Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Hvala, sjano napisan članak, pun informacija. Pomislio sam da možda u prvom delu malo više hvale Sputnik V, da su pristrasni, ali posle kad opisuju stanje u državi, kako je velika većina ljudi nesvesna kakvu opasnost virus predstavlja, svakako nisu. Kao Srbiju da opisuju. Ovaj deo je posebno strašan (možda nekog natera da pročita ceo, prilično dugačak, tekst):

 

It looks absurd: the daily excess mortality from Covid-19 in recent months is 
approximately equal to the daily Soviet losses in the Battle of Stalingrad. 
But this is life: our population suffers losses of the level of a world war, 
because they simply do not know about the very fact of such losses.

 

  • +1 1
Link to comment

neuporedive stvari, većini umrlih od korole je život skraćen za cca 5 godina, većini poginulih u ww2 za 50 godina, takođe svakoga dana nas je 220000 više na planeti, hvala africi i aziji :dry:

Link to comment
54 minutes ago, gone fishing said:

neuporedive stvari, većini umrlih od korole je život skraćen za cca 5 godina, većini poginulih u ww2 za 50 godina

I ovo je svakako tačno, mada mislim da je poenta bila sagledati koliki je to broj ljudi.

Edited by MrIncredible
Link to comment
1 minute ago, Misko said:

Pa, prosecne godine umrlih od kovida su valjda 70, 75, pa nagore..iako naravno, umiru i mnogo mladji i zdravi...

Pa to pitam, ja tu statistiku nigde nisam video 

Link to comment

Pa, narodno je verovanje, mada, ima i ljudi iz struke koji tako kazu, onaj   Radman,meni je  to krajnost inace, ne volim nijednu krajnost, ni prtereano zastrasivanje koje je opet aktuelno s ovim novim sojevima, ni nestorvic filozofiju, da odkovida umiru ljudi koji bi inace uskoro umrli, starkelje..

Edited by Misko
  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Svemir Zeka said:

 

 Generalno alkohol umanjuje dejstvo bilo koje vakcine, kažu oni koji se razumeju. 

Koji se razumeju u šta?:ohmy: Mislim, očigledno više znaju od samih proizvodjača vakcina.

Link to comment
9 hours ago, aram said:

Pa to pitam, ja tu statistiku nigde nisam video 

U farncuskoj prosjecna starost umrlih je 82 godina. A 50% umrlih ima >85 godina. 

80% >75 godina

93%> 65 godina

5% < 55 godina

 

Slicne su cifre i u engleskoj.

  • +1 1
Link to comment

u srbiji - presek od 17. decembra

 

Quote

Prosečna starost osoba sa smrtnim ishodom među potvrđenim slučajevima je 70 godina. Prema podacima koje je dobio Danas, najmlađa preminula osoba imala je 25 godina, a najstarija 100.

„Uzrasna grupa 70 i više godina zauzima najveće učešće u strukturi registrovanih smrtnih ishoda među osobama sa potvrđenom infekcijom COVID-19 sa 56 odsto, zatim uzrasna grupa 60-69 godina sa 27 odsto. Smrtni ishodi nisu registrovani u uzrasnoj grupi 0 do 19 godina“, navodi se u odgovoru Batuta.

ne znam da li ima nesto novije, prema mom iskustvu, nazalost, deluje da moze da bude samo jos nepovoljije sto se tice prosecne starosti nakon ovog poslednjeg talasa.

mada, ne znam da li nase zvanicne podatke treba gledati u bilo kom segmentu, pa i u ovom.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja znam za dvoje njih koji su preminuli od ugrusaka, nekoliko nedelja nakon prelezanog kovida. Jedna '82. godiste, radioloskinja, drugi je '75. godiste. Tada jos nisu radili D dimer obolelima. Nijedna od te dve smrti nije registrovana kao kovid.

 

Link to comment
18 minutes ago, Apollo Creed said:

Jebo ovog kineza,počelo grlo da me boli:happy:


I tebe, a? :D 

Nedelju dana sam bio bolestan, prvo sam kontao da je reakcija na vakcinu (pocelo da me boli grlo i da imam temp do 37.5... 2 dana nakon pelcovanja) pa sam poj'o kutiju panklava i tek sad sam dos'o sebi. Neka zesca prehlada me spicila (testirao se, negativan), nisam pre ovoga popio antibiotik 10 godina. 

Edited by Plajvi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...