Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 minute ago, dragance said:


Meni više izgleda da je Srbija poslužila kao kunić za kinesku vakcinu, da pokaže ostalim nacijama da radi. Samo lični utisak. 

sa 500 k vakcinisanih i eventualnim popustanjem mera, nema sanse da se vidi efekat vakcina - posto za sada nisam primetila da imaju bilo kakav nacin pracenja vakcinisanih. mozda bude posle 2. doze, a svakako nece.

 

4 minutes ago, harper said:

 

Koliko i jednih i drugih se prijavilo za vakcinu? Ovde su ljudi padali u nesvest i cudili se s punim pravom koliko se mali procenat zdravstvenih radnika prijavio za vakcinu. Svi oni koji se tada nisu prijavili nego su cekali da vide kako ce da prodju drugi sada mogu da ga duvaju sa svojim prioritetnim statusom. Ko ih jebe. Meni je samo zao ovih ljudi koji su se odmah prijavili i jos uvek nisu dobili termin, za svakog od njih se nadam najiskrenije da ce koliko sutra biti vakcinisani. Za ove koji su mudrijali da je vakcina neispitana i da ce Bil Gejts da ih cipuje pa pozurili da mahnu svojim prioritetom kad su videli da se vakcinisani nisu pretvorili u hodajuce radio predajnike me zabole.

pa nije bas tako, evo sad cujem da razne firme - drzavne i privatne u roku od 5-6 dana dobijaju mogucnost da se njihovi zaposleni prijave i dobiju vakcinu. bracni par u tridesetim iz beograda se tako juce vakcinisao. moje kolege, prijavljene mnogo pre njih, jos uvek ne.

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

Koliko i jednih i drugih se prijavilo za vakcinu? Ovde su ljudi padali u nesvest i cudili se s punim pravom koliko se mali procenat zdravstvenih radnika prijavio za vakcinu.

 

Svi oni koji se tada nisu prijavili nego su cekali da vide kako ce da prodju drugi sada mogu da ga duvaju sa svojim prioritetnim statusom. Ko ih jebe.

 

Meni je samo zao ovih ljudi koji su se odmah prijavili i jos uvek nisu dobili termin, za svakog od njih se nadam najiskrenije da ce koliko sutra biti vakcinisani.

 

Za ove koji su mudrijali da je vakcina neispitana i da ce Bil Gejts da ih cipuje pa pozurili da mahnu svojim prioritetom kad su videli da se vakcinisani nisu pretvorili u hodajuce radio predajnike me zabole.

 

bold1   nemam pojma, znam za primer moje snaje koja radi u prosveti, njima su rekli da treba da se vakcinisu, ko zeli, jos pre 3 nedelje, jos se nije vakcinisala

 

bold2 ljudi sa hronicnim i autoimunim bolestima, dijabetesom recimo, su sa pravom zabrinuti. Moja zena recimo, ceka da vidi kako ce se vakcine pokazati, nije se prijavila, a nece ni da se gura "preko reda". Kad pozeli, prijavice se, posto je to individualna odluka i nje i lekara i prosvetara i svakog drugog.

 

bold3 hvala i ja se nadam da ce me uskoro pozvati,  s obzirom da sam se prijavio drugog dana, mada je to mozda i sebicno od mene, posto imam antitela. Vrlo sam strpljiv, sto mi nije odlika inace, da sacekam Fajzera, bas zbog antitela. Dr mi je rekla da ne zurim i da nema potrebe pre kraja februara da se vakcinisem. Tako ce izgleda i biti.

 

bold4 slazem se

Link to comment

e da, slazem se i ja sa harperom, nemam mnogo empatije za ove koji su cekali da vide sta ce biti sa nama, vakcinisanima. no ne sumnjam da ce oni, kad/ako se odluce, vrlo lako naci nacin da se vakcinisu u zadovoljavajucem roku. bar ako je suditi po mojim poznanicima te fele.

Link to comment
8 minutes ago, Aleksija said:

sa 500 k vakcinisanih i eventualnim popustanjem mera, nema sanse da se vidi efekat vakcina - posto za sada nisam primetila da imaju bilo kakav nacin pracenja vakcinisanih. mozda bude posle 2. doze, a svakako nece.

 

pa nije bas tako, evo sad cujem da razne firme - drzavne i privatne u roku od 5-6 dana dobijaju mogucnost da se njihovi zaposleni prijave i dobiju vakcinu. bracni par u tridesetim iz beograda se tako juce vakcinisao. moje kolege, prijavljene mnogo pre njih, jos uvek ne.

pa neke forumaše su zvali dan, dva posle čipovanja da pitaju za zdravlje, takođe očekujem da će kineze pre 2 doze pitati za neželjene efekte 1 doze, dalje kako se ljudi budu razboljevali i dospevali u bolnice očekujem da će ih pitati da li su, kada i sa kojom vakcinom čipovani, eto i tu korisnih podataka o efikasnosti vakcina već do 1 aprila :happy:

