Jump to content

NBA 20/21


1n54jd3r

lakers repeat?  

77 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

sudjenje u celom drugom poluvremenu je bilo bzvz

ne u smislu da su ostetili jednu ekipu, nego su potpuno nepotrebno isekli igru velikim brojem sudjenih faulova, tehnickih i bespotrebno podigli tenzije kod igraca

 

@J.R. Cashcash sta se moze ocekivati od portlanda kao odgovor ako nastavi gurati gordona na lilarda?

pauel ce defintivno vise napadati ove male i gurati do obruca, sta jos?

na koji nacin portland moze iskoristiti to sto je ovaj (potpuno) van reketa

  • +1 1
Link to comment

Nista, pomolice se jace u Dameovu crkvu. 

 

Bice vise off ball akcije, vise napada kroz Nurkica na visokom postu, vise pika za CJ-a, a mozda i Dame resi Gordona i popisa ga. 

 

Tesko da ce Portland ponoviti bas ovako losu, glupu i stetocinsku utakmicu svakoga ko nije Lillard, ali ostace problemi zbog kojih sam i u pocetku mislio da Denver uzima seriju. Blazersi timski ne mogu da dohvate Denverov intenzitet i Stotts ocigledno nema nameru da prestane da s klupe ubacuje kataklizmicne defanzivce. Da je Zach Collins zdrav  i da Stotts nije izgubio DJJ-a, Porltand bi resio ovu seriju, ovako ce biti Dame pomozi.

Link to comment
1 minute ago, freakns said:

lepo, lepo. kako je ono Nurkic rekao, plan je da ne udvajaju Jokica, i plan radi... pojeo ga ko 10 upola s lukom

 

Plan radi. Jokic je ubacio gomilu teskih suteva. Jokic - Nurkic duel je najmanji razlog zasto je utakmica isla ovako. Jos da Nurkic nije bacio dva faula (ne zna se koji je gluplji i nepotrebniji) na Milsapa.

Link to comment

Naravno da ce nastaviti da ih pogadja. Pogadjao ih je i u prvoj pa su lagano izgubili. Sta treba da rade, da salju tri coveka kad primi loptu na penalu? 

 

Jebote, tek sad sam video CJ-ov flagrant iz drugog ugla :ph34r:  A jebo sam mu sve po spisku. Ogresih dusu.

Link to comment

Danas su svi pogadjali.

 

Portland nije tim koji je bazdaren, a ni sposoban da uspesno pravi visestruke rotacije u jednom posedu. Godinama je defanzivni sistem postavljen tako da se izbegnu rotacije. S takvom defanzivnom kulutrom i ovim personalom, konstanto udvajanje Jokica bi se svelo na molitvu da NBA kosarkasi promase mnogo otvorenih suteva. To moze da uspe u jednoj utakmici, u pojedinim segmentima, ali ne deluje kao odrziva strategija.

Link to comment

Poeni Jokica kad je Nurkic u igri:

 

- iz ofanzivnog skoka posto je Nurkic kontestovao prodor

- 1 na 1 levo protiv Nurkica, lagano resio

- Melo ga gurnuo bez bezveze, flagrant - 2 bacanja

- Novicki post up na penalu protiv Covingtona posle switcha. Tezak sut, potpuno van balansa, levi obruc, tabla, kos

- pick and pop, jedan dribling i tezak sut. Nurkic nije mogao da odigra bolju odbranu

- DJJ preuzeo na piku, post up na penalu, faul u prijemu

- ne vidi se najbolje u prenosu, neki prodor s perimetra, floater preko Nurkica, koji je na ruci - tabla, prednji obruc, tabla, kos. Neverovatan osecaj i prikaz zasto je covek MVP.

-  off screen na penal, jumper bez driblinga, blag kontest Nurkica

- ista akcija, isti sut, Covington pomogao, Nurkic prisao vise, opet kos

-  pick and pop za tri, Nurkic kasni jer je predugo ostao na lopti

 

21 poen, jedan debilni faul i mozda jos tri akcije gde sam pomislio da je moglo bolje da se brani. Nije zbog toga izgubljena utakmica, niti ima smisla pricati o taktici kad gotovo svaki igrac odigra ispod svog standarda i kada tim nije ni blizu da izjednaci intenzitet kojim protivnik igra. To je zapravo pitanje za Stottsa (osim  rotacije sa klupe)- zasto se precesto desava da mu tim izgleda izgubljeno i kao da se predaje  kad protivnik pritisne i podigne intenzitet?

