Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

1 hour ago, JozoMujica said:

Uzgred, taj skok cena stanarina zbog priliva izbeglica iz Ukrajine i dezertera iz Rusije se slabo oseća van Beograda a ne mora da se živi u Beogradu.

 

Не вреди, свуда су се размилели, тако да наш београдски староседелац не може ни у завичај да се врати. Ево на пример овај Денис, тера аутобус између Параћина и Јагодине и отима парче 'леба неком параћинском староседеоцу.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

 

Evo upravo se selim u stan duplo skuplji i duplo dalji od skole u koju mi ide dete - a sve zahvaljujuci Putinu i njegovim kompleksima malog KGBovca. Rat u Ukrajini je podigao stanarine u nebo, kao i cenu kvadrata u BG, stanodavci izbacuju nas starosedeoce bez grize savesti ili zakona koji regulise stanarska prava i stanarine i to je samo jedan mali aspekt cele papazjanije sa diktatorom midzetom a ima ih koliko hoces ovde u Srbiji na mikronivou.

 

Gledaj to s vedrije strane. U ranije doba su žrtve bockanja™ morale da menjaju stan jer im je, pazi sad - na stan pala bomba.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, JozoMujica said:

Česta je pojava da ljudi svoje neuspehe racionalizuju tražeći uzrok u nekom drugom.

 

3 hours ago, JozoMujica said:

Uzgred, taj skok cena stanarina zbog priliva izbeglica iz Ukrajine i dezertera iz Rusije se slabo oseća van Beograda a ne mora da se živi u Beogradu.

 

Prejadni komentari

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

U SFRJ podstanari nisu plaćali kiriju?

Uglavnom su se izdavale sobe i neke trošne kuće.

Stanovi u zgradama nisu ni mogli biti predmet zakupa jer ih nije bilo slobodnih. Nisi mogao imati više od jednog stana a tom si živio 

  • +1 1
Link to comment

Moji su u Svetozarevu plaćali dvorišni stan kao podstanari, dok je matori radio u Fabrici kablova. Kažu da im je kirija sa troškovima bila oko četvrtine njegove plate kao inženjera.

  • +1 2
Link to comment
37 minutes ago, BWA said:

Uglavnom su se izdavale sobe

Ja sam se rodila u iznajmljenoj sobi, Lenjinova 17, Sarajevo. Kod Sulje :s_dj:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

 

 

Prejadni komentari

 

+1

 

nisam ovo video. Inace moj odgovor je na Jozin sasvim drugaciji post koji je ladno kompletno editovao i promenio mu znacenje :D ovo prvi put vidim zaista

 

Nema jbg, cim dirnes u putina ekipa se probudi. Evo puna stranica :heart:

 

Inace je krenulo od mog komentara da Ameri imaju losu karmu jer ce evo drugi put dobiti kriminalca za predsednika zato sto demokrate nemaju dobrog kandidata - prvo zla Hilari a onda senilni deda kojem se usladilo da bude papet.

 

Izrodilo se u ovo.

 

Hm.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Evo upravo se selim u stan duplo skuplji i duplo dalji od skole u koju mi ide dete - a sve zahvaljujuci Putinu i njegovim kompleksima malog KGBovca. Rat u Ukrajini je podigao stanarine u nebo, kao i cenu kvadrata u BG, stanodavci izbacuju nas starosedeoce bez grize savesti ili zakona koji regulise stanarska prava i stanarine i to je samo jedan mali aspekt cele papazjanije sa diktatorom midzetom a ima ih koliko hoces ovde u Srbiji na mikronivou.

 

Tramp na celu USA svakako nam nece doneti nista dobro, kao ni amerima.

Zajebo si ove koji na pitanje: "Zašto je Bajden kandidat Demokrata?" odgovaraju sa "Tramp je ..."

Ti si i ovde ubacio Ruse i Srbiju.

Nije u Srbiju došlo 100.000 FSB agenata kojih je Putin poslao Vučiću, već su došli oni koji beže od Putina. Oni ne dolaze baš ovde da bi okupali Srbiju, već zbog toga što ih u Slobodni Svet ne primaju. Za tu odluku sigurno nije krjv Tramp, ili Vučić. Mogao bi da protestvuheš kod Bajdena.

Kad se Mile žali na Nepalce i Indijce, koji obaraju cenu rada, on je rasista. Kad se @Caligula žali što su mu izbeglice iz Rusije digle kiriju, on je Evropski Čovek Širokijeh Shvatanja. Šta li bi bilo da mu počnu i posao otimati?

Uzgred, Srbija od novodoseljenih Rusa itekako ima koristi. U državu generalno ulazi više para. U slučaju izdavanja stanova imaju korist stanodavci i oni koji prave stanove. Rus će platiti tvoj stan više, a ti ćeš platiti neki drugi. Globalno gledano, država je u dobitku. Naravno, tebi to i nije neka uteha.

 

PS

Cene u centru dižu i Turcu u kres vikend šemi i turisti koji dolaze na par dana.

Jebiga, postali smo čuveni po noćnom životu. Nekim čudom baš Rusi smetaju.

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

+1

 

nisam ovo video. Inace moj odgovor je na Jozin sasvim drugaciji post koji je ladno kompletno editovao i promenio mu znacenje :D ovo prvi put vidim zaista

 

Nema jbg, cim dirnes u putina ekipa se probudi. Evo puna stranica :heart:

 

Inace je krenulo od mog komentara da Ameri imaju losu karmu jer ce evo drugi put dobiti kriminalca za predsednika zato sto demokrate nemaju dobrog kandidata - prvo zla Hilari a onda senilni deda kojem se usladilo da bude papet.

 

Izrodilo se u ovo.

 

Hm.

 

Tvoj odgovor je napisan u trenutku kad sam ja greškom stisnuo Ctrl+Enter i postovao samo tvoj quote, dakle u tom trenutku nisam ništa bio napisao, tako da si odgovarao sam sebi, meni nisi odgovarao jer ja ništa nisam ni bio napisao pa nisam ni mogao da menjam značenje posta.

 

A ne znam šta je to prejadno u mom komentaru - pa i ti si došao u Beograd i zbog vas koji hrlite tamo su cene stanova za izdavanje i prodaju u Beogradu višestruko veće nego u Kragujevcu, Kraljevu, Jagodini, Paraćinu...

Ono što su za tebe Rusi, to si ti za rođene Beograđane, čovek  koji povećava potražnju za stanovima. Sad kada se to tebi dogodilo, krivi su Rusi.

  • +1 1
Link to comment

Ne brt nisu krivi rusi no Putin od koga beze.

 

Nikome ja ovde cenu stana nisam dizao, cene su se drzale desetljecima, naravno postujuci inflaciju.

 

Sada cedis suvu drenovinu da ispadne kako je eto normalno da se potraznja za stanovima ucetvorostruci u dva meseca i kako je to isti qratz kao ekonomska migracija koja se podrazumeva.

 

Ovo o editovanju da ne komentarisem, sam si priznao da si editovao.

Edited by Caligula
Link to comment
3 minutes ago, Caligula said:

Sada cedis suvu drenovinu da ispadne kako je eto normalno da se potraznja za stanovima ucetvorostruci u dva meseca i kako je to isti qratz kao ekonomska migracija koja se podrazumeva.

 

Naravno da je normalno ako imaš odjednom veliki priliv stanovništva. I kao što ti kao stanar zbog toga gubiš, neko ko je stanodavac od toga profitira.

Da li je meni drago što je tako - nije, ali je tako.

 

Quote

Ovo o editovanju da ne komentarisem, sam si priznao da si editovao.

 

Nemam šta da priznajem kad piše da sam editovao. Ali nisam editovao ništa što sam napisao, jer nisam ništa ni napisao.

Kvotovao sam te sa namerom da napišem i onda po navici udario Ctrl+Enter pa je post bez ijednog mog slova otišao. Odmah sam išao na Edit da napišem šta sam hteo, ti si u međuvremenu uleteo sa komentarom.

Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

 

+1

 

nisam ovo video. Inace moj odgovor je na Jozin sasvim drugaciji post koji je ladno kompletno editovao i promenio mu znacenje :D ovo prvi put vidim zaista

 

Nema jbg, cim dirnes u putina ekipa se probudi. Evo puna stranica :heart:

 

Inace je krenulo od mog komentara da Ameri imaju losu karmu jer ce evo drugi put dobiti kriminalca za predsednika zato sto demokrate nemaju dobrog kandidata - prvo zla Hilari a onda senilni deda kojem se usladilo da bude papet.

 

Izrodilo se u ovo.

 

Hm.

 

Nisi ti dirnuo u Putina, već si krivicu za to što te stanodavac izbacuje tražio svuda, osim u jedinom krivcu za to što te stanodavac izbacuje - stanodavcu.

 

Sve ostalo je neki tvoj copium.

 

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...