Link to comment
2 minutes ago, gone fishing said:

pa neke forumaše su zvali dan, dva posle čipovanja da pitaju za zdravlje, takođe očekujem da će kineze pre 2 doze pitati za neželjene efekte 1 doze, dalje kako se ljudi budu razboljevali i dospevali u bolnice očekujem da će ih pitati da li su, kada i sa kojom vakcinom čipovani, eto i tu korisnih podataka o efikasnosti vakcina već do 1 aprila :happy:

kod nas nisu davali cak ni potvrdu da smo primili prvu dozu, intenzivno se pitamo ovih dana svi jesmo li uopste ubelezeni i hoce li nas iko zvati :D

Link to comment
35 minutes ago, Aleksija said:

a 500 k vakcinisanih i eventualnim popustanjem mera, nema sanse da se vidi efekat vakcina - posto za sada nisam primetila da imaju bilo kakav nacin pracenja vakcinisanih. mozda bude posle 2. doze, a svakako nece.

 

Mozda su lekari dobili uputstvo da pitaju eventualne pozitivne da li su vakcinisani, kada i koju su sertiju dobili. To bi bilo vrlo jednostavno za pracenje te ako na 500K imas 100 zarazenih odredice koji je procenat uspesnosti vakcine. Tako testiranje radi. Kada je dobrovoljno i kad se zna da je testiranje. I ako postoji kontrolna grupa. Za koju nismo sigurni da ne postoji, zar ne?

Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:

 

I ako postoji kontrolna grupa. Za koju nismo sigurni da ne postoji, zar ne?

najbolje da ima i placebo :rolf:

 

to bi bio 1 spektakl :blink:

  • Haha 7
Link to comment
24 minutes ago, Aleksija said:

kod nas nisu davali cak ni potvrdu da smo primili prvu dozu, intenzivno se pitamo ovih dana svi jesmo li uopste ubelezeni i hoce li nas iko zvati :D

Boli te uvo

sad se pravi luda pa primi 3 doze :)

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, Aleksija said:

kod nas nisu davali cak ni potvrdu da smo primili prvu dozu, intenzivno se pitamo ovih dana svi jesmo li uopste ubelezeni i hoce li nas iko zvati :D

ma ko će pratiti neželjene efekte kod pola miliona, nepraktično i nepotrebno, kontrolna grupa od 10k je sasvim zadovoljavajuća :D

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

najbolje da ima i placebo :rolf:

 

to bi bio 1 spektakl :blink:

 

Vidi, ja znam da je vememah valjda postavljao podatke o uspesnosti vakcine u UAE, koliko se secam i da su na tragu onoga sto sinofarm kaze a to je preko 90%. Ja bilo koju studiju da sam citao morala je da postoji placebo grupa jer je drugacije svakako nerelevatno. Ne ulazi u teorije zavera, samo sam isao putem kako pratiti koliko je uspesna vakcina.

Link to comment

Jel su svi posle kineza dobili 3 nedelje razmaka do druge?

Mojoj mami i svima taj dan rekli za 4 nedelje, a od sl.dana krenuli na po 3.

Ne znam sta je kao bolje..

Link to comment
1 minute ago, Zlurad said:

 

Vidi, ja znam da je vememah valjda postavljao podatke o uspesnosti vakcine u UAE, koliko se secam i da su na tragu onoga sto sinofarm kaze a to je preko 90%. Ja bilo koju studiju da sam citao morala je da postoji placebo grupa jer je drugacije svakako nerelevatno. Ne ulazi u teorije zavera, samo sam isao putem kako pratiti koliko je uspesna vakcina.

Pa placebo ide za trial

Mi nismo, bar ne zvanicno

Link to comment
8 minutes ago, Zlurad said:

 

Vidi, ja znam da je vememah valjda postavljao podatke o uspesnosti vakcine u UAE, koliko se secam i da su na tragu onoga sto sinofarm kaze a to je preko 90%. Ja bilo koju studiju da sam citao morala je da postoji placebo grupa jer je drugacije svakako nerelevatno. Ne ulazi u teorije zavera, samo sam isao putem kako pratiti koliko je uspesna vakcina.

znam ja shta ti prichash. klinichka studija, kad se radi kako treba, ukljuchuje prethodnu dijagnostiku, traje sigurno sat i vishe po uchesniku, od kog vremena se najvishe potroshi na chitanje ugovora, postavljanje pitanja i potpisivanje. pod tim uslovima klinichka studija sa pola miliona uchesnika traje do daleko u buducnost i zavrshava se negde oko jueses enterprajza. novo vreme, nova navika. realno.

 

ova ovakva masovna faza bi imala smisla da su oni pre toga uradili i placebo na nekom razumnom uzorku, ali onda bi vec imali neku statistiku, a ne ko zmija noge.

 

s tim shto u mom iskustvu i ta faza bez placeba isto ima kofer papira na potisivanje i vrlo jasno definisana prava i obaveze svih strana koje uchestvuju.

Edited by gospa buba
Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

Pa placebo ide za trial

Mi nismo, bar ne zvanicno

 

Zvanicno je Srbija ekonomski tigar i uskoro ce granice da budu prepune Nemaca koji dolaze na arbeit. Sve je relativno :lolol:

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...