Edited by J.R. Cash
Link to comment

 ishod tog duela meni izgleda ocekivano

ali mislim da je cash u pravu kad kaze da nije ta razlika koju jokic napravi  nije ono sto je dobilo utakmicu za denver

 

denver je veceras imao bas dosta raspolozenih igraca

ono sto je milsap odigrao je fenomenalno

kad bi stalno davao 70,80% toga, denver bi bio u odlicnoj situaciji

u oba perioda kad je igrala ta druga ekipa nije se osetilo odsustvo jokica, zapravo u nekim segmentima su bili i bolji

 

u teoriji, da nema ko u ovakvom sastavu denvera da pogadja suteve

i svakao bi svaki protivnik pre prepostuio sudbinu kampacu, riversu itd itd nego jokicu

ali veceras su pogadjali, skoro 50% za 3

rivers je imao nekoliko 1na1 ulaza, moris slicno, plus neki sut sa distance, milsap se sprdao, kampaco kao i uvek na energiju izmisli nesto

 

verovatno ce ipak vise udvajati, ali ako reakcija ostatka denvera bude na nivou igre od nocas ili priblizno tome, ne vidim da ce portland mnogo dobiti od toga

 

ne znam da li nesto propustam, ali kovington me uopste nije impresionirao

u napadu ne postoji,a od odbrane se nije mnogo toga videlo

ili makar jbg ja nisam video

Link to comment
7 hours ago, J.R. Cash said:

 

Plan radi. Jokic je ubacio gomilu teskih suteva. Jokic - Nurkic duel je najmanji razlog zasto je utakmica isla ovako. Jos da Nurkic nije bacio dva faula (ne zna se koji je gluplji i nepotrebniji) na Milsapa.

plan ne radi.

radio je u prvoj tekmi jer je Jokic igrao na niskom postu vecinu vremena.  sada je Jokic izasao na penal. naravno da neces da saljes dvojicu da ga udvajaju tamo, ali problem je ako mu se jedan ne priblizi dovoljno, ovaj ce da trpa odatle. ako se priblizi, reket zvrji prazan i Jokic ce tu ili da prodje, ili da asistira. i da ovi invalidi nisu promasili par otvorenih suteva iz reketa, Jokic bi zavrsio sa 15/20, 38 poena i 8-9 asistencija, i sve u 30 minuta. ta prica di svako prati svog coveka, a Jokic ima otvorenih 3 driblinga, to jednostavno ne radi. Debeli da je malko zapeo, i da im je trebalo, zavrsio bi sa 48 i 10 asista za 36 minuta. lagano.

Nurkic moze dosta Jokicu da oteza, ali ne moze da ga cuva ovako. Portland je sutirao trojke 50% i izgubili u 20 razlike. prvu su dobili jer Denver vola nije mogao da pogodi. mislim, OK, ako je taktika, mi cemo sutiramo trojke 50% a MPJ i Rivers ce 2/15, onda OK, taktika ce da radi ma sta Debeli napravio. ali s ovom taktikom di ce Jokic da ti ubaci 35 bez da zapne, Portlandu treba 20% bolja trojka da dobiju tekmu. pa ono, ako Denver gadja 37%, good luck with that...

 

ps. nije poenta da ga udvajaju. poenta je da se igra timska odbrana. 

Link to comment

Da, Portland je dobio prvu jer je sutirao 50% trojke. A kakve su te trojke bile, ko ih je sutriao, iz kojih pozicija, to nema veze. Tako i ja mogu da napsiem da je Denver ovu pobedio jer su starteri Denvera, koji su daleko losiji suteri od Portlandovih, gadjali 11-19 za tri, od kojih vecina teskih i nijedna iz Jokiceve igre, sto nece vise ponoviti. 

 

Portland je imao kontrolu u prvoj utakmicu, u drugoj ih je Denver oduvao od prve sekunde. Opet, Jokic je dao dva kosa posle visetrukih driblinga dok je Nurkic bio na terenu. Analziirati game plan u utakmici u kojoj se tim nije pojavio ni energetski ni mentalno je besmisleno.

  • +1 1
Link to comment

gledam reprizu denver portland

pamtim cosu, kicu, praju, drazena, skrocea, vilfana do 68/9 meni najomiljenije generacije i naravno ove kasnije ali ovakvog genijalca kao sto je jokic nema na svetu.

njega kao da su trenirali svi ovi nasi veliki treneri od zeravice, nikolica pa na dalje. on ima sve najbolje iz nase kosarke. 

gledam i bogdana koliko je tek ove sezone postao hrabriji, kako se modifikovao, mehaniku suta poboljsao, kreira i to sve otkad je izasao iz one razvaline od tima.

i jang i ekipa imaju poverenja u njega.

svi trebaju sto pre u nba.

to je ono pravo!!

 

 

  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...