Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Neko je pitao da li je moja (lepa) fizioterapeutkinja dobila drugu dozu fajzera, jer je fasovala kovid 6 dana nakon prve doze. Odgovor je da će primiti drugu dozu kao što je bilo i predvidjeno 12 nedelja nakon prve doze, znači negde u martu.

  • Hvala 1
Link to comment

Kako god trajalo je samo nekoliko dana i mogao je da se bocne ko kod je hteo. 

To je bilo poštenije nego što je sada isto to uz telefonske pozive, znam iz prve ruke. 

 

Ne znam zbog čega je bitniji ovaj zvanični i kraći deo? 

 

 

 

Link to comment
45 minutes ago, duma said:

tom jebenom kineskom kojom je mogao da se vakciniše ko god je hteo.

 

 

 

Ovo je laz koja se suvise cesto ponavlja i na FBku i ovde. Ja prijavljen za sve vakcine od prvog dana, javi mi se na priv da ti posaljem e-mail od 11.1 koji to potvrdjuje. Jos nikakvog poziva nije bilo...

Mogao sam se vakcinisati da sam se gurao preko reda i pravio lud da su me zvali ko neki, il da sam cekao satim na sajmu tih par dana kad je bilo free for all...

Znam mnoge starije sa istom pricom. To sto je pola foruma vakcinisano bilo kao medicinari, bilo kao zaposleni u nekim drzavnim preduzecima je druga prica...

Link to comment
22 minutes ago, Spooky said:

Ovo je laz koja se suvise cesto ponavlja i na FBku i ovde. Ja prijavljen za sve vakcine od prvog dana, javi mi se na priv da ti posaljem e-mail od 11.1 koji to potvrdjuje. Jos nikakvog poziva nije bilo...

Mogao sam se vakcinisati da sam se gurao preko reda i pravio lud da su me zvali ko neki, il da sam cekao satim na sajmu tih par dana kad je bilo free for all...


 

Link to comment
3 hours ago, zoki said:

Pala druga doza Rajfajzena! Već bi sutra da proverim antitela ali ipak čekam par nedelja..

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Znaš da (makar koliko je meni poznato), niko u Srbiji ne radi test na IgG S proteine? Tako da ne možeš ni videti nivo antitela (standardnim testovima).

  • +1 1
Link to comment

U unutrašnjosti™ je došlo do ozbiljnog zastoja:

 

Direktor Doma zdravlja dr Aleksandar Pajović izjavio je da i u Čačku trenutno nema vakcinacije i da se čekaju spiskovi iz Beograda, nakon čega će se znati kada će postupak imunizacije biti nastavljen. On je najavio da će u ponedeljak početi revakcinacija osoba koje su primile prvu dozu. Nadležni kažu da su obezbeđene doze za revakcinaciju.

 

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/masovna-vakcinacija-kao-da-je-stala-u-centralnoj-srbiji/

 

Slično je i u Užicu, uopšte ne radi  GKC,  koji je bio punkt za masovnu vakcinaciju (juče nije radio) i niko ništa ne zna i ne saopštava zvanično. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

za mlade, zdrave i snalazljive (beskrupulozne) sve u srbiji funkcionise odlicno.

 

Kad sam ja vodio kevu da se vakcinise bilo je more penzionera s njom. Naime, u Domu zdravlja u Siminoj u prepodnevnim satima su se vakcinisali samo seniori, koliko sam mogao da vidim nije bilo nikog ko je imao manje od 70 godina zivota. Za njih je sistem takodje funkcionisao iako nisu ni mladi, ni zdravi, ni snalazljivi (beskrupulozni). Meni je apsolutno neobjasnjivo i neprihvatljivo to kako je moguce da od opstine do opstine budu tolike razlike cak i u najelementarnijim segmentima organizacije. Moja teorija je da se desila stara "dobra" navika srpske organizacije, da se postavi nedovrseni sistem koji u velikoj meri zavisi od lokalnog ljudskog faktora i da su se pojavili problemi onde gde je taj faktor zakazao. Nemoguce je na neki drugi nacin objasniti ovoliko razlicita iskustva i locirati ih lokalno, da je jedan um stajao iza ovoga veca verovatnoca bi bila da ce se problemi pojaviti neselektivno kroz citav sistem.

 

Na primer, apsolutno mi je nejasno kako je moguce da u mnogo manjim i slabije naseljenim opstinama (Stari Grad) tri ili cetiri lekara opsluzuju jedan punkt za vakcinisanje a na mnogo vecim (Novi Beograd, Zemun) samo jedan. Ne znam kome je uopste moglo da padne na pamet da je to dobar nacin da se distribuiraju resursi ali posledica toga je da je protok vakcinisanih neuporedivo frekventniji na Starom Gradu nego, na primer, u Zemunu (broj stanovnika + protocnost sistema). 

  • +1 3
Link to comment

Dakle, niko ne pridikuje ljudima koji su se vakcinisali.
Problem je priča da je sve dobro organizovano.
Naravno da nije.
E onda se vuče priča "šta očekujete od radikala".
Pa hajde sad da budemo zahvalni što uopšte dišemo jer ni to ne treba očekivati od radikala?

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

@harper, totalno se slažem sa ovim

mog muža (65+) su zvali drugi dan nakon što se predomislio  (za kineza :D), opština sg, a njegovu sestru, koja je 75+. opština zvezdara, od samo starta prijavljena i rekla da joj je svejedno šta će da primi, zvali su sigurno 10-tak dana posle. a da ne spominjem da bi moga muža zvali ko zna koliko ranije da je imao štikliranog i kineza

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Neko je pitao da li je moja (lepa) fizioterapeutkinja dobila drugu dozu fajzera, jer je fasovala kovid 6 dana nakon prve doze. Odgovor je da će primiti drugu dozu kao što je bilo i predvidjeno 12 nedelja nakon prve doze, znači negde u martu.

Ja pitala.

Hvala :)

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Neko je pitao da li je moja (lepa) fizioterapeutkinja dobila drugu dozu fajzera, jer je fasovala kovid 6 dana nakon prve doze. Odgovor je da će primiti drugu dozu kao što je bilo i predvidjeno 12 nedelja nakon prve doze, znači negde u martu.

 

Pomešao si nešto...pitali su da okačiš njenu sliku...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...