Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

mi smo vise 4. faza, s tim sto je treca preskocena - odnosno, ne znaju joj se rezultati. onako neka medjufaza.

uae inace pocinju vakcina turizam, procitah negde - nude aranzman sa ukljucenim kinezom, navodno.

 

@InvisibleLight mislim da je sada svima na 3 nedelje, meni je receno izmedju 2. i 4. tada su jos postojala neka miksovana uputstva o tajmingu za drugu, ali mislim da je sada uniformno, tri nedelje.

  • Hvala 1
Link to comment

Рече неки ћата на ТВ да ће 2. доза бити тачно за три недеље. Буквално исти дан. Слаће опет смс поруке пред ревакцинацију.

  • Hvala 2
Link to comment
22 minutes ago, InvisibleLight said:

Jel su svi posle kineza dobili 3 nedelje razmaka do druge?

Mojoj mami i svima taj dan rekli za 4 nedelje, a od sl.dana krenuli na po 3.

Ne znam sta je kao bolje..

Ja sam prvu dozu primila 23. 01.

Dali mi neko ceduljče gde piše da je revakcinacija 13. 02.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

pa nije bas tako, evo sad cujem da razne firme - drzavne i privatne u roku od 5-6 dana dobijaju mogucnost da se njihovi zaposleni prijave i dobiju vakcinu. bracni par u tridesetim iz beograda se tako juce vakcinisao. moje kolege, prijavljene mnogo pre njih, jos uvek ne.

 

Kako ovo funkcioniše u praksi, znaš li (ili zna li neko)? Kako i kome se prijavljuje itd..?

Link to comment
3 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Kako ovo funkcioniše u praksi, znaš li (ili zna li neko)? Kako i kome se prijavljuje itd..?

nemam pojma. doduse, ovaj konkretan primer za koji znam je vezan za medije, tako da mozda ima veze sa onim sto su novinari (i srodna zanimanja) ubaceni u prioritete.

 

Link to comment
4 minutes ago, Aleksija said:

 novinari (i srodna zanimanja) ubaceni u prioritete.

 

ne veruj baš svemu što pročitaš u medijima

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Koliko i jednih i drugih se prijavilo za vakcinu? Ovde su ljudi padali u nesvest i cudili se s punim pravom koliko se mali procenat zdravstvenih radnika prijavio za vakcinu.

Dva primera, u bolnici od 700+ zaposlenih za prvi talas vakcinisanja se prijavilo 130 ljudi(toliko nas na spisku za revakcinu bilo)

 

U Mitrovici radi oko 900 prosvetara, za prvi talas se prijavilo toliko da su svi stali u kombi da se odvezu na vakcinašenje.

 

2 hours ago, Aleksija said:

 

 

A stiže mejl jutros:

 

Screenshot_2021-02-05-22-44-57-028_com.google.android_apps_docs.editors_docs.thumb.jpg.3d69843fb9396113b20586857847128d.jpg

 

 

Znači Fajzer sa -80 čuvanjem se mogao deliti po punktovima a Sputnjik jok? Ne bi se čudio da je zainteresovanost manja od onih za Fajzer. Ili ih realno više i zabole da se cimaju nego ajmo svi, danas obavešteni, imate fore danas i sutra, jepte se kmetovi.

Edited by desboj
Ne znam da obrišem slučajno kvotovan aleksijin post
  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
30 minutes ago, desboj said:

Dva primera, u bolnici od 700+ zaposlenih za prvi talas vakcinisanja se prijavilo 130 ljudi(toliko nas na spisku za revakcinu bilo)

 

U Mitrovici radi oko 900 prosvetara, za prvi talas se prijavilo toliko da su svi stali u kombi da se odvezu na vakcinašenje.

 

pa eto, utoliko je zanimljivije sto ne zovu ove sto su se prijavili odavno. 

 

  • +1 2
Link to comment
58 minutes ago, Aleksija said:

pa eto, utoliko je zanimljivije sto ne zovu ove sto su se prijavili odavno. 

 

zato shto je izgubljena ovca draza od neizgubljene :hihi:

Link to comment

Danas u Konzilijumu pitam tehničara- da li ste se vakcinisali- nije, razmišlja.

Mogu imati sertifikate u standarde kakve hoćeš, imala sam osećaj kao da sam ušla u seosku ambulantu  u kojoj brica  glumi zubara. Više im tamo neću otići.

 

 

 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...