Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

55 minutes ago, Tihajeza said:

Moja majka se prijavila za "bilo šta" drugog dana prijavljivanja (ima sigurno 10 dana) i niko je ne zove.

 

25 minutes ago, gospa buba said:

koleginica se prijavila juche, zvali je za petak. a nas provoboraca ako se sete za dan bezbednosti :lolol:

pa ko za onih 100 evra. ja se prijavila prvi dan, posle dok se familija odlučila jel želi il ne želi, prijavila njih posle dve nedelje... na kraju svi dobili pre mene.

 

ja sam se prijavila isto ko i jezina majka, za bilo šta, drugog dana na upravi. pre 5 minuta mi je stigo sms sa terminom za petak za siminu. ako joj ne stigne sms do petka, možemo ako joj odgovara da probamo da odemo zajedno da joj ustupim termin.

 

jebo ih bog ludi

  • +1 3
Link to comment
On 21.1.2021. at 15:05, Milosh76 said:

Hvala mu od srca. Da smo nabavili milion doza azerbejdzanske pricao bi isto i za tu.

ovo nije tačno. šekler je apsolutno dosledan u svojim izjavama o tipovima i načinu delovanja vakcina, i dao je iste izjave mnogo pre nego što su bilo kakve vakcine nabavljene. u RTS Upitniku krajem decembra 2020. je rekao: - da za sebe biram, ako nisam preležao koronu, uzeo bih rusku vakcinu (i astra zeneka je valjda ista) zato što najbolje pokriva obe grane imuniteta - i celularni i humoralni imunitet, a ako sam preležao koronu, primio bih kinesku vakcinu jer je najbolja za dodatno ojačavanje imuniteta. ako ne mogu da biram, primio bih bilo koju jer su sve bezbedne.

to je vrlo slično ponovio u snimku za koji si okačio link. ako si pogledao snimak, ne kapiram kako si mogao da daš ovaj komentar.

 

On 22.1.2021. at 12:07, Meazza said:

Ja imam hronicnu bolest stitne zlezde i mnoge alergije (ali nisam alergican ni na jedan lek). Sad sam u nedoumici da li da primim vakcinu.

posavetuj se sa endokrinologom.

moja koleginica se zaletela na fajzera, i to je prijavila, ali joj je endokrinolog (ima hašimoto sindrom) rekla da ne sme da primi fajzera.

onda je menjala na astru zeneku, pa na rusku, i na kraju je pre dva dana prelomila i prijavila se i za kinesku, i zakazali joj termin za 28.01. 

 

On 23.1.2021. at 23:21, Kelt said:

ma, druga jedna stvar tu mene kopka. Inaktivisana vakcina se najlakše pravi, to je stari način, ... da se Torlak™ nije kompletno raspao, čak bi i mi mogli to da napravimo. Zašto se niko, sem Kine i Indije, nije odlučio na to? I Nemačka i USA imaju know-how kako da je naprave. Čak su i rusi upotrebili noviju tehnologiju. Pa, opet, niko nije.

zato što je najkomplikovanija i najskuplja za proizvodnju?*

 

20 hours ago, vememah said:

Taj Sinofarm kojim uterujemo EU je trebalo da još sredinom decembra dobije potpunu dozvolu za upotrebu u Kini i do danas je nije dobio.

zar nije i fajzer u USA dobio neku sličnu dozvolu ("emergency use authorization" tipa)*

 

18 hours ago, Aleksija said:

negde sam procitala da je kod sputnika problem sto je druga doza razlicita od prve i da do sada jos uvek nije usla u masovnu proizvodnju.

zvuci prilicno cudno, ali danas nista ne moze iznenaditi... da li je jos neko pronasao tu informaciju?

nije čudno. ubrizgavaju se 2 različita vektora, odnosno 2 adenovirusa.*

 

*- izvor informacija M. Šekler u RTS Upitniku, link ima gore

 

EDIT: da dodam za onlajn prijavu - kad ti zakažu termin, dobiješ kao prilog mejlu obrazac koji treba da popuniš, i neki kao bar kod koji treba da odštampaš pre odlaska na vakcinaciju.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, pt 2.0 said:

ovo nije tačno. šekler je apsolutno dosledan u svojim izjavama o tipovima i načinu delovanja vakcina, i dao je iste izjave mnogo pre nego što su bilo kakve vakcine nabavljene. u RTS Upitniku krajem decembra 2020. je rekao: - da za sebe biram, ako nisam preležao koronu, uzeo bih rusku vakcinu (i astra zeneka je valjda ista) zato što najbolje pokriva obe grane imuniteta - i celularni i humoralni imunitet, a ako sam preležao koronu, primio bih kinesku vakcinu jer je najbolja za dodatno ojačavanje imuniteta. ako ne mogu da biram, primio bih bilo koju jer su sve bezbedne.

 

to je vrlo slično ponovio u snimku za koji si okačio link. ako si pogledao snimak, ne kapiram kako si mogao da daš ovaj komentar.

Bio sam ironican... delovao je kao klasicni SNS klon doktor koji prica ono sto mu gazda zeli da cuje.

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Bio sam ironican... delovao je kao klasicni SNS klon doktor koji prica ono sto mu gazda zeli da cuje.

Čovek nije ništa od toga. Ali ni blizu.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Provincija je mama

 

Prijavio se danas u 13:30..sad mi je stigla poruka da se pelcujem u sredu u 13:10.

 

GospoCki, bez guranja :nobles:

Nego sta nego je mama!

Zenini roditelji koji su iz Knjazevca sve zavrsili lagano u prva dva dana. Posle par dana ih zvali iz epidemioloske sluzbe da ih pitaju kako se osecaju i da li su imali neke nezeljene reakcije.

Mada znajuci ljude koji su u upravi bolnice i kako su hendlovali situaciju nisam nista manje ni ocekivao. Veliko postovanje i naklon imam za sve ljude koji tamo rade.

Link to comment

Evo danas javili nema više nezakazanih...
To je ono što sam pričao, ovi na vlasti su toliko haotični toliko jure za PR-om da im se svidelo da rokaju svakog ko "navrati".
Onda su shvatili da ne mogu da savladaju priliv i da će im loše izgledati te slike ogromnih redova.
I da može da im se desi da negde pred narodom kažu:
Nema više vakcina!
Sad stopiraju nezakazane, jer su shvatili da će tako lakše da spinuju.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment

Sad ce imati profi cekace u redovima, da se vidi kako smo disciplinovani i dobri kad su redovi u pitanju. Svi maske, svi 2m rastojanaj, nema svadja, nema guzvi...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...