Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

4 hours ago, pt 2.0 said:

 

posavetuj se sa endokrinologom.

moja koleginica se zaletela na fajzera, i to je prijavila, ali joj je endokrinolog (ima hašimoto sindrom) rekla da ne sme da primi fajzera.

onda je menjala na astru zeneku, pa na rusku, i na kraju je pre dva dana prelomila i prijavila se i za kinesku, i zakazali joj termin za 28.01. 

 

 

 

Ovo mi malo cudno. Po tome bi dobar deo zenske populacije bio out za Pfizer a nisam tako nesto cuo do sada.

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

 

Ovo mi malo cudno. Po tome bi dobar deo zenske populacije bio out za Pfizer a nisam tako nesto cuo do sada.

Nisam lekar, ne znam zaista. Njoj je rečeno tako i ona je poslušala savet svog lekara koji je vodi niz godina.

Edited by pt 2.0
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Evo danas javili nema više nezakazanih...
To je ono što sam pričao, ovi na vlasti su toliko haotični toliko jure za PR-om da im se svidelo da rokaju svakog ko "navrati".
Onda su shvatili da ne mogu da savladaju priliv i da će im loše izgledati te slike ogromnih redova.
I da može da im se desi da negde pred narodom kažu:
Nema više vakcina!
Sad stopiraju nezakazane, jer su shvatili da će tako lakše da spinuju.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ja nudim alternativnu, benevolentnu, interpretaciju:

 

Usled antivaksera, u interesu javnog zdravlja je bilo stvoriti hajp oko vakcina. To se moze uciniti samo ako javnost ima utisak dace vakcina da nestane. Stoga je bilo pozeljno stvoriti utisak da je interesovanje veliko, pa se tako vakcinisialo i bez poziva u prvh nekoliko dana. Hajp je uspeo, i sada se sve vraca u normalu.

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

E, pa jebo ja mater njima sebicnu sa pokrivenoscu od 300%, neka se napuse kurca.

 

Upravo tako, statistika koja nista ne kazuje o rezimu Vucica vec o nacinu distribucije.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

A kad su se tacno setili da imaju tri puta manje stanovnika od broja narucenih vakcina?

 znali su od pocetka nego su kalkulisali jer ni u jednom momentu nisu imali garancije da ce ta koju su kaparisali i uci u proizvodnju. dakle riziko narucim 1. 2. 3. po 10m, ako 1. i 2. ne odu u proizvodnju samo 3. ipak mi ostanu 10m.

a mater mozes da im jebes kako god.

Link to comment

možda je ovolika navala jer su ljudi skontali da smo dostigli max dnevno pelcovanih i da od 6-7 februara praktično neće biti više termina za one koji trebaju da prime prvu dozu, jer će se raditi pelcovanje 2 dozom, za one koji su prošle nedelje stali u red i dobili vakcinu

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, adam said:

nema logike ni u jednoj zemlji da populacija odlucuje koju ce vakcinu il koji lek il koju terapiju. ima ko je za to strucan. ako strucnjaci odobre, to je to. ako ima nesklada s bolestima, to odlucuje lekar i cao.

To važi za državu u kojoj postoji struka koju vlast sluša i kojoj narod veruje(ni jedna, ni drugo ne mora apsolutno, ali dominantno mora). U Srbiji ne važi ni jedno, ni drugo. 

Kod nas je jedan struka i za puteve/tunele/mostove, ali i za viruse/respiratore/vakcine. 

Link to comment

Prvo Handelsblatt, a sad i Bild javljaju da vakcina Astrazeneca ne radi posao za starije od 65. Bild kaze da ce onda i EU dozvola biti ogranicena na mladje od 65. Ovo mi sve zvuci podosta neverovatno, a nadam se da nije ni istina. Ali stosta u vezi sa ovom vakcinom od samog pocetka nije jasno.

Link to comment
 
Ja nudim alternativnu, benevolentnu, interpretaciju:
 
Usled antivaksera, u interesu javnog zdravlja je bilo stvoriti hajp oko vakcina. To se moze uciniti samo ako javnost ima utisak dace vakcina da nestane. Stoga je bilo pozeljno stvoriti utisak da je interesovanje veliko, pa se tako vakcinisialo i bez poziva u prvh nekoliko dana. Hajp je uspeo, i sada se sve vraca u normalu.
 
 
 
Kad sam došao do:
... uinteresu javnog zdravlja...

Nema potrebe da se čita dalje

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...