Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Just now, Anonymous said:

 

I plaćene. Teško da bi kompanije ušle u toliki rizik sa istraživanjem vakcine da im države nisu tresnule kintu za to.

i ja mislim da je malo shiri koncept.

Link to comment

@Jumanji, bilo je negde, ne znam više na kom topicu

ali se svojevremeno spominjala nekakva brazilska mutacija gde su se promene desile na spajku, kao, sa tom mutacijom bi eventualno mogla da bude frka

 

ed.

ujeeee, kako sam ovo sročila, ala smo svi postali sada virusolozi :s_w:

 

a odavno sam htela da kažem, koje je sve ovo danas sranje sa guglovima raznim

nije trebalo da znamo o vakcinama ništa više od toga do da treba da se vakcinišemo :dry:

Edited by dùda
  • +1 4
Link to comment

danas pricam s komsijom preko tarabe, kaze dobio poziv za vakcinaciju. 62 godine, ima dijabetis, ne b nego standard, od detinjstva. znaci vakcinisali su najstarije pa su krenuli sa hronicnim ugrozenima. napreduju.

 

e, sad - naravno da ima 'kvaka' - ovde dobijes pismo da si stigao na red pa onda sam, na osnovu pisma, trazis centar za vakcinaciju koji moze da te primi. e, kaze covek, evo trazi vec dva dana i jos nije nasao. nada se da ce naci uskoro. supruga mu radi za nhs al jebiga kad ovde ne rade veze....

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, dùda said:

@Jumanji, bilo je negde, ne znam više na kom topicu

ali se svojevremeno spominjala nekakva brazilska mutacija gde su se promene desile na spajku, kao, sa tom mutacijom bi eventualno mogla da bude frka

 

ed.

ujeeee, kako sam ovo sročila, ala smo svi postali sada virusolozi :s_w:

 

a odavno sam htela da kažem, koje je sve ovo danas sranje sa guglovima raznim

nije trebalo da znamo o vakcinama ništa više od toga do da treba da se vakcinišemo :dry:

mislim da je ovo sustina. ta papazjanija sa biranjem je zestoki bezobrazluk. ako je drzavno telo odobrilo vakcinu - primas sta ima i cao.

Link to comment
mislim da je ovo sustina. ta papazjanija sa biranjem je zestoki bezobrazluk. ako je drzavno telo odobrilo vakcinu - primas sta ima i cao.
ali to je narodu dalo vetar u ledja za tachno ono shto narod voli - da se pita da ima mishljenje, i to kategorichno, ja bih ovo ja bih ono ja ne bih nishta, da bi to na kraju rezultovalo danashnjim stampedom. jer jebe se sistemu shta bi narod i narod to zna dry.png

ovo ce morati da se uchi u istoriji nechega. 7 dana kampanje da smo poreklom pingvini, 14og dana plachemo za rodinim krajem juznim polom. a neki bogami i za severnim. jer tajna istorija se krije od nas hihi.gif

sent from bubamoto


  • +1 4
  • Haha 4
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

E, pa jebo ja mater njima sebicnu sa pokrivenoscu od 300%, neka se napuse kurca.

mislim da su tih 300% riziko narudzbine dok su jos bile u ranim fazama, nesto kao na konjskim trkama i da su kaparisali jos u leto, jesen. ovako nesto:

 

Verträge mit Impfstoffherstellern

Bisher hat der Bund Verträge mit folgenden Impfstoffherstellern abgeschlossen:

  • 7. Dezember 2020: Vertragsabschluss mit Pfizer/BioNTech
  • 16. Oktober 2020: Vertragsabschluss mit AstraZeneca
  • 7. August 2020: Vertragsabschluss mit Moderna

Wenn ein Impfstoff von Swissmedic zugelassen ist, erhält die Schweiz aufgrund des Vertrages die Anzahl reservierter Impfdosen. Die Impfstoffhersteller liefern die reservierten Impfdosen gestaffelt über mehrere Monate in die Schweiz. Die Impfdosen stehen somit zu Beginn nur in begrenzter Anzahl zur Verfügung.

