Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

31 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jbt. sad slušam nekog našeg iz fra koji priča kako fajzer tvrdi da je iz jedne bočice vakcine moguće izvadititm šest doza. što se u praksi svodi na mission impossible, za poslednju dozu potrebna je spceijalna vrsta igle, a i uz nju postoji velika verovatnoća da se ne izvuče dovoljna doza, a i mogućnost da ta tanja igla pukne nije zanemarljiva


ispada da je fajzer u dodatnom plusu cca20% po jednoj bočici

 

Ima o tome ovde: https://www.nytimes.com/2021/01/22/health/pfizer-vaccine.html

Link to comment

Da li je neko imao iskustva sa vakcinisanjem nepokretnih ili slabo pokretnih? Reč je o 90+, dijabetes i uznapredovala demencija, baš bi bilo logistički teško odvesti čoveka do zdravstvene ustanove, iako je fizički delimično pokretan (jedva), ne znam kakvi su im kriterijumi za izlazak na teren.

Link to comment
1 minute ago, Taihoskopija said:

Da li je neko imao iskustva sa vakcinisanjem nepokretnih ili slabo pokretnih? Reč je o 90+, dijabetes i uznapredovala demencija, baš bi bilo logistički teško odvesti čoveka do zdravstvene ustanove, iako je fizički delimično pokretan (jedva), ne znam kakvi su im kriterijumi za izlazak na teren.

Imas u online prijavi da oznacis kao nepokretnog. Oni onda nazovu i raspitaju se o uslovima... Znam neke polu-pokretne koje su zvali... Pa su ovi ipak odlucili da izadju - ali u najblizi vaksi centar - tipa komsijski dom zdravlja umesto na sajam...

  • Hvala 1
Link to comment
22 hours ago, Apollo Creed said:

Dok se Englez,Nemac,Bugarin...krije u šifonjeru i misli dal će biti vakcinisan u poslednjoj trećini četvtog kvartala 2022. dotle se 1 Mile već vakcinisao.

Pobeda.

 

A Srbin kinesko-ruskom vakcinom boc!

Link to comment

mene, istini za volju, ova vakcinometrija opasno smara, te molim  forum (ovo sveto mesto :D) da se to barem ovde ne poteže

 

to što mi imamo vakcine, ne znači ama baš ništa, ako se ne vakcinišu svi, odnosno velika većina

to kako važi za srbiju, tako važi i za naše okruženje, te nisam ni malo srećna što vakcina nema u bosni, makedoniji i u crnoj gori, maltene uopšte, ako sam dobro ispratila

 

moje okruženje i ja, već po malo matori i dobrano oslabljenih nerava zbog ove pandemije, smo se vodili parolom (promovisanom od mnogih lekara) ''najbolja je vakcina koja prva do vas dođe'' i na taj način smo se i ponašali

 

ali kakve vajde od toga, ako se što pre, ceo svet ne vakciniše ? hoćemo li se zatvarati svako u svoje obore ? (eno merkelova hoće da prizemlji sve avione)

da li  neko zbilja misli da će za grčku vredeti antigenski test, ako se ova boleština ne zaustavi ? kako ćemo živeti ? onako kako smo navikli, svakako ne.

 

zato m je poražavajuća i cela ova globalna priča oko vakcina

užasan poraz čovečnosti, ako mene neko pita

globalizam, my ass

 

  • +1 3
Link to comment

Globalizacija se i odnosi na pravljenje para za privilegovane, nije o covjecnosti.

 

A da ovo prestane citav svijet ce morati da se vakcinise, herd immunity za planetu. Ni bogati dio svijeta nece moci drugacije da se zastiti I sigurno su lideri svjesni toga, samo koliko ce trebati da se dogovore kako.

  • +1 1
Link to comment

.

 

Sestra je danas primila kinesku na Starom Gradu..ima poprilicnu istoriju burnih alergijskih reakcija, oticanje usana , ocnih kapaka, itd...imala je reakciju i posle vakcine, vrh jezika je malo utrnuo, razmisljali su da joj daju nesto protiv soka, ali nisu...

Sve je ok sad, nekoliko sati posle vakcine...Bio sam ubedjen da je nece ni razmatrati za vakcinu, ...i ako je ona sa svojim saldom poznatih i nepoznatih alergija i reakcija, prosla prilicno "bezbolno", mislim da sa cak i burnijom reakcijom i pravovremenom intervencijom , ne bi trebalo da bude problema za alergike...

 

.

  • +1 5
Link to comment
5 hours ago, Ayatollah said:

Zato je Johnson&Johnson, tj. Janssen Cilag podneo EMA-i zahtev za odobrenje vakcine. Evo i link.

 

Zapravo je 1. decembra započeto kontinuirano praćenje za tu vakcinu, formalni zahtev se podnosi na kraju, kad se ustanovi da to ima smisla.

 

Kontinuirano praćenje za oksfordsku je počelo još 1. oktobra i ona još nije odobrena. Zahtev je podnesen 12. januara i kao mogući datum davanja preporuke (krajnju reč ima EK) spominje se 29.1.

 

Datumi za Fajzerovu i Moderninu vakcinu su:

Fajzer: 6.10. praćenje / 1.12. zahtev / 22.12. preporuka za odobrenje

Moderna: 16.11. praćenje / 1.12. zahtev / 6.1. preporuka za odobrenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...