Jump to content
IGNORED

NBA 20/21


1n54jd3r

lakers repeat?  

77 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pa zar nije?

porekla, ruskog, ukrajinskog, rusinskog

 

mene pre neki dan pitalo ko je sad taj

reko, nas najnoviji klinac buduca en-be-a zvezda

kaze "nas srpski? pokusevski? ma vazi" :laugh:

 

e sta mislite da predlozimo moderaciji da ubaci u emotikone ove dole reakcije na postove, ako ne bajica a ono makar grega popovica

osecam cesto potrebu da sam sebe nagradim tako necim, kad napisem neki od izuzetnih postova na kosarkaskim topicima :fantom:

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

pa zar nije?

porekla, ruskog, ukrajinskog, rusinskog

Navodno je moga da bira da li ce igra za Srbiju ili za Grcku i - kao - izabrao Srbiju (nesto za juniore i taj rad). 

Link to comment
1 minute ago, iDemo said:

Navodno je moga da bira da li ce igra za Srbiju ili za Grcku i - kao - izabrao Srbiju (nesto za juniore i taj rad). 

kakva sad grcka

znam da je bio dole ali ne i da je neso dublje poezan sa grckom

a i nije bio nesto dugo

 

kad vec to pminjemo, neko je kacio tristana pre neki dan

jel se zna za njega za koga planira igrati

Link to comment
7 minutes ago, omiljeni said:

Poku, najtalentovaniji makedonski košarkaš još od Ivice Mavrenskog

 

off: ja imam u glavi triviju da je Mavrenski na nekoj utakmici YU reprezentacije (možda mlađe kategorije, možda seniori) dao preko 100 poena. i sad ne mogu to da izguglam nikako. je l sam prespojio ili neko može da potvrdi da je ovaj to zaista uradio?

Link to comment

momak zapravo ima izgleda delom ukrajinsko poreklo

Spoiler


" Došla tri brata iz Ukrajine, istog korena i prezimena, 1903. godine, prodali svoje šume i stada, spakovali dukate u njedra i krenuli za boljim životom. Krenuli iz svog sela, poneli snove i strahove, krenuli iz Austrougarske carevine, tad i njihov deo Ukrajine beše u toj carevini, i nastanili se u okolini Banjaluke i Prnjavora, u istoj carevini. Dvojica već oženjeni, treći solo. Oženjeni ostali, momak se vratio. Sagradiše kuće, dobiše decu, vezaše svoj život za Bosnu, jedan, drugi ode na Kosovo, posta solunski dobrovoljac, uze krsnu slavu i osta Pokuševski, ovi iz Bosne, kako je čiji pop ili matičar bio pedantan, postadoše Pakuševski i Pakuševskij i, svi pravoslavci bili i ostali."

 

to je iz ovog teksta vremena:

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1197149

 

a on je izgleda iz ove grane porodice koja se odselila kasnije na kosovo, kolonisti posle prvog svetskog rata

 

moguce da je to ovo:

https://www.poreklo.rs/2012/12/20/poreklo-prezimena-selo-vrelo-lipljan/

 

 ne brojim momku krvna zrnca, srecan sam sto imamo takvog talenta da ubuduce igra za nasu zemlju, nego mi bi zanimljivo to za nase krajeve neobicno prezime

 

ako neko smatra da tome nije mesto ovde, neka prebacuje, brise...

Link to comment
3 minutes ago, Svarog said:

 

off: ja imam u glavi triviju da je Mavrenski na nekoj utakmici YU reprezentacije (možda mlađe kategorije, možda seniori) dao preko 100 poena. i sad ne mogu to da izguglam nikako. je l sam prespojio ili neko može da potvrdi da je ovaj to zaista uradio?

u njegovo vreme su bile popularne utakmice b reprezentacija i slicno, moguce da pamtis nesto od toga, a tesko da ima sacuvano

zapravo, verovatno i ima, ali pitanje kako iskopati

 

ja nadjoh da je u tri navrata igrao za reprezentativne mladje kategorije

http://www.fibaeurope.com/compID_YUjW-7-FJ,kK9s431Lyr41.roundID_2304.season_1983.teamID_390.playerID_2639.html

 

http://archive.fiba.com/pages/eng/fa/player/p/pid/2639/sid/2304/tid/390/tid2//_/1983_European_Championship_for_Cadets/index.html

 

ono sto mi zapalo za oko, dok je igrao u vojvodini 92, saigrac mu bio zeljko radonjic, rodjen u podgorici 65

zna li neko ima li taj zeljko nekakve rodbinske veze sa dejanom radonjicem?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...