Jump to content
IGNORED

NBA 20/21


1n54jd3r

lakers repeat?  

77 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

da bi neko bio najbolji svih vremena da li je bitnije da osvoji prsten(bude mvp) ili da bude olimpijski šampion

 

pitanje je hipotetičko, nema veze sa mokom slavnićem ili sa onim što je bojaka napisao

 

ja bih više voleo zlato sa olimpijade, nego da denver bije nets-e ili filadelfiju

Link to comment

bilo bi lepo da nesto osvoji, bilo sta. rekao bih da najvecu sansu ima sa reprezentacijom na evropskom prvenstvu. valjda ce igrati na jos nekom ep. zapravo dosad nije ni igrao na ep.

Edited by Nikodije
Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da bi neko bio najbolji svih vremena da li je bitnije da osvoji prsten(bude mvp) ili da bude olimpijski šampion

 

pitanje je hipotetičko, nema veze sa mokom slavnićem ili sa onim što je bojaka napisao

 

ja bih više voleo zlato sa olimpijade, nego da denver bije nets-e ili filadelfiju

 

U pitanju je individualna nagrada koja se direktno odnosi na ucinak i impact koji igrac ima na ostatak tima, trofeji su u kosarci timska nagrada. Medzik i Dzordan su dva najbolja igraca koje sam ikada gledao i to su bili mnogo pre nego sto su osvojili olimpijsko zlato, Medzik prakticno kao penzioner.

 

Ovo sto je Jokic uspeo je neprocenjivo za kosarku, nevezano za to odakle dolazi i kakav mu je bio ucinak. American Dream u svojoj cistoj, originalnoj, ako hoces kultnoj formi. Za manje senzacije od njegove MVP nagrade je Holivud snimao blokbastere. Covek je poceo kao totalni autsajder, u vecem delu karijere cak ni fizicki nije izgledao kao prototip pravog kosarkasa kakav je zamisljen u SAD, a naterao je ligu u kojoj su brzina i snaga deo neophodnog skill-seta da igra u njegovoj brzini u kojoj se oseca najkomfornije i ostvaruje najbolji ucinak. Jokic ima mnogo kosarkaskih vrlina ali ono sto ga, po mom misljenju, cini toliko bitnim za kosarku je neverovatna sportska inteligencija za koju je dokazao da je jos uvek kljucni parametar koji caruje dok snaga klade valja. Vec dugi niz godina, otkako se ustalio taj "Dzordan posle Dzordana" koncept, NBA gledam povrsno pa ce moj utisak mozda biti pogresan, ali cenim da su Jokara i Stef Kari trajno promenili kosarku onde gde se ona najbolje igra i najstudioznije promislja. Bolje reci, vratili su nam neke misaone fundamente koje su nekada davno proslavili Medzik, Bird, Mekhejl i ta ekipa. Sama pomisao da tamo neki klinac vest s loptom koji okapava po basketima ispred zgrade moze da poveruje da moze postati nesto vise od zainteresovanog hobiste i amatera i pored inferiornih fizikalija me apsolutno odusevljava.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Jozef K. said:

Dobro, Džordan je prvo olimpijsko zlato osvojio u LA, 1984. A i druga OI gold je bila pre NBA titula. 

 

Da, to Dzordanovo zlato iz 84-te sam smetnuo s uma. Nebitno, uzmi Medzika i, ne znam, Birda, ili Barklija, ili Robinsona, ili ne znam vec ko sve nije bio u tom OI timu iz Barselone.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, James Marshall said:

Meni je ovo sličan nivo ludila i nevjerovatnosti kao Bari. Once in a generation događaj.

Ma jok

Msm naravno, fenomenalno, neverovatno, blabla

 

Ali za razliku od barija koji se izvesno nece ponoviti, a i u ono vreme je bio izuzetak kad je yu fudbal u pitanju, deluje da ce sve vise igraca sa ex yu prostora u narednom periodu biti u konkurenciji za mvp nagradu

Na stranu i doncic za koga je samo pitanje kad ce uzeti nagradu, a ne da li ce je uzeti

 

Jbg vremena i okolnosti su se bitno promenili

Pre 35 godina je drazen, koji je igrac kakav se radja u evropi najcesce jednom u 10ak godina, a verovatno i redje biran kao 538 pik 46 runde drafta

 

Mene zanima dal jokic moze ponoviti ovo

A verujem da moze i hoce

Ali, pre toga nek se posiba sa bogdanom u finalu za prsten, nek uzmu zlato na OK, pa polako dalje

Link to comment

sve ranije odlaze u nba, pa su sve spremniji za velike stvari. da je prvo bio u barseloni 2-3 godine kako je zamisljeno, tesko da bi dobacio do ovih visina. i on i doncic i janis su otisli u nba dok su bili u20, taj trend ce se nastaviti izvesno.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, pbg12345 said:

 

Ali, pre toga nek se posiba sa bogdanom u finalu za prsten, nek uzmu zlato na OK, pa polako dalje

 

to dvoje se iskljucuje ... ne?

Link to comment
14 minutes ago, pbg12345 said:

Ma jok

Msm naravno, fenomenalno, neverovatno, blabla

 

Ali za razliku od barija koji se izvesno nece ponoviti, a i u ono vreme je bio izuzetak kad je yu fudbal u pitanju, deluje da ce sve vise igraca sa ex yu prostora u narednom periodu biti u konkurenciji za mvp nagradu

Na stranu i doncic za koga je samo pitanje kad ce uzeti nagradu, a ne da li ce je uzeti

 

Jbg vremena i okolnosti su se bitno promenili

Pre 35 godina je drazen, koji je igrac kakav se radja u evropi najcesce jednom u 10ak godina, a verovatno i redje biran kao 538 pik 46 runde drafta

 

Mene zanima dal jokic moze ponoviti ovo

A verujem da moze i hoce

Ali, pre toga nek se posiba sa bogdanom u finalu za prsten, nek uzmu zlato na OK, pa polako dalje

Ne znam ni da li Jokić može da ponovi, ono, pogledaj samo listu likova koji su samo jednom osvajali, u posljednji 30ak godina, brutalno, Šek, Kobi, Hakim, Barkli, Durent, niko nije uzeo više od 1, strašan spisak

Link to comment

Zasto ne bi, covek koketira sa TD prosekom u sezoni vec par godina :) izuzetak ove je to sto nije imao slobodno leto da krka pecenjaru u Somboru i bio je odmah fit, kao i neke povrede pojedinih igraca.

 

Ovo drugo ne zelim da se ponavlja, ali ovo prvo bi bilo lepo, zavisi od njega. I onda kad tako postavis stvari, ako Denver bude prvi na zapadu i on ima TD prosek, mogu svi Embidi i Doncici NBA lige da rade sta god hoce, MVP je izvestan.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...