Jump to content

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

58 minutes ago, dùda said:

mene, istini za volju, ova vakcinometrija opasno smara, te molim  forum (ovo sveto mesto :D) da se to barem ovde ne poteže

 

to što mi imamo vakcine, ne znači ama baš ništa, ako se ne vakcinišu svi, odnosno velika većina

to kako važi za srbiju, tako važi i za naše okruženje, te nisam ni malo srećna što vakcina nema u bosni, makedoniji i u crnoj gori, maltene uopšte, ako sam dobro ispratila

 

moje okruženje i ja, već po malo matori i dobrano oslabljenih nerava zbog ove pandemije, smo se vodili parolom (promovisanom od mnogih lekara) ''najbolja je vakcina koja prva do vas dođe'' i na taj način smo se i ponašali

 

ali kakve vajde od toga, ako se što pre, ceo svet ne vakciniše ? hoćemo li se zatvarati svako u svoje obore ? (eno merkelova hoće da prizemlji sve avione)

da li  neko zbilja misli da će za grčku vredeti antigenski test, ako se ova boleština ne zaustavi ? kako ćemo živeti ? onako kako smo navikli, svakako ne.

 

zato m je poražavajuća i cela ova globalna priča oko vakcina

užasan poraz čovečnosti, ako mene neko pita

globalizam, my ass

 

 

36 minutes ago, djili said:

Globalizacija se i odnosi na pravljenje para za privilegovane, nije o covjecnosti.

 

A da ovo prestane citav svijet ce morati da se vakcinise, herd immunity za planetu. Ni bogati dio svijeta nece moci drugacije da se zastiti I sigurno su lideri svjesni toga, samo koliko ce trebati da se dogovore kako.

Kako to pricate o globalizaciji pobogu, fasisti, rasisti, primitvci jedni, vi tako o divnoj i idilcnoj EU:D..kad sam ja pisao da nas je globalizam i doveo dovde, nazivan sam debilom

Link to comment
58 minutes ago, dùda said:

mene, istini za volju, ova vakcinometrija opasno smara, te molim  forum (ovo sveto mesto :D) da se to barem ovde ne poteže

 

to što mi imamo vakcine, ne znači ama baš ništa, ako se ne vakcinišu svi, odnosno velika većina

to kako važi za srbiju, tako važi i za naše okruženje, te nisam ni malo srećna što vakcina nema u bosni, makedoniji i u crnoj gori, maltene uopšte, ako sam dobro ispratila

 

moje okruženje i ja, već po malo matori i dobrano oslabljenih nerava zbog ove pandemije, smo se vodili parolom (promovisanom od mnogih lekara) ''najbolja je vakcina koja prva do vas dođe'' i na taj način smo se i ponašali

 

ali kakve vajde od toga, ako se što pre, ceo svet ne vakciniše ? hoćemo li se zatvarati svako u svoje obore ? (eno merkelova hoće da prizemlji sve avione)

da li  neko zbilja misli da će za grčku vredeti antigenski test, ako se ova boleština ne zaustavi ? kako ćemo živeti ? onako kako smo navikli, svakako ne.

 

zato m je poražavajuća i cela ova globalna priča oko vakcina

užasan poraz čovečnosti, ako mene neko pita

globalizam, my ass

 

 

Nije ama baš ništa, jasno je da se u tom slučaju neće zaustaviti pandemija, ali bih tad bar mogao bezbedno da se viđam sa vakcinisanim prijateljima, da ne budem u frci na poslu što je u firmu uletela neka antivakserska budala, moglo bi se i neku kafanu sesti.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, adam said:

jebote, zaraticemo oko tih vakcina. sve vlasti su govna neopevana, samo da navuku za svoja biracka tela. ovo je kao na pocetku kad su jedni drugima krali opremu koja je stizala na razne aerodrome.

 

ljudi (nauka) radili kao konji, ni jeli ni spavali godinu dana da bi sto pre napravili vakcinu a govna nisu ni pokusala da se dogovore kako da sto racionalnije razbacaju to po planeti da ima smisla i da se sto pre ratosiljamo bede. nego se sad kolju i hvataju za gushe da bi opstali u sledecoj turi izbora. svi su kolektivno zasluzili najmanje debelu robiju. al zaboravicemo mi to kao sto zaboravljamo i sve ostalo.

 

mozda su u pravu razni mizantropi koji nit glasaju nit se oglasavaju nego imaju svoj babl i u njemu zivot provedu. i zabole ih i za ljude i za decu i za planetu i za buducnost. cenim da cu posle ovog iskustva i ja tako.

ja sam, gledajuci kakvi su ljudi u ovoj pandemiji, resio da nemam decu..

  • +1 1
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

 

Nije ama baš ništa, jasno je da se u tom slučaju neće zaustaviti pandemija, ali bih tad bar mogao bezbedno da se viđam sa vakcinisanim prijateljima, da ne budem u frci na poslu što je u firmu uletela neka antivakserska budala, moglo bi se i neku kafanu sesti.

Na kratke staze je korist.

Ali što više obolelih, veća mogućnost za mutacije. Na kraju će sigurno doći i neka dosta drugačija, gde neće pomagati trenutne vakcine i onda smo opet na dnu brda sa još većim kamenom.

 

 

Link to comment

Ovaj virus stalno mutira i ako nastavi da cirkulise moguc i jos gori scenario to jest da ove danasnje vakcine ne djeluju vise.

 

Zbog toga je vazno da se sto vise ljudi vakcinise.

 

Kako smo poceli (bitka za vakcine) ovaj gori scenario je sasvim moguc 

 

edit: napisah isto sto i dùda 

Edited by borris_
Link to comment
27 minutes ago, dùda said:

Na kratke staze je korist.

Ali što više obolelih, veća mogućnost za mutacije. Na kraju će sigurno doći i neka dosta drugačija, gde neće pomagati trenutne vakcine i onda smo opet na dnu brda sa još većim kamenom.

 

 

 

A možda mutira u nešto sasvim bezopasno. Bavimo se hipotezama. Svaka vakcinisana osoba je u ovom trenutku korist za zdravstvo, potencionalno jedan slobodan krevet više u bolnici.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Koje osobe najvise idu u bolnice i na respiratore?

U francuskoj to su >65 godina (bolnice i respiratori) i ljudi koji boluju od drugih bolesti.

 

Oni treba da budu prioriteti pa tek onda ostali.

 

Tako je i Izrael uradio, prvo stari pa su sada poceli i sa mladjim i to oni koji treba da polazu ispite na kraju godine.

 

Previse smo se oslanjali na "mozda". Do sada je ovaj virus mutirao u suprotnom pravcu.

 

Edited by borris_
Link to comment
7 minutes ago, borris_ said:

Koje osobe najvise idu u bolnice i na respiratore?

U francuskoj to su >65 godina (bolnice i respiratori) i ljudi koji boluju od drugih bolesti.

 

Oni treba da budu prioriteti pa tek onda ostali.

 

Tako je i Izrael uradio, prvo stari pa su sada poceli i sa mladjim i to oni koji treba da polazu ispite na kraju godine.

 

Previse smo se oslanjali na "mozda". Do sada je ovaj virus mutirao u suprotnom pravcu.

 

 

Pa kad naši debili nisu u stanju da naprave krštenu bazu podataka. Meni (<65) stigao poziv za petak, mojoj poznanici (>65) nije. Nisu u stanju da bazu prijavljenih poslože po godištima pa da po tome zovu ljude.

Link to comment
11 minutes ago, borris_ said:

Koje osobe najvise idu u bolnice i na respiratore?

U francuskoj to su >65 godina (bolnice i respiratori) i ljudi koji boluju od drugih bolesti.


Svaka čast, ali ja ne živim u Francuskoj

Link to comment

Pa postavio sam pitanje za Srbiju. Kakvi su tamo padaci o kovid bolesnicima u bolnicama i na respiratorima?

 

U francuskoj je tako (u evropskoj uniji su slicne brojke) i zbog toga se sve vise mladih bune.

 

edit: da ne bude zabune, da sam u srbiji, isao bih da se vakcinisem. 

Edited by borris_
Link to comment
43 minutes ago, borris_ said:

Pa postavio sam pitanje za Srbiju. Kakvi su tamo padaci o kovid bolesnicima u bolnicama i na respiratorima?

 

U francuskoj je tako (u evropskoj uniji su slicne brojke) i zbog toga se sve vise mladih bune.

 

edit: da ne bude zabune, da sam u srbiji, isao bih da se vakcinisem. 

neocekivano velika hospitalizacija i smrtnost medju radno aktivnim stanovnistvom, rekla bih na osnovu nekih podataka na koje sam usput nailazila (tako da ne mogu citirati izvor), ali i vrlo jakog licnog utiska. pa evo ti, pogledaj samo broj preminulih medju lekarima... to je bas nekako indikativno.

Link to comment

Znači šta očekujemo od vakcina: Fajzer 100k u februaru, Sputnik 25+25k sledeće nedelje i neizvesna AstraZeneca.

Za kineze se nada da će biti nova isporuka pre maja-juna, a možda i u februaru :blink:

Edited by yabadaba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...