  • Pfizer/BioNTech: 3 Millionen Impfdosen
  • AstraZeneca: 5,3 Millionen Impfdosen
  • Moderna: 7,5 Millionen Impfdosen
Link to comment

biranje vakcina, organizacija i ljubaznost su iz onog pradavnog perioda (pre par nedelja) kad drzava nije znala da li ce se iko odazvati na vakcinaciju. pa joj je trebao bar koji redic za slikanje i iluzija da moze da se bira.

vrlo brzo smo se vratili na fabricka podesavanja - sad je opet nesto vaznije pojedinacnom gradjaninu nego drzavi (da dobije vakcinu) - pa sad opet idemo po starom.

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, adam said:

e, sad - naravno da ima 'kvaka' - ovde dobijes pismo da si stigao na red pa onda sam, na osnovu pisma, trazis centar za vakcinaciju koji moze da te primi. e, kaze covek, evo trazi vec dva dana i jos nije nasao. nada se da ce naci uskoro. supruga mu radi za nhs al jebiga kad ovde ne rade veze....

Kad živite u neuređenoj državi. Insistirao sam da neću preko reda(bio rad da izbegnem kinesku), a opet završio sve za pola sata.

 

9 minutes ago, adam said:

mislim da je ovo sustina. ta papazjanija sa biranjem je zestoki bezobrazluk. ako je drzavno telo odobrilo vakcinu - primas sta ima i cao.

Možda to u normalnoj zemlji ima logike, ali u Srbiji svakako ne. Da je izabran samo Pfizer ne bi se vakcinisali do 2025. Da su samo kinezi bilo bi bunta, samo tako. Da ne može da se bira, opet ne bi bilo dobro. Znam nekoliko koji nipošto nisu hteli Pfizera. Drugi nisu hteli rusku i kinesku. Srbija, bato.

Dakle, dobro je ovako kako ide. Još ako budu dolazile vakcine i ubuduće, pa se namire oni koji nisu hteli kinesku. Videćemo.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, duma said:

Kad živite u neuređenoj državi. Insistirao sam da neću preko reda(bio rad da izbegnem kinesku), a opet završio sve za pola sata.

 

Možda to u normalnoj zemlji ima logike, ali u Srbiji svakako ne. Da je izabran samo Pfizer ne bi se vakcinisali do 2025. Da su samo kinezi bilo bi bunta, samo tako. Da ne može da se bira, opet ne bi bilo dobro. Znam nekoliko koji nipošto nisu hteli Pfizera. Drugi nisu hteli rusku i kinesku. Srbija, bato.

Dakle, dobro je ovako kako ide. Još ako budu dolazile vakcine i ubuduće, pa se namire oni koji nisu hteli kinesku. Videćemo.

nema logike ni u jednoj zemlji da populacija odlucuje koju ce vakcinu il koji lek il koju terapiju. ima ko je za to strucan. ako strucnjaci odobre, to je to. ako ima nesklada s bolestima, to odlucuje lekar i cao.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

 

Ovo je istorijski trenutak gde ću se po prvi put složiti sa harperom.

 

My mission is complete.:s_w:

 

On topic: Nista vam, bre, ne valja. Ne valja vam sto niko nece da primi vakcinu, ne valja vam sto svako hoce da primi vakcinu, ne valja vam onakva lista prioriteta, ne valja vam sto se ne postuje ta ista lista prioriteta, ne valja vam sto ljudi birkaju koje ce vakcine, ne valja vam sto su navalili na kinesku kao mutavi. Ovi redovi danas su prosto posledica toga da je onaj milionski kontigent Sinefarma na izdisaju i da je najavljeno da ce se zbog toga od sada ljudi vakcinisati samo po pozivu. Posto izgleda da se iz dupeta u glavu prosetao strah da ne hrlimo u svetlu, modernu, fajzerovsku, per aspera ad astra zeneka buducnost svi su navalili da se vakcinisu cime god, samo da se vakcinisu (tu ubrajam i sebe, s tim sto sam bar bio toliko "posten" da sam samo podebljao e-prijavu umesto da licno demonstrativno zahtevam svoje ljudsko pravo da budem vakcinisan ispred Sajma).

 

Organizacija u Srbiji hronicno pati od neprincipijelne koalicije traljavih sistema i bezobraznog stanovnistva sastavljenog od dobrog komada onih koji bi da zajebu onog do sebe u redu, pa kako god ga zajebu dobro je (videti Ravanelijev tvit). Ko je ocekivao da ce i ova masovna vakcinijada prolaziti drugacije nego obicno duze od par dana kad popusti skrama pristojnosti koja kod nas traje krace od leptira, bojim se da treba da se podseti toga gde i sa kim zivi. A sto se tice Vucicevog PR-a, svi smo svesni toga da bi on izvukao PR za sebe u svakom mogucem scenariju. U ovim okolnostima ce da gusla kako smo prvi u vakcinaciji a ne kao oni tamo muceni Hrvati koji nemaju pojma, da nemamo vakcine guslao bi da je on zabrinut za bezbednost gradjana pa okleva da pusti bas svaku vakcinu, opet za razliku od onih tamo Hrvata koji nemaju pojma. On covek verovatno ucestvuje u ubistvu politickog protivnika i napravi sebi PR tako sto mu zaposli ljubavnicu da krekece po medijima kako je opozicija kriva sto zahteva da se pronadje ubica, za takav PR samo treba da nema obraza i dobar je. Kad Pink ne bude najgledanija televizija a Informer najcitaniji toaletni papir mozda se taj "PR" i nece primati kod tolikog broja idiota.

  • +1 7
Link to comment
2 minutes ago, adam said:

nema logike ni u jednoj zemlji da populacija odlucuje koju ce vakcinu il koji lek il koju terapiju. ima ko je za to strucan. ako strucnjaci odobre, to je to. ako ima nesklada s bolestima, to odlucuje lekar i cao.

Pa kada te zemlje vode politiku "imamo samo jednog prijatelja/saveznika" i od njega kupujemo vakcinu. I šta onda biva? Taj vajni prijatelj nema kapacitete da namiri sve porudžbine i onda može razmak između 2 doze i 3 meseca da bude. Kod nas toga nema. :laugh:

  • +1 2
Link to comment
38 minutes ago, adam said:

 

 

e, sad - naravno da ima 'kvaka' - ovde dobijes pismo da si stigao na red pa onda sam, na osnovu pisma, trazis centar za vakcinaciju koji moze da te primi. e, kaze covek, evo trazi vec dva dana i jos nije nasao. nada se da ce naci uskoro. supruga mu radi za nhs al jebiga kad ovde ne rade veze....

 

 

Da citiram Atheist rap...Ja sam za vas zapadna Evropa

Link to comment
24 minutes ago, panta rhei said:

mislim da su tih 300% riziko narudzbine dok su jos bile u ranim fazama, nesto kao na konjskim trkama i da su kaparisali jos u leto, jesen. ovako nesto:

 

Verträge mit Impfstoffherstellern

Bisher hat der Bund Verträge mit folgenden Impfstoffherstellern abgeschlossen:

  • 7. Dezember 2020: Vertragsabschluss mit Pfizer/BioNTech
  • 16. Oktober 2020: Vertragsabschluss mit AstraZeneca
  • 7. August 2020: Vertragsabschluss mit Moderna

Wenn ein Impfstoff von Swissmedic zugelassen ist, erhält die Schweiz aufgrund des Vertrages die Anzahl reservierter Impfdosen. Die Impfstoffhersteller liefern die reservierten Impfdosen gestaffelt über mehrere Monate in die Schweiz. Die Impfdosen stehen somit zu Beginn nur in begrenzter Anzahl zur Verfügung.

  • Pfizer/BioNTech: 3 Millionen Impfdosen
  • AstraZeneca: 5,3 Millionen Impfdosen
  • Moderna: 7,5 Millionen Impfdosen

 

A kad su se tacno setili da imaju tri puta manje stanovnika od broja narucenih vakcina? Nisu oni sisali vesla da ne znaju koliki su kapaciteti za proizvodnju, njihova politika "uzmi tri, cero, nece se baci" ce da dodje glave nekom ko jedva skupi para da plati da nekako pokrije stanovnistvo koje ima, a ni to nece dobiti dok bogati ne namire svoje magacine za ne daj boze. Ne bi me zacudilo ni da krenu da preprodaju tim mucenicima jer je profit izrabljivanjem dokazano ljudsko pravo za neke ljude. Razumem da naruce 30-40 posto vise, uvek se nesto zajebe u transportu i distribuciji ali 300% je cista "moze mi se" histerija i nista drugo. Mislim, ne cudi mene to, secam se one opste piratske otimacine medicinskog materijala na prolece prosle godine u kojoj su prednjacile bogate zemlje ali jebo im ja mater svejedno.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...