci teški.

Austrija je najavila da će od ponedeljka ublažiti epidemiološke mere i dozvoliti rad frizerima, muzejima i maloprodajnim objektima.

Vlasti u nemačkoj pokrajini Bavarskoj, koja se graniči s Austrijom, kritikovale su najavljeno popuštanje zbog bojazni da bi to moglo ugroziti trenutni pad broja novozaraženih u Nemačkoj, navodi Hina.

 

Link to comment

Sad slušala nekog docu koji uopšte ne preporučuje da se rade antitela i na taj način tumači imunitet jer to nije moguće uraditi kako treba. Jer, celularni imunitet se ne može izmeriti. Može samo humoralni.

E sad, negde na netu sam naišla na prepisku sa nekim lekarom koji tvrdi nešto u fazonu da kineska vakcina ne daje celularni imunitet, što meni deluje sasvim bzvz ili sam nešto skrooooz potpuno ukapirala :blink:

Link to comment

Vakcina?

 

Ono što smo kao deca primali?

 

Jbg, ja računam da je do sada najmanje 30% nacije bilo pozitivno što znalo što ne znalo i sad ovih još 40% da se čipuje ja na zelenoj grani sas slaninu, beli luk, šljivku i light bela vina a i ako zapane pa nisam ni ja najgori da ne preživim,zar ne?

Link to comment
26 minutes ago, dùda said:

Sad slušala nekog docu koji uopšte ne preporučuje da se rade antitela i na taj način tumači imunitet jer to nije moguće uraditi kako treba. Jer, celularni imunitet se ne može izmeriti. Može samo humoralni.

E sad, negde na netu sam naišla na prepisku sa nekim lekarom koji tvrdi nešto u fazonu da kineska vakcina ne daje celularni imunitet, što meni deluje sasvim bzvz ili sam nešto skrooooz potpuno ukapirala :blink:

tako kazu za kineza.

 

edit: pominju se i neke b celije, doduse, al nisam imala vremena time da se bavim ovih dana. a tek sam malo zapamtila one t celije...

Edited by Aleksija
Link to comment
45 minutes ago, Aleksija said:

tako kazu za kineza.

 

edit: pominju se i neke b celije, doduse, al nisam imala vremena time da se bavim ovih dana. a tek sam malo zapamtila one t celije...

očigledno smo čitale isto štivo :D

 

mada, to sam samo na jednom mestu pročitala i posle nekih guglanja, to mi zapravo deluje poprilično nelogično, ali sada prekidam svoje interesovanje na tu temu 

zapravo mislim i da je greška da se neko kome to nije struka (moj slučaj recimo :D) bavi time, jer je materija stručna i laik može samo da dođe u zabunu takvim pristupom